Nowoczesność w obecnych czasach kojarzy się już nie tylko z inspirującym designem, ale również z funkcjonalnością. Coraz częściej podchodzi się z większą świadomością do tego, jak prezentować ma się nasze nowe mieszkanie, w którym spędzone zostaną najbliższe lata. Czy nowoczesność wiąże się z dużym nakładem finansowym? Jak powinno wyglądać nowoczesne mieszkanie?

Nowoczesne mieszkanie – jak powinno wyglądać?

Podczas aranżacji nowoczesnego mieszkania należy już na samym początku pomyśleć o ścianach oraz podłogach, a dokładniej o tym, co będzie się na nich znajdować. Decydując się na farbę, warto wybrać taką, która będzie w jasnym odcieniu – biel, szarość lub beż to bardzo uniwersalne kolory, które w dodatku powiększają optycznie małe pomieszczenia. Jeśli chodzi o podłogi, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kontrastu w kolorze ciemniejszym niż ściany lub w podobnym – taki trik jeszcze bardziej powiększy przestrzeń.

Biokominki wiszące i inne dodatki nowoczesnego mieszkania

Nie tajemnicą jest, iż w nowoczesnym mieszkaniu powinny znaleźć się innowacyjne rozwiązania. Sporą popularnością cieszą się tzw. Systemy, czyli zestawy mebli z tej samej serii, które dzięki swojej funkcjonalności usprawnią wykonywanie niektórych codziennych czynności. Warto wiedzieć, iż meble nowoczesne nie zawsze muszą być kosztowną inwestycją. Zdecydowanie się na konkretnego projektanta z pewnością uszczupli nasz portfel. Jednak w obecnych czasach można cieszyć się nowoczesnością nabytą za całkiem okazyjną cenę. Jednak w tym przypadku można liczyć się z tym, że jakość oryginałów będzie z pewnością lepsza od mebli z sieciówki, choć i te na przestrzeni ostatnich lat podniosły swoje standardy.

Nowoczesna aranżacja stawia zarówno na kolor w dodatkach, jak i na nowoczesne elementy dekoracji. Jednym z nich są właśnie biokominki wiszące, które funkcjonując na bazie biopaliwa, dostarczą niepowtarzalnego klimatu w postaci sztucznego ognia, bez wydobywania się dymu. To właśnie biokominki wiszące są hitem ostatnich lat w nowoczesnej aranżacji mieszkań.

Co więcej, ustawienie miliona figurek na półkach nie ma nic wspólnego ze stylem nowoczesnym, w którym raczej stawia się na designerskie wazony, lampy czy świeczki. Częstym błędem jest przepych w postaci dodatkowej małej szafki czy dywanika, których celem jest zapełnienie kawałka wolnej przestrzeni.