Opole jest stolicą województwa opolskiego i miastem, które będąc zarówno polskim, jak i turystą z zagranicy, warto odwiedzić z racji licznych i przede wszystkim niepowtarzalnych atrakcji. Jakich? O tym poniżej!

Zabytki godne uwagi

Turyści, którzy na swojej drodze nie pomijają starych budowli architektonicznych, przyjeżdżając do Opola, będą mieli co robić. Tu można zobaczyć stare kościoły np. Kościół Katedralny Świętego Krzyża (budowla pochodzi z XV w.), Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, tzw. kościół „Na Górce” ( wiek X) czy Kościół Świętej Trójcy, ale to tylko kropla w morzu. Tego typu budowli sakralnych jest znacznie więcej, zapewne będą one niesamowitą atrakcją dla wszystkich pasjonatów architektury. Aby żadnego nie pominąć, zamiast komunikacji miejskiej, lepiej skorzystać  z oferty przewoźnika  „taxi Opole”. Tak zaoszczędzimy cenny czas.

Nie tylko zabytki

Będąc w Opolu, oprócz zabytków, miejscem wartym i godnym polecenia jest wyspa Bolko, która dostała swą nazwę na cześć piastowskiego księcia. Wyspa,  określana oazą zieleni to niezwykle urokliwy zakątek. Tu swój wolny czas uwielbiają spędzać opolanie, spacerując i delektując się pięknem otaczającego drzewostanu. Ale to jeszcze nie koniec! Na Bolko znajduje się wiele fantastycznych ścieżek rowerowych, które na pewno przypadną do gustu tym, którzy uwielbiają spędzać urlop aktywnie. I jeszcze jedno. Nie można zapominać również o nowoczesnym Ogrodzie Zoologicznym. Ten przyciąga i zachwyca rzesze odwiedzających z różnych zakątków, nie tylko Europy, ale i świata.

Opolska Wenecja! Nie przegap tego miejsca.

Opolska Wenecja to część miasta, której nie można pominąć i nie zobaczyć. Tworzy ją szereg kolorowych kamieniczek, które odbijają swoje oblicza w wodach odrzańskiego koryta, Młynówce, tworząc niesamowicie urokliwy widok, wyglądający przepięknie nie tylko na żywo, ale również na fotografii. Ten zakątek Opola, zyskał swoje miano, z racji tego, że przypomina niezaprzeczalnie Wenecję.

Jak poruszać się po Opolu? Taxi Opole.

Będąc po raz pierwszy w jakimś mieście, zapewne każdy turysta, ten zagraniczny, jak i z Polski, może czuć się niepewnie. Jak dotrzeć w te piękne zakamarki miasta bez trudu i nie pominąć żadnego? Tu świetnym wyjściem z sytuacji może okazać się zamówienie taksówki. Najlepiej wpisać w Google „taxi Opole” i wybrać korporację, cieszącą się najlepszą opinią. Takie rozwiązanie na pewno oszczędzi zwiedzającym dużo nerwów i sprawi, że spędzony tu czas stanie się prawdziwą przyjemnością.