Przed dokonaniem ostatecznego wyboru miejsca, w którym zechcesz wykonać zabieg transplantacji włosów upewnij się, że jest ono w pełni profesjonalne i bezpieczne.

Klinika przeszczepu włosów – jak ją wybrać?

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru miejsca, w którym zechcesz wykonać zabieg transplantacji włosów upewnij się, że jest ono w pełni profesjonalne i bezpieczne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki przeszczepu włosów? Jak zweryfikować profesjonalizm specjalistów rozważanej kliniki i na jakich kryteriach wyboru się skupić?

Przeszczep włosów – Polska czy Turcja?

Wiele osób decydujących się na wykonanie zabiegu przeszczepu włosów szuka informacji na ten temat głównie w sieci. Nic w tym dziwnego, bowiem żyjemy w dobie cyfryzacji. Warto jednak zwrócić uwagę na zwracane przez wyszukiwarkę wyniki. Temat dotyczący przeszczepu włosów w Turcji jest powszechny i pojawiający się bardzo często. Czy rzeczywiście jest to bezpieczny wybór? Turcja zasłynęła z leczenia łysienia poprzez transplantację włosów dzięki Dr. Serkan Aygin Clinic, która zdobyła tytuł „Najlepszej Placówki Turystyki Medycznej”. Należy jednak pamiętać, że mówimy o konkretnej klinice, a nie o poziomie usługi w Turcji ogółem. W sieci znajdziemy całe mnóstwo ofert rozmaitych klinik zagranicznych, które niekoniecznie wyróżniają się taką samą jakością świadczonych usług, co wspomniana wyżej Dr. Serkan Aygin Clinic. Dlatego też trzeba zachować czujność i rozważyć wszelkie okoliczności i ryzyka. Warto wziąć pod uwagę, m.in. takie ograniczenia, jak:

  • Bariera językowa
  • Brak dokładnej znajomości procedur
  • Brak dogłębnej znajomości kultury
  • Opiekę pozabiegową i okołozabiegową
  • Odległość od rodzimego kraju
  • Ewentualne komplikacje po zabiegu, już po powrocie do kraju

Zapewne obiekcji znalazłoby się więcej, ale najważniejsze to wziąć pod uwagę własne dobro i zdrowie, ponieważ mimo wszystko, transplantacja włosów jest zabiegiem chirurgicznym, wymagającym profesjonalnego doświadczenia.

Jak więc wybrać klinikę przeszczepu włosów?

Przede wszystkim warto zasięgnąć wiedzy na temat specjalistów, wykonujących zabieg w klinikach, które rozważamy. Zapoznać się z opiniami dotychczasowych pacjentów, zweryfikować ich doświadczenie, spotkać się na wstępne konsultacje. Należy też zwrócić uwagę na metody przeszczepu włosów praktykowane w wybranych przez nas miejscach. Dowiedzieć się jakie są między nimi różnice i sprawdzić które z nich mogłyby spełnić nasze potrzeby. Nie oznacza to naturalnie, że powinniśmy wskazywać lekarzowi mającemu przeprowadzić zabieg metodę, którą powinien wybrać. Ważne jest jednak, byśmy mieli minimum podstawową wiedzę na ten temat.

Argument ceny

Należy pamiętać, że cena nie powinna być głównym czynnikiem determinującym decyzję o wyborze konkretnej kliniki przeszczepu włosów. Nie powinna nim być również odległość samej kliniki od naszego miejsca zamieszkania. Niekiedy warto bowiem zapłacić więcej lub pojechać dalej, by mieć pewność, że jesteśmy „w dobrych rękach”. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „która klinika przeszczepu włosów będzie najlepsza”. Wiele zależy od oczekiwań, możliwości i potrzeb. Ważne jednak, by dokonać szczegółowego rozeznania przed podjęciem ostatecznej decyzji.