Łazienka w domu to miejsce, z którego korzysta każdy domownik. Urządzenie tego pomieszczenia najlepiej zaplanować tak, aby było wygodne i funkcjonalne. Jest to także miejsce relaksu podczas kąpieli czy zabiegów pielęgnacyjnych. Niektóre małe dodatki potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę.

Jak małym kosztem sprawić, aby nasza łazienka zyskała zjawiskowy klimat? Z relaksem kojarzą się miękkie tkaniny, łagodne światło, uczucie ciepła i miłe, relaksujące wzrok kolory. Dodatkowo można pokusić się rośliny, które dodatkowo poprawią jakość powietrza i ucieszą oko. Odpowiednio dobrane dodatki dadzą poczucie estetyki i harmonii panującej w pomieszczeniu.

Oto kilka elementów, które sprawią, że nasza łazienka stanie się wyjątkowa.

  • Dywaniki łazienkowe – milej jest postawić stopy po wyjściu z wanny czy prysznica na czymś miękkim i miłym niż na zimnych płytkach. Dywaniki łazienkowe dla niektórych osób to siedlisko bakterii i źródło brzydkiego zapachu. Nic bardziej mylnego. Obecnie dywaniki łazienkowe można prać w zwykłej pralce, gdyż nie są tak sztywne, jak dawniej.
  • Wiszące rośliny – jeśli posiadamy łazienkę z oknem, to rośliny w łazience są wspaniałym pomysłem. Poprawią jakość powietrza, stworzą wręcz wakacyjny klimat w pomieszczeniu. Jeżeli w naszej łazience nie ma dostępu do światła, możemy wnosić tam rośliny na kilka godzin w ciągu dnia, zapewnić im sztuczne oświetlenie lub zadowolić się roślinnymi motywami na ścianach.
  • Świece – światło pochodzące ze świec wycisza, relaksuje i nie drażni oczu jak światło żarówek. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na świece zapachowe, będziemy cieszyć się wspaniałym aromatem podczas kąpieli.
  • Pojemniki na mydło, szampon – opakowania w których kupujemy kosmetyki nie zawsze pasują do wnętrza, czasem wręcz zaburzają kolorystykę i psują poczucie estetyki. Na rynku dostępne są stylowe pojemniki na mydło czy szampon. Jedyną ich wadą jest to, że musimy przelewać do nich kosmetyk, przy czym tracimy pewną ilość produktu.

W pięknie urządzonej łazience relaksująca kąpiel jak i szybka poranna toaleta będzie dużą przyjemnością. Przy większej ilości domowników może to spowodować powstanie kolejek do łazienki, gdyż nikt nie będzie chciał z niej wyjść.