Kawa bezkofeinowa to mielone ziarna kawy, które zostały specjalnie przetworzone w celu zminimalizowania zawartości kofeiny. Taki napój zachowuje większość pozytywnych aspektów stymulatora, do którego człowiek jest przyzwyczajony i pozbywa się wielu jego wad. Nie można osiągnąć całkowitego usunięcia alkaloidu, ale jego stężenie spada 50 -100 razy (do 0,10%). Kawa bezkofeinowa to dobra alternatywa dla tych, dla których pachnący mocny napój jest przeciwwskazany. Ten rodzaj kawy można nabyć w sklepie z kawą w postaci zmielonej do zaparzania, w kapsułkach lub jako produkt rozpuszczalny.

Jak powstaje kawa bezkofeinowa?

Istnieje kilka sposobów na zmniejszenie zawartości kofeiny w ziarnach, ale najczęstszym z nich jest zanurzenie ziaren po ugotowaniu na parze w roztworze ekstrakcyjnym. Proces ten powtarzany jest wielokrotnie, aż zawartość alkaloidów spadnie do normy technologicznej 3% poziomu wyjściowego. W wyniku procedury dekofeinizacji zachowane są wszystkie właściwości smakowe tego aromatycznego napoju i otrzymywany jest gotowy produkt doskonałej jakości.

Ekstrakcja CO2 jest najbardziej postępowym sposobem przygotowania kawy bezkofeinowej i polega na zastosowaniu dwutlenku węgla. Ziarna są najpierw moczone, a następnie poddawane obróbce sprężonym gazem w specjalnym pojemniku, w którym ciśnienie zamienia gaz w ciecz o właściwościach rozpuszczalnika. Dzięki tej metodzie zawartość kofeiny w ziarnach jest znacznie obniżona i nie ma szkodliwych chemikaliów.

Korzyści ze spożywania kawy bezkofeinowej

Kawa bezkofeinowa zachowuje te korzyści, które nie są związane z działaniem tej substancji. Jest pozbawiona działania psychostymulującego i tonizującego, ale zachowuje działanie moczopędne i żółciopędne. Napój dobrze wpływa na zdrowie wątroby, zapobiega marskości, pobudza transport i metabolizm tłuszczów. Pomimo niewielkich badań na ten temat, kawa bezkofeinowa przyspiesza wchłanianie glukozy i zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę. Główną zaletą tego produktu jest możliwość spożywania wszelkiego rodzaju napojów kawowych i koktajli przez osoby starsze i osoby borykające się z nadciśnieniem. Nie trzeba bać się skoków ciśnienia krwi i bezsenności. Gdzie można kupić wysokiej jakości kawę bezkofeinową, która posiada wszystkie poszukiwane wartości? Dostępna jest w sklepie z kawą: https://www.sklepsegafredo.pl/, tutaj można nabyć ją w postaci mielonej, w kapsułkach i jako kawę rozpuszczalną.

Kawa bezkofeinowa mielona

Osoby wybierające mieloną kawę bezkofeinową docenią niesamowity smak, jaki zapewnia ta mieszanka. Cudowny pachnący napój bez kofeiny posiada kremową konsystencję oraz wyrazisty aromat. W przypadku kawy mielonej wykorzystano naturalną metodę usuwania kofeiny (H2O) co pozwoliło uzyskać jej zawartość na poziomie nie większym niż 0,10%. Kawa mielona bezkofeinowa jest odpowiednia do ekspresu kolbowego i automatycznego, kawiarki oraz do wykorzystania w dowolnej metodzie alternatywnej również z mleczkiem. W sklepie z kawą można również zakupić kawę bezkofeinową mieloną w wygodnych saszetkach o przyjemnym orzechowo-czekoladowym smaku i aromacie.

Kawa bezkofeinowa rozpuszczalna

Co warto wiedzieć o bezkofeinowej kawie rozpuszczalnej? Gotowy napój kawowy rozpuszczalny nie tonizuje i nie zaburza dotychczasowego biegu zegara biologicznego, zachowując smak i aromat ulubionego produktu. Dzięki eliminacji alkaloidów nie rozwija się uzależnienie i nie ma agresywnego wpływu na ośrodkowy układ nerwowy. Zmniejsza się ryzyko zachorowania na poważne choroby, takie jak nowotwory, przyspiesza metabolizm i usuwanie odpadów. Kawa bezkofeinowa posiada ona niezwykły orzechowo-czekoladowy smak preferowany przez większość miłośników tego napoju.

Kawa bezkofeinowa w kapsułkach

Osoby preferujące przyrządzanie kawy w ekspresach na kapsułki również mogą delektować się kawą bezkofeinową. W sklepie z kawą można zakupić wysokiej jakości mieszankę kawy Arabiki z Robustą, która gwarantuje doskonały słodki smak orzechowy smak i zapach. Średnio palona kawa bezkofeinowa w kapsułkach jest ceniona przez osoby dbające o środowisko, ponieważ kapsułki zostały wytworzone ze 100% kompostowalnych materiałów. Ponadto jest to zdrowy produkt zawierający jedynie do 0,10% kofeiny.