Ferie zimowe to czas, w którym wiele osób decyduje się na wzięcie urlopu i wyjazd w turystyczne polskie kurorty. Jednym z bardziej popularnych miejsc jest trójmiasto, zwłaszcza Sopot Kamera podczas takich wypadów jest urządzeniem, które sprawi, iż te wyjątkowe chwile będzie można było wspominać przez cały rok. Jakie ciekawe miejsca warto odwiedzić spędzając zimowe wczasy w Sopocie?

Sopot zimą – długie spacery wzdłóż plaży

Zatoka Gdańska cechuje się pięknymi szerokimi plażami, które zimą (gdy są pokryte śniegiem) posiadają swój wyjątkowy urok. Nie ma nic zdrowszego niż długi spacer wzdłuż morza, który nie tylko pozwoli spalić zbędne kalorię, ale i dostarczy sporej dawki jodu. Plaże w Sopocie o tej porze roku są pełne mew, które oczekują czegoś dobrego od przechodzących turystów. Należy jednak pamiętać, iż karmienie ich chlebem nie jest najlepszym pomysłem. Zaleca się rzucenie im ziaren słonecznika czy nawet siemienia lnianego. Ponadto o tej porze roku tafla zatoki gdańskiej jest gładka jak tafla jeziora – jest to widok, który warto zobaczyć na własne oczy.

Sopot zimą – spacer po Monciaku

Chcąc zwiedzić Sopot, nie można obejść się bez spaceru po Monciaku. Jest to wyjątkowe miejsce, które jest wizytówką tego miasta. Podczas spaceru w zimowy dzień, zaleca się odwiedzenie kawiarni So! Coffee, która posiada wyjątkowe receptury na ciepłe napoje, które zarówno rozgrzeją, jak i w dostarczą nowych wyjątkowych doznań.

Sopot zimą – molo

W zależności od srogości zimy, zdarza się, iż molo jest dostępne dla turystów. A co najlepsze, jest ono bezpłatne. Podczas zwiedzania tego miejsca, rekomenduje się ciepły ubiór, gdyż czasami wiatr daje się ostro we znaki.

Sopot zimą – coś ciepłego na rozgrzanie

Każda osoba lubiąca spacery zimą wie, iż nic nie rozgrzewa lepiej jak ciepły posiłek. Poniżej przedstawione zostały miejsca godne polecenia, w których warto zjeść coś ciepłego:

  • Bujal -oferuje on świetne dania, w których główną rolę odgrywa ryba. Pomimo, iż restauracja ulokowana jest na uboczu, to nie brakuje tam stałych bywalców.
  • Avocado – restauracja japońska, która specjalizuje się w sushi i wielu innych potraw tej wschodniej kuchni. Warto spróbować zup, sałaty wakame, czy warzyw w tempurze.
  • Thai Thai – w tym miejscu można spożyć pikantną tajską kolację w gustownym wydaniu. Restauracja ulokowana jest na parterze Hotelu Bayjonn.

 

Będąc w Sopocie warto zaopatrzyć się w kilka butelek wina w Festus, który wyróżnia się dużym wyborem tego trunku. Jest to miejsce, które zadowoli nawet największych smakoszy i pasjonatów win.