W pewnym momencie życia niemal każda kobieta zdecyduje się na farbowanie włosów. Czasem jest to związane z jakąś poważną zmianą w życiu, czasem jest tylko wynikiem chęci zmiany lub odświeżenia wizerunku. Nie ulega jednak wątpliwości, że źle dobrany kolor włosów może niezwykle negatywnie wpłynąć na postrzeganie naszej osoby przez innych ludzi. Jak dobrać kolor włosów?

Kiedy zdecydować się na farbowanie włosów?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na zmianę koloru włosów bardzo często decydują się nastoletnie dziewczyny, które chcą w ten sposób udowodnić, że wkraczają powoli w świat dorosłych. Młode i dojrzałe kobiety farbują włosy z różnych powodów; są już świadome zarówno mocnych jak i słabych stron swojej urody, co pozwala im na zazwyczaj trafne określenie, czy zmiana koloru włosów odmieni ich wizerunek na lepsze. Wreszcie włosy farbują także starsze panie, których kosmetyki zostały już poprzetykane pierwszą siwizną. Należy jednak pamiętać, że nie ma idealnego momentu na farbowanie włosów; są natomiast pewne przeciwwskazania (nie licząc wieku). Do najważniejszego z nich należy zła kondycja włosów; jeśli są rozdwojone i przesuszone warto najpierw doprowadzić je do niego lepszego stanu (najlepiej przy pomocy specjalnych odżywek i masek regenerujących).

Jak dobrać kolor włosów? Podstawowa wskazówka

Niektórych może to zdziwić, ale według specjalistów zmiana koloru włosów nie powinna wykraczać poza…dwa tony różnicy. Oznacza to, że np. dla ciemnej blondynki dobrym wyborem będzie rozjaśnienie włosów do jaśniejszego (np. miodowego lub złocistego) blond lub przyciemnienie do koloru jasnobrązowego, ale już farbowanie włosów na platynę czy ciemny brąz może się w tym wypadku skończyć wręcz tragicznie. Dlaczego tak się dzieje? Naturalny kolor naszych włosów jest dopasowany do naszej karnacji i koloru oczu. Kobiety o ciepłej, brzoskwiniowej cerze rzadko mogą pochwalić się bardzo jasnym blondem, z kolei panie o jasnej, wręcz porcelanowej skórze na ogół nie mają rudowłosych kosmyków. Okazuje się zatem, że podstawowa wskazówka jest bardzo prosta – jeśli naprawdę chcemy zmienić kolor włosów, to najlepiej nie robić tego zbyt radykalnie.