Koncentratory tlenu to urządzenia jest wykorzystywany w różnego rodzaju problemach z układem oddechowym. Urządzenie dzięki prostocie użytkowania i wielu funkcjach doskonale spełnia swoje zadania. Jego najwygodniejszą odmianą jest przenośny koncentrator tlenu.

Kiedy stosuje się przenośny koncentrator tlenu?

Urządzenie poprawia jakość życia osób cierpiących na różnego rodzaju problemy z oddychaniem. Wszystko to zasługa tego, że urządzenie ma nielimitowaną ilość tlenu, który jest pobierany wprost z powietrza. Przenośny koncentrator tlenu jest stosowany przez osoby będące w podróży i w każdej sytuacji, która wymaga od chorego mobilności. Z powodzeniem może być stosowany w domu, ale również w miejscach publicznych, dzięki czemu osoba chora nie musi rezygnować ze swoich codziennych aktywności i planów. Dodatkowym udogodnieniem jest zasilanie bateryjne.

Dlaczego warto stosować przenośny koncentrator tlenu?

Przenośny koncentrator tlenu w przeciwieństwie do tradycyjnego odpowiednika jest mobilny, co znacznie rozszerza możliwości jego wykorzystania. Niewątpliwą zaletą przenośnego koncentratora tlenu jest również jego lekkość. Średnia waga produkowanych obecnie urządzeń wynosi jedynie 2 kilogramy. Jest to szczególne udogodnienie dla starszych osób. Mała waga sprawia, że bez problemu można go zabrać w podróż. Oznacza to niezależność. Przenośny koncentrator tlenu może występować w wielu wersjach i w zależności od niej ma liczne funkcjonalności. Na rynku są nawet wersje bezgłośne przenośnego koncentratora tlenu.

Dla kogo przenośny koncentrator tlenu?

Przenośny koncentrator tlenu to doskonałe urządzenie dla osób aktywnych w każdym wieku. Można go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie: na spacer, w podróż samolotem, czy też na spotkanie do kawiarni. Jest bardzo lekki, dzięki czemu podróżowanie z nim nie sprawia najmniejszego problemu osobom, które nie mogą dźwigać ciężkich przedmiotów. Przenośny koncentrator tlenu to urządzenie dla osób, u których choroba ma tak zaawansowane stadium, że nie mogą się nigdzie ruszyć bez urządzenia.