Asortyment ciekawych mebli związanym z relaksem i wypoczynkiem, szczególnie tym letnim, z roku na rok coraz bardziej się rozszerza. Bujane, odprężające hamaki siedzące lub tradycyjne leżące, ratanowe kule wiszące, huśtawki oraz innego rodzaju bujany asortyment jest w szczególności poszukiwany w ciepłe i upalne dni. Hamak to przedmiot, który będzie rewelacyjnym uzupełnieniem kolekcji mebli grodowych, wyposażenia balkonu czy tarasu, jak również wnętrza domu. Jakie ciekawe propozycje odnajdziesz w sklepach wnętrzarskich oraz gdzie najlepiej powiesić hamak, zaraz podpowiemy.

Jaki asortyment hamaków odnajdziesz w sklepach z wyposażeniem wnętrz

Hamaki to najprostsza i najtańsza forma bujanego asortymentu. Podstawowym wariantem hamaka do leżenia jest model z drążkiem lub bez. Wersje tzw. amerykańska z drążkiem lepiej nadaje się do wypoczynku związanego z opalaniem oraz czytaniem. Do spania będzie natomiast wygodniejszy i bezpieczniejszy tradycyjny hamak brazylijski lub turystyczny. Ten drugi w łatwy sposób schowasz do plecaka i zabierzesz ze sobą, gdzie tylko zechcesz. Zajmuje bowiem bardzo mało miejsca i jest niezwykle lekki. Możesz go rozwiesić między dowolnymi drzewami obok pobliskiego jeziora, w lesie czy ogrodzie. Jeśli szukasz natomiast hamaka, który ma być jednocześnie ozdobą tarasu lub ogrodu postaw na przepięknie zdobione frędzlami wersje boho. Produkty różnią się również materiałem oraz splotem i oczywiście całą masą dostępnych kolorów. Występują także warianty ze ściśle tkanej siatki. Jeśli masz do dyspozycji dużą przestrzeń, nie masz natomiast, gdzie zawiesić przedmiotu z pomocą przychodzą hamaki ze stelażem. Niezwykle oryginalnie wyglądają modele z drewnianym mocowaniem, pięknie wygiętym w łuki. Taki przedmiot będzie jednocześnie designerskim meblem, jak i miejscem błogiego relaksu i wypoczynku. Stelaż można przenosić i ustawić w dowolnym miejscu ogrodu bądź na tarasie. Nie jest to jednak tania rzecz. Trzeba się liczyć z dużo większym kosztem zakupu.

Co to jest krzesło brazylijskie

Gdy nie dysponujesz zbyt dużą ilością miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie hamak siedzący, nazywany inaczej krzesłem brazylijskim. Taki mebel dostępny jest wielu ciekawych wariantach kolorystycznych. Modele zdobione dekoracyjnymi frędzlami będą intrygującą ozdobą i jednocześnie wygodnym miejscem relaksu. Ze względu na łatwość montażu oraz niewielką ilość miejsca, którą takie krzesło zajmuje, warto wykorzystać je również we wnętrzu mieszkania czy domu. Możesz powiesić je na mocowanym do sufitu haku w salonie lub innym miejscu wypoczynku. Taki przedmiot uwielbiany jest przez najmłodszych domowników.

W pokoju dziecięcym krzesło brazylijskie będzie niebywałą atrakcją. Siedzisko hamaka siedzącego musi być elastyczne, by odpowiednio dopasować się do pozycji osoby wypoczywającej. Mebel może być także opatrzony dekoracyjnymi, wygodnymi poduszkami. Dzięki łatwemu montażowi możesz przenosić go w różne miejsca w zależności od potrzeb. Powieszony wśród drzew, zamocowany na tarasie, balkonie lub w salonie będzie z pewnością ulubionym miejscem wypoczynku wszystkich domowników.