Legowisko dla psa to obowiązkowy element wyposażenia każdego pupila bez względu na jego rasę, wiek, wielkość. Pies powinien być nauczony spania na swoim łóżku. Obecnie kupić można rozmaite legowiska dla psa. Pojawia się w związku z tym pytanie na co zwrócić uwagę, chcąc uszczęśliwić swojego podopiecznego.

Dlaczego warto kupić legowisko dla psa?

Kupując legowisko dla psa, zmniejszamy ryzyko, że pies będzie spał z właścicielami w łóżku. Warto jednak pamiętać, aby swoje legowisko posiadał od pierwszych chwil w nowym domu. Przekłada się to na komfort snu zarówno właścicieli, jak i samego pupila. Dobrze wybrane legowisko dla psa zapewni mu wygodę, bezpieczeństwo, a jednocześnie zadba o to, aby psie ciało miało prawidłową temperaturę.

Jakie legowisko polubi pies?

Psy uwielbiają spać na wielkich łóżkach wyposażonych w wygodne materace. Ich upodobania to również miękka pościel. Podobnie jest, jeśli chodzi o legowisko. Wybierając legowisko dla psa, warto zadbać o to, aby było odpowiednio miękkie. Nie powinno być jednak zbyt grube. Pies nie będzie dobrze czuł się na legowisku, które będzie się mocno zapadać. Dobrym wyborem są te psie legowiska, które wykonane są z dobrej jakości pianki.

Legowisko dla psa musi być również dopasowane do wielkości pupila. Jego rozmiar powinien pozwalać na swobodne położenie się pupilowi. Pies powinien móc swobodnie się rozciągnąć. Legowisko, na którym może leżeć tylko zwinięty w kulkę nie jest najlepszym wyborem. Jak dobrać rozmiar? Wystarczy zmierzyć pupila od pyska aż do samego ogona, a także do czubka głowy do miejsca, w którym kończą się łapki. Do uzyskanych wyników trzeba dodać kilka centymetrów. To najlepszy sposób na ustalenie odpowiedniego rozmiaru legowiska dla psa.

Godne polecenia się legowiska mające z jednej strony podpórkę bądź poduszeczkę. Psy lubią bowiem układać pyszczek nieco wyżej.

Legowisko dla psa dopasowane do pory roku

Legowisko dla psa powinno być odpowiednie do pory roku. Zimą powinno gwarantować pożądane o tej porze roku ciepło. Najlepsze legowiska to takie, które skutecznie izolują od podłogi. W sezonie letnim legowisko dla psa nie powinno dodatkowo podgrzewać psiego ciała. Dlatego ważne jest, aby było wykonane z materiału zapewniającego chłód. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą kupować dwóch legowisk jest legowisko dla psa dwustronne. W zależności od pory roku posłanie leży na jednej bądź drugiej stronie.

Legowisko dla psa łatwe w utrzymaniu w czystości

Wybierając legowisko dla psa, warto kierować się nie tylko wygodą i zdrowiem czworonoga, ale również tym, aby długo wyglądało ono estetycznie. Dlatego warto postawić na legowisko, które bez problemu można prać. Za najlepsze legowiska uważa się też te, z których bez większych problemów można usunąć psią sierść.

Legowisko dla psa to obowiązkowy element każdej psiej wyprawki. Każdy pies powinien mieć w domu swoje miejsce, w którym może się położyć zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.