Wybór prezentu urodzinowego jest sprawą znacznie trudniejszą niż się można było spodziewać. Wiele osób przeżywa wiele stresu związanego z tym procesem, inni zaś czują się całkowicie bezradni. Problemem najczęściej jest fakt, iż nie do końca wiemy co dana osoba w danym momencie potrzebuje, bądź co tak naprawdę sprawi jej radość. Czy postawienie na zakup prezentu jakim jest szlafrok męski lub damski to dobry wybór? Czy warto pomyśleć o czym innym?

 

Co dla kobiety?

Wybór prezentu dla kobiety wymaga wcześniejszego przemyślenia. Należy wziąć pod uwagę jakim typem człowieka ona jest – czy jest rozważną romantyczką, czy kobietą pracującą, czy też miłośniczką uprawiana sportu. Poniżej przedstawione zostały cztery sprawdzone pomysły na udany prezent dla kobiety:

  • Perfumy – każdy wie, iż kobiety lubują się w perfumach. Jednak prawdziwym problemem w tym przypadku jest wybór odpowiedniego zapachu – czy są to odświeżające z dozą cierpkości i goryczy, czy też słodkie z nutą upojnych kwiatów. Jeśli jest taka możliwość to warto samemu sprawdzić lub spytać jej przyjaciółki.
  • Biżuteria – jest to ozdoba i kwintesencja urody wszystkich kobiet. Dodaje ona pewności siebie i ekstrawagancji. Zdecydowanie to właśnie drobne kolczyki czy bransoletka może stać się jednym z bardziej trafionych upominków dających radość.
  • Odzież – kobiety słyną z zakupoholizmu, co daje znacznie większe pole do manewru. Warto przed zakupem prezentu dowiedzieć się jaki powinien mieć rozmiar oraz w jakim stylu powinien on być. Ułatwi to wybór nie koniecznie trafionego swetra czy spodni.
  • Kolacja – kobiety z natury są bardziej uczuciowe. Kolacja w luksusowej restauracji czy na pięknym jachcie może być niezapomnianym prezentem dla niej.

 

Co dla mężczyzny?

Niezależnie czy jest to tata, mąż, szef czy chłopak – łączy ich męski pierwiastek, który każda kobieta wybierająca prezent powinna znać i brać pod uwagę. Cechą, która łączy każdego mężczyznę jest potrzeba szacunku, uznania i akceptacji, co sprawia, iż prezent powinien go dowartościować. Ponadto mężczyźni gustują w gadżetach, typu zegarki, telefony, akcesoria gsm itd. Czasem warto postawić na bardziej praktyczne prezenty (w przypadku, gdy dana osoba ich nie posiada lub warto by było wymienić coś na nowszy model) jak np. szlafrok męski, bielizna.

W każdym mężczyźnie drzemie mały chłopiec. Tak więc doskonale sprawdzą się prezenty, które są związane z najróżniejszymi pasjami i przeżyciami jak np. paintball czy wypad na mecz piłkarski.