Dolegliwości trawienne stanowią w dzisiejszych czasach bardzo powszechny problem, z którym nierzadko zgłaszamy się po poradę do specjalisty. Łagodząco na objawy takie jak boleści brzucha działać mogą popularne środki farmaceutyczne, jednak istnieją naturalne sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Kilka słów o babce jajowatej

Babka jajowata występuje głównie w ciepłych rejonach świata (Hiszpania, Brazylia, Indie). Podstawowym warunkiem jej rozwoju jest duża ilość słońca oraz dostęp do wody. To bardzo niepozorna roślina, pomimo niewielkiego wzrostu, jaki osiąga w momencie całkowitego dojrzenia. Właściwości lecznicze babki jajowatej zachwalają przede wszystkim zwolennicy naturalnych metod terapii. Szczególnie dobroczynne działanie przypisuje się jej łupinom i nasionom.

Babka jajowata – właściwości

Nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego, a zwłaszcza jelit to jedne z wielu schorzeń, na które skutecznym antidotum będzie babka jajowata. Dzięki jej stosowaniu możemy sobie poradzić z uporczywą biegunką i męczącymi zaparciami. Ma jeszcze kilka innych zalet. Są to między innymi:
• Redukcja żylaków,
• Zwalczanie hemoroidów,
• Obniżenie ciśnienia krwi,
• Zmniejszenie poziomu cukru,
• Wspomaganie przy odchudzaniu.
Ponadto służyć może, jako probiotyk naturalnego pochodzenia.

Babka jajowata – jak stosować?

Babka jajowata dostępna jest w wielu aptekach na rynku pod postacią łusek bądź nasion. Namaczamy je w wodzie aż uzyskamy śluzowatą konsystencję (jednorazowa porcja powinna wynosić 1-2 łyżeczki) lub włączamy w codzienną dietę dodając do spożywanych przez nas potraw, czy napojów. Nie zauważono, aby powodowała uciążliwe efekty uboczne lub jakiekolwiek reakcje alergiczne, dlatego też może być bez obaw stosowana w okresie ciąży i praktycznie w każdym wieku (również, gdy mówimy o dzieciach oraz osobach starszych).

Kosztuje niewiele, więc nabywając ów panaceum wspomożemy własne zdrowie za małe pieniądze, osiągając tym samym wyłącznie korzyści zdrowotne. Aby zadbać o siebie i bliskich warto zacząć leczenie od najmniej inwazyjnych metod – babka jajowata to jedno z bezpieczniejszych rozwiązań.