Kurtyna paskowa PCV jest produktem stosowanym w miejscach gdzie konieczne jest odseparowanie i zabezpieczenie procesów technologicznych od czynników zewnętrznych.

Jedną z funkcji kurtyn paskowych z folii PCV jest ograniczenie przepływ ruchu powietrza przez otwór bramowy lub drzwiowy na obiektach logistycznych bądź halach produkcyjnych.

Elastyczna kurtyna z folii, o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, pasy wykonane z materiału jakim jest PCV, przynoszą wiele korzyści, stąd znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach takich jak chłodnictwo, produkcja, centra przeładunkowe i logistyczne.

Zalety stosowania kurtyn paskowych z folii

– znaczne ograniczenie przepływu ruchu powietrza przez otwór drzwiowy lub bramowy

– ochrona przed hałasem dzięki właściwościom akustycznym,

–  ochrona przed pyłem i kurzem

– odporność na środki chemiczne i wpływ warunków atmosferycznych

– oszczędność energii cieplnej – dzięki ograniczeniu ucieczki podgrzanego powietrza z hal

– relatywnie niski koszt zakupu

– prosty i szybki montaż a także sprawna eksploatacja i serwis

Kurtyna PCV to produkt, występujący na rynku pod różnymi nazwami. Są nimi takie określenia jak pasy pcv, kurtyny halowe, kurtyny chłodnicze, kurtyny spawalnicze czy też kotary drzwiowe.

Wykonane z miękkich, nasuwających się na siebie pasków PCV kurtyny, mogą znaleźć zastosowanie w wielu miejscach o charakterze przemysłowym lub produkcyjnym. Ich główną zaletą jet ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą mieć negatywny wpływ zarówno na pracowników – ich stan zdrowia, jak i generalne utrzymanie optymalnym warunków pracy.

Niewątpliwą zaletą jaką cechuje się kurtyna pasowa jest też ochrona przed owadami i ptakami. Względy sanitarne są tutaj szczególnie istotne z punktu widzenia produkcji żywności.

Kurtyna specjalnego przeznaczenia

Pisząc o kurtynach specjalnego przeznaczenia na myśl bezwzględnie przychodzi kurtyna chłodnicza.

Jej właściwości są o tyle wyróżniające, że kurtyna ta często odgradza przestrzenie o skrajnie różnych warunkach termicznych – chłodnie, w których panuje temperatura sięgająca zera a z drugiej strony temperatura otoczenia mogąca latem wynosić 30 stopni celcjusza.  Kurtyna chłodnicza najczęściej zbudowana jest z pasów z folii Polar, które są szczególnie odporne na różnice temperatur.

Dodatkowo, w momencie gdy przez otwór bramowy odbywa się ruch wózków widłowych, istotne jest zastosowanie kurtyn o żebrowanej konstrukcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu pasy nie przylegają ściśle do wózka czy transportowanych produktów, przez co nie ulegają zerwaniu.

Produkcja, montaż i serwis

Poszukując rozwiązań skutecznych i trwałych warto skorzystać z oferty wykonania kurtyn bezpośrednio u producenta. Producent kurtyn pcv gwarantuje szybką realizację, optymalny dobór rozwiązań do przeznaczenia a także, co bywa bardzo istotne, szybki i bezproblemowy serwis pogwarancyjny.