Antyramy są jednocześnie prostym, praktycznym i tanim sposobem oprawienia prac. Ten sposób dekorowania stosuje się przy oprawianiu fotografii, dyplomów, certyfikatów, plakatów lub projektów graficznych. Rzadko kiedy spotkamy obraz oprawiony w antyramy. Mimo, że jest to tani sposób oprawy, dodaje pracom wyrazistości i estetyki.

Patrz na to, co najważniejsze!

Antyramy to specyficzny rodzaj oprawy – żeby wyglądał schludnie, musi charakteryzować się wysoką jakością materiałów i starannością wykonania, dzięki czemu będzie idealnie dopasowany do danej pracy. Przez brak ramek, antyramy pozwalają wydobyć to, co najważniejsze w fotografii lub grafice. Antyramy dostępne są w standardowych wymiarach – od 9x13cm do 70×100 cm, jak również antyramy dopasowane do indywidualnych wymiarów oprawianej pracy, maksymalnie jest to wymiar 125×215 cm. Można również zamówić antyramy panoramiczne.

Dlaczego warto oprawiać plakaty i fotografie antyramy?

Wymienić można kilka zalet, dla których warto przekonać się do oprawy dzieł w antyramy. Przede wszystkim dostępność materiałów: lekkie antyramy z plexi oraz antyramy o eleganckim wyglądzie, wykonane ze szkła. Stabilności antyramom nadają plecy, wykonane z odpornej płyty HDF oraz klipsy pozwalające na zawieszenie w poziomie lub pionie.

Co to jest antyramy panoramiczna?

Antyrama panoramiczna jest niecodziennym i bardzo oryginalnym pomysłem na ozdobienie wnętrza. Najlepiej wyglądają w nich zdjęcia krajobrazów oraz pejzaże Pięknie wyglądać będą też zdjęcia wykonane nocą za pomocą drona, pokazujące oświetlone obiekty, jakimi są na przykład mosty. Takie wyjątkowe zdjęcie oprawione w antyramę panoramiczną nadadzą każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru, pokażą fascynację oryginalnymi ozdobami. Można w nią oprawić zdjęcie lub grafikę komercyjną, ale żeby taka antyrama stała się dumą gospodarza domu, powinna prezentować własnoręcznie wykonane zdjęcie. Jednak antyramy panoramiczne będą także świetnym pomysłem na prezent. Ponieważ jest to nowy trend w oprawianiu prac, można z powodzeniem sprezentować ją zarówno osobie interesującej się urządzeniem wnętrz, jak i zaprzyjaźnionemu fotografowi, jako inspirację do oprawienia swojego ulubionego, panoramicznego zdjęcia.

Panorama miasta? Od teraz w Twoim domu!

Antyrama panoramiczna wygląda intrygująco, kiedy zajmuje miejsce na reprezentacyjnej ścianie we wnętrzu. Ale tak samo niepowtarzalnie będzie wyglądać kilka mniejszych antyram, które będą przedstawiać zamknięty cykl fotografii na dany temat. Może reportaż? A może pejzaże uchwycone sprawnym okiem w różnych porach roku? Warto pamiętać, że jeśli antyramy panoramiczna ma zapierać dech w piersiach i być dziełem o dużych rozmiarach, warto zdecydować się na taką, która wykonana jest z lekkiego plexi. W takiej sytuacji warto zdecydować się na plexi antyrefleksyjne, które zagwarantuje najwyższą jakość oglądania pracy, zniweluje odblaski i możliwie refleksy.