Spośród kosmetyków do makijażu, na kobiecych półkach zaszczytne miejsce zajmują fluidy. Są to produkty pozwalające wyrównać koloryt skóry, zamaskować niedoskonałości, jak i rozświetlić cerę. Spełniają także inne funkcje, korzystnie oddziałując na stan skóry. W jaki sposób je dobierać?

Fluid – właściwy wybór w zależności od rodzaju cery

Spędzający sen z powiek problem w przypadku fluidu, to wybór jego odcienia. W tym celu najlepiej przetestować trzy wybrane kosmetyki, rozsmarowując je delikatnie na linii żuchwy. Kosmetyk powinien stapiać się ze skórą, jak najmniej odróżniać się od jej naturalnego koloru. Jeśli jest taka możliwość, warto obejrzeć efekt w świetle dziennym, ponieważ zimne światło stosowane w sklepach, może dawać efekt przekłamanych kolorów.

Poza kolorem fluidu liczą się jego właściwości. Obecnie fluid jest kosmetykiem wielofunkcyjnym, który poza kryciem, ma znaczenie więcej zadań do wykonania. Może nawilżać lub przedłużać efekt matowej skóry. Może również wykazywać właściwości lecznicze, jeśli ma być stosowany na skórę problematyczną. Ten, który posiada w swoim składzie witaminy, będzie sprzyjał odbudowie czy regeneracji skóry. Wybór w zależności od rodzaju cery jest istotny, ponieważ stosując źle dobrane kosmetyki, bardzo szybko można pogorszyć stan skóry.

Uwagę dobrze jest zwracać również na konsystencję. Fluid powinien łatwo się rozprowadzać i dobrze zastygać, ale nie zbyt szybko, by nie mieć problemu z jego równomiernym nałożeniem na twarz. Sposób aplikacji ma być pewny i wygodny, bo brudzenie rąk oraz ubrań podczas nakładania, to zmora każdej kobiety.

Gdzie kupić najlepszy fluid?

Fluidy bez problemu można kupić w drogeriach, salonach kosmetycznych, ale i marketach, pośród półek wydzielonych na produkty do makijażu. Jeśli jednak skóra jest problematyczna i potrzebuje wsparcia w postaci efektu leczniczego, po taki produkt dobrze jest udać się do apteki. Fachowa porada, pewny skład, jak i konkretny sposób działania – to zagwarantowane. fluid to kosmetyk tak naprawdę wielozadaniowy, dlatego jego zakupowi warto poświęcić sporo uwagi.