Kto z nas nie chciałby mieć pięknego białego uśmiechu i idealnie równych zębów, które będą zachwycać wszystkich i staną się naszą wizytówką? Jeśli do tej pory wciąż odkładaliśmy te kwestie – czas to zmienić! Dzisiejsza medycyna, w tym również ortodoncja poszły naprzód i w coraz prostszy sposób pomagają nam spełniać właśnie takie marzenia.

Jeszcze jakiś czas temu prostowanie zębów było trudnym, czasochłonnym i kosztownym procesem, a decyzja o założeniu aparatu zapadała jedynie w najtrudniejszych przypadkach. Teraz nie musimy się tego obawiać i praktycznie z dnia na dzień możemy podjąć decyzję o nowoczesnym leczeniu za pomocą nakładek ortodontycznych, które są alternatywą dla stałych drucianych aparatów.

Czym są nakładki ortodontyczne?

Mając na uwadze komfort i oczekiwania pacjentów, we współpracy z ortodontami został opracowany innowacyjny sposób prostowania zębów za pomocą nakładek ortodontycznych. Jest to niewidoczny aparat złożony z dwóch przezroczystych łuków, który możemy w każdej chwili zakładać i zdejmować (wejdź na stronę https://hellosmile.pl/o-nakladkach i dowiedz się więcej). Dzięki temu znacznie łatwiej zdecydować się na leczenie oraz przejść cały proces. A fakt, że nakładki są zdejmowane, wpływa też na łatwość dbania o higienę jamy ustnej, bo nie musimy się obawiać, że resztki jedzenia utkną gdzieś między zamkami czy drucikami, jak to się zdarza w przypadku stałych aparatów. Nakładki prostujące są wykonane z elastycznego, ale jednocześnie trwałego i bezpiecznego dla zdrowia termoplastycznego tworzywa. Taka forma i użyte materiały minimalizują również ryzyko powstania ran i podrażnień w jamie ustnej.

Kiedy stosować nakładki na zęby?

Przed zakupem nakładek ortodontycznych niezbędna jest konsultacja ze specjalistą i wybór odpowiedniego programu leczenia. Wszystko bowiem zależy od naszej wady. Nakładki przeznaczone są głównie dla osób dorosłych, które chcą poprawić swój uśmiech. Jednak, za zgodą lekarza, można je także stosować u dzieci i młodzieży. Leczenie aparatem nakładkowym mogą rozpocząć również kobiety w ciąży.

Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które mogą uniemożliwić lub opóźnić tego typu kurację. A są to między innymi:

  • choroby przyzębia,
  • próchnica,
  • implanty i mostki,
  • mocne stłoczenie zębów,
  • dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego.

Dzisiejsze leczenie ortodontyczne znacznie różni się od tego, jakie znamy sprzed kilku czy kilkunastu lat. Teraz wcale nie musi być związane z bólem i godzinami spędzonymi w gabinecie lekarskim. Wystarczy tylko znaleźć producenta nakładek i postępować według udzielonych nam instrukcji. Co więcej, już nie trzeba tego odkładać w nieskończoność, bo pierwsze kroki możemy zrobić w każdej chwili, w dodatku bez wychodzenia z domu.