Najczęściej szukamy pomysłu na to, jak przyspieszyć metabolizm, by uporać się ze zbędnymi kilogramami. Nasz metabolizm jest jednak nieco spowolniony każdego ranka, po przespanej nocy i potrzebuje pobudzenia, nie tylko na etapie odchudzania. Co się sprawdza w tej kwestii?

Na rynku znajdujemy sporo farmaceutyków, które stają się jedną z odpowiedzi na pytanie, jak przyspieszyć metabolizm. Niekoniecznie musimy uciekać się do środków medycznych, które nie zawsze przynoszą pożądane efekty, a poza tym trudno znaleźć w nich tylko i wyłącznie naturalne składniki. Za to bezpieczne i sprawdzone sposoby opierają się w dużej mierze na właściwym, codziennym jadłospisie, pośród którego nie zabraknie pewnych produktów spożywczych.

Jak przyspieszyć metabolizm naturalnie?

Spośród artykułów spożywczych, które są odpowiedzią na pytanie, jak przyspieszyć metabolizm, można wymienić ostre przyprawy. Czarny pieprz, który jest źródłem piperyny czy też papryczka chili zawierająca w swoim składzie kapsaicynę, są w stanie przyspieszyć metabolizm nawet o 10%. Podobne właściwości wykazuje imbir, który rozgrzewa, a także wspomaga przemianę materii. I choć 10% teoretycznie nie jest spektakularną liczbą, to jednak wystarczy odjąć te 10% od dziennego spożycia kalorii, przeciętnie kształtującego się na poziomie powyżej 2000 kcal, by zobaczyć, że ta mała liczba robi sporą różnicę.

W wielu suplementach diety, ale przede wszystkim żółtym owocu – garcini cambogii, gości kwas hydroksycytrynowy, który pełni funkcję inhibitora lipogenezy. Zwiększa zatem przemianę materii, ale i jest w stanie podziałać na ośrodek głodu w mózgu, hamując nadmierny apetyt.

W przyspieszeniu metabolizmu najczęściej chodzi o to, by uporać się ze zbędnymi kilogramami. Tak naprawdę jednak sprawnie funkcjonujący organizm i równie sprawnie zachodząca przemiana materii, przyczyniają się do naszego lepszego samopoczucia oraz znacznie lepszej kondycji. Utrzymujemy zdrowie, smukłą sylwetkę i to bez zbędnego stosowania medykamentów.