Salon to wnętrze w naszych domach i mieszaniach, które stanowi najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie jak również to w salonie spędzamy najwięcej czasu z rodziną i to w salonie przyjmujemy naszych gości. Aranżacja salonu ma znaczący wpływ na to, jak będziemy się w nim czuli. Dobrze zaprojektowane wnętrze salonu może sprawiać wrażenie przestronniejszego, co przełoży się na właściwy odpoczynek. Jak urządzić salon funkcjonalnie i niebanalnie?

Projektowanie salonu. Jak dobrze urządzić salon?

To co będzie miało wpływ na nasze poczucie komfortu podczas przebywania w salonie to oczywiście przede wszystkim układ funkcjonalny czyli najprościej mówiąc co, gdzie będzie stało. Przykładowo jeśli w naszym salonie panujemy umieszczenie stołu Z krzesłami to musimy dobrze przemyśleć gdzie go ustawić planując na nie wystarczająca ilość miejsca , która pozwoli na swobodne odsuwanie krzeseł podczas siadania i wstawania od stołu. Musimy zaplanować strefę wypoczynkową i tu w jednym wnętrzu lepiej pod względem funkcjonalnym będzie postawić na narożnik a w innym sofę z fotelem. Istotne jest również zaplanowanie ściany RTV. Projektowanie salonu tylko z pozoru wydaje się być prostym zadaniem. Kiedy przychodzi co do czego piętrzą się trudności i problemy z podjęciem decyzji już na etapie zagospodarowania wnętrza nie mówiąc już o jego urządzaniu. Wystrój salonu powinien być dobrze przemyślany , powinien uwzględniać metraż, układ funkcjonalny wnętrza salonu, potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Aranżacja salonu powinna być spójna i zgodna z obranym przez nas stylem aranżacji wnętrza salonu.

Jakie elementy w aranżacji salonu mają największy wpływ na efekt końcowy?

Urządzając salon największą uwagę przykładamy do wyboru mebli. A bardzo istotnymi elementami wystroju salonu mającymi kolosalny wpływ na całokształt jaki będzie miała aranżacja salonu mają przecież: oświetlenie, dodatki, kolory i materiały dekoracyjne.

Oświetlenie w salonie

Oświetlenie w salonie może stanowić idealny element dekoracyjny. Powinno być dostosowane do stylu aranżacji wnętrza salonu. Oświetlenie powinno uwzględniać kilka źródeł światła: sufitowe, nad stołem, podłogowe czy punktowe. Odpowiednio dobrane nada wnętrzu charakteru, podkreśli aranżacje salonu i stworzy niepowtarzalny klimat.

Wystrój salonu: kolory, faktury i materiały dekoracyjne

Nieodpowiednio dobrane czy połączone kolory materiały i faktury zamiast stanowić element dekoracyjny mogą przytłoczyć, optycznie pomniejszych a nawet popsuć aranżacje salonu. Nowoczesne wnętrza lubią minimalizm, z reguły zaleca się łączenie nie więcej jak trzech kolorów. Ściany możemy pomalować farbą w jednym kolorze lub chcąc podkreślić jedną ze ścian zastosować inny akcentujący kolor. Ale to nie jedyna możliwość. W nowoczesnych salonach chętnie na ścianach pojawia się beton, drewno, cegła, czy modne fototapety czy tapety , które położone na jednej ze ścian zaakcentują i podkreślą aranżacje salonu.

Dodatki i dekoracje do salonu h4

Co stanowi o ostatecznym efekcie, charakterze wystroju naszego salonu? Oczywiście dodatki i dekoracje będące tak zwaną wisienką na torcie. Będą to nowoczesne plakaty, obrazy, donice, rośliny, zasłony, dywan, poduszki dekoracyjne. Pamiętajmy jednak , że nowoczesna aranżacja salonu kieruje się zasadą „mniej znaczy więcej” dlatego nie przesadzajmy z ilością dodatków, nie ustawiajmy na siłę zbędnych bibelotów.

Ciekawych pomysłów na aranżacje salonu jest mnóstwo, kiedy jednak brakuje nam własnych, nie do końca potrafimy złożyć wszystko w jedną kompletną całość czy mamy problem z funkcjonalnym zagospodarowaniem salonu warto zwrócić się o pomoc. W dzisiejszych czasach z oferty projektowania wnętrz możemy skorzystać przez internet zamawiając projekt wnętrza online. Jedną z takich firm oferujących swoje usługi w sieci jest Fabryka Projektów z której oferta można zapoznać się na https://e-wystroj-wnetrz.pl/ możesz tam zamówić między innymi projekt salonu, czy projekt salonu z kuchnią, a nawet projekt mieszkania czy domu, zobaczyć mnóstwo inspiracji czy zdjęć z aranżacji wnętrz.Projektanci wykonają dostosowany do konkretnego pomieszczenia, potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych Klienta projekt wnętrz a my będziemy mieć pewność, że nasze wnętrze jest funkcjonalnie i stylowo urządzone