Orientalne perfumy są idealną opcją na zbliżającą się jesień. Linie zapachowe z Półwyspu Arabskiego potrafią zaskoczyć swoją intensywnością oraz trwałością. Zmysłowe i tajemnicze, kreują niepowtarzalny klimat, który doskonale wpisze się w jesienną aurę panującą za oknem.

Dlaczego właśnie zapachy Orientu?

Perfumy arabskie należą do najbardziej charakterystycznych grup zapachowych. Dawniej znane głównie w krajach Półwyspu Arabskiego, obecnie gromadzą coraz większe rzesze zwolenników i zwolenniczek – również w Polsce. Ich ciepłe, zmysłowe zapachy, z wyraźną nutą korzennych przypraw, zdecydowanie przyciągają uwagę i wyróżniają się z tłumu. Co sprawia, że są one tak wyjątkowe?

Tym, co odróżnia perfumy pochodzące z Półwyspu Arabskiego od tych wywodzących się z Zachodu, jest przede wszystkim ich skład. Arabskie produkty powstają bowiem wyłącznie przy użyciu naturalnych olejków. Nie znajdziemy w nich dodatku alkoholu, jak ma to miejsce w przypadku perfum wielkich zachodnich marek. Fakt ten sprawia, że arabskie linie zapachowe rozwijają się na skórze inaczej, niż jest nam to na ogół znane. Kumulacja woni następuje dopiero po trzech godzinach od zastosowania produktu, a po upływie czasu staje się po prostu delikatniejsza i cieplejsza – nie znika jednak z powierzchni skóry, czego często możemy doświadczyć po użyciu perfum mających w swym składzie alkohol.

Wyróżnikiem dla perfum arabskich są również szczególne nuty zapachowe, jakich w konwencjonalnych perfumach zachodnich albo nie znajdziemy wcale albo będą one występować wyłącznie w śladowych ilościach. Oud, najbardziej znana nuta zapachowa wśród perfum orientu, doskonale wpasowuje się w jesienny klimat. Ten skomplikowany i rozwijający się wraz z upływem czasu zapach, przez swoją cięższą dymną nutę, świetnie odnajdzie się podczas chłodniejszych dni oraz wieczorów.

Na jakie arabskie perfumy warto postawić jesienią?

Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji wypróbować perfum arabskich, idealnym początkiem tej przygody podczas zbliżającej się jesieni może okazać się wypróbowanie produktów marki Swiss Arabian. Jest to jeden z najpopularniejszych producentów linii zapachowych z Półwyspu Arabskiego. Swą historię rozpoczął jeszcze w latach 70-tych, współpracując ze znanym szwajcarskim twórcą pachnideł – Givaudan Roure. Znajomość ta przyniosła zaskakującą linię zapachową, łączącą europejski kunszt oraz arabską tradycję.