Wraz z nadejściem okresu letniego, każda z nas zmienia swoją garderobę na bardziej dopasowaną do panującej aury, a przy tym – zapewnienie sobie nowych strojów na nadchodzący urlop. Nieodłącznym elementem tych działań jest także zakup nowych torebek. Jakie modele sprawdzą się idealnie podczas wakacji?

Zastanów się nad rozmiarem

Pierwszą kwestią, którą powinnaś wziąć pod uwagę nim zaczniemy rozważać konkretne modele, jest rozmiar torebki. Pomyśl, ile rzeczy planujesz ze sobą nosić, co będzie na stałe gościło w Twojej torebce, co możesz przekazać partnerowi, a co może zostać w hotelowym pokoju bez uszczerbku dla Waszych wakacyjnych wypraw.

Jeśli nie masz dzieci, możesz zdecydować się na mniejszy model, który będzie zdecydowanie lżejszy. Zapewne będziesz chciała zmieścić do torebki portfel, okulary przeciwsłoneczne i kilka kosmetyków, a do tego celu wystarczy Ci niewielka torebka. Jeżeli jednak jesteś mamą, a w dodatku Twoje pociechy są zbyt małe, by nosić swoje rzeczy we własnych torbach czy plecakach – przydatna będzie zapewne nieco większa torebka.

Pamiętaj o wygodzie

Wybierając torebki na lato, nie zapominaj o tym, że masz się czuć komfortowo podczas wakacyjnych wypraw. Zastanów się, jak najczęściej nosisz torebkę i jak czujesz się najwygodniej. Jeśli wolisz przewiesić ją przez przeciwstawne ramię, koniecznie zdecyduj się na model z dłuższym paskiem. Jeżeli nosisz torebkę klasycznie, pasek może być krótszy.

Dodatkowo, pomyśl również o tym, jak dużą torebkę nosisz ze sobą na co dzień: na zakupy, do pracy czy szkoły. Postaraj się wybrać fason o zbliżonych gabarytach, gdyż w innym przypadku możesz czuć się dziwnie. Wyjątkiem będzie sytuacja, gdy zazwyczaj używasz bardzo dużej torebki (np. do noszenia notatek) – w takiej sytuacji Twoje ramię zapewne z ulgą przyjmie nieco lżejszy model.

Listonoszka

Jednym z modeli, które powinnaś rozważyć, jest wygodna listonoszka. Stosunkowo nieduża, ale pojemna, powinna spełnić Twoje oczekiwania, jeśli nie planujesz zabierać ze sobą zbyt wielu rzeczy.

Komfortowa shopperka

Shopperka wykonana z ekoskóry lub innego rodzaju materiału będzie doskonałym wyborem dla młodych mam. Do jej wnętrza spokojnie zmieści się zapasowa pieluszka oraz komplet ubranek, kubek dziecka i kilka rzeczy dla Ciebie. Pamiętaj jednak, by wybierać modele z zamkiem – lepiej nie kusić losu, zwłaszcza że na wakacjach zazwyczaj mamy przy sobie nieco większą gotówkę niż na co dzień.

Ciekawym wyborem jeśli chodzi o shopperki są modele plecione, świetnie wpisujące się w wakacyjny klimat.

Torebka-kuferek

Torebka w formie kuferka jest doskonałym wyborem dla osób, które zabierają ze sobą łatwe do uszkodzenia przedmioty, ale nie tylko. Kuferki to średnich rozmiarów torebki na lato, w których zmieści się dość dużo przedmiotów pomimo tego, że są one zdecydowanie mniejsze od wyżej wspomnianych shopperek.

Jak widzisz, wybór jeśli chodzi o letnie torebki jest dość spory. Postaraj się wybrać model, dzięki któremu zachować komfort, a przy tym świetny wygląd podczas całego wyjazdu!