Dzisiaj jesteśmy bardziej świadomi tego, że popularne kosmetyki z drogerii z naturalnością często mają niewiele wspólnego. Uważniej sprawdzamy składy, zwracamy uwagę na obecność potencjalnie niebezpiecznych substancji w szamponach, żelach do mycia twarzy, płynach do kąpieli. A co z mydłem?

Jakie zalety ma mydło naturalne?

Kosmetyki naturalne, w tym mydła, są od ostatnich kilku lat znacznie bardziej dostępne. Zdecydowanie rośnie także ich popularność. Wynika ona po części z wylansowanej mody na to, co naturalne, ale i rosnącej świadomości klientów, którzy nie biorą już z półki w drogerii dowolnego produktu, ale uważnie przyglądają się jego składów i właściwościom. Pod tym względem mydła naturalne wygrywają właściwie na każdym polu z produktami chemicznymi. Przede wszystkim mają one znacznie więcej korzystnych dla skóry składników, są bezpieczne, pozbawione wielu substancji, które potencjalnie mogą wywołać uczulenie lub podrażnienie skóry.

Naturalne mydła w kostce powinny być wykonane z tłuszczu roślinnego, a ich kolor oraz zapach powinien być efektem dodanych składników. Nie ma tutaj miejsca na sztuczne barwniki i aromaty. Mydła w kostce występują częściej niż naturalne mydła w płynie, ponieważ jest to optymalna forma otrzymywana podczas procesu tworzenia. Dobrej jakości mydła w kostce zrobione są tak, aby wystarczały na długo, a jednocześnie się „nie ciapały”. Mydło naturalne powinno się dobrze pienić i być wydajne. Może wybierać spośród mydła miętowego, rozmarynowego, kolendrowego, grejpfrutowego. Takie produkty nie mają niczego wspólnego z produktami o zapachu gumy balonowej czy sztucznego mango. Wyróżniają je niezwykłe kolory, piękne i naturalne zapachy oraz wyjątkowo skuteczne działanie.

Zalety stosowania naturalnego mydła

Popularność naturalnych mydeł w kostce to nie tylko kwestia mody. Klienci, którzy choć raz zamienili tradycyjne mydło w płynie na to organiczne, nie chcą wracać do wcześniejszych przyzwyczajeń. Dlaczego?

  • Mydło naturalne nawilża skórę, a nie ją wysusza, do czego tendencję ma wiele, szczególnie tańszych mydeł. To kwestie różnicy w odczynie pH. Naturalne mydła w kostce to więc idealny wybór dla skóry z tendencją do przesuszania się lub wrażliwej.
  • Organiczne mydła w kostce znacznie skuteczniej oczyszczają skórę, wnikają w głębsze jej warstwy. Jednocześnie stymulują wydzielanie sebum, łagodzą podrażnienia i pozytywnie wpływają na ogólną kondycję skóry.
  • Stosowanie mydła naturalnego jest bezpieczne. Produkty tego typu nie zawierają sztucznych dodatków. To gwarantuje, że dobrze dobrane do potrzeb skóry mydło nie będzie powodowało podrażnień, reakcji alergicznych, nie nasili negatywnych objawów przy skórze wrażliwej czy atopowej.

Naturalne mydła w kostce są oczywiście droższe od stosunkowo tanich mydeł z drogerii, warto jednak zwrócić uwagę, że poza wymienionymi powyżej zaletami, są one także bardzo wydajne. Mydło naturalne wystarcza naprawdę na bardzo długi czas, nawet przy codziennym stosowaniu.