Jadalnia jest miejscem wielu rodzinnych spotkań towarzyskich, rodzinnych posiłków i rozmów. Niezależnie od tego, gdzie będzie się znajdować jadalnia, powinna ona zapewnić domownikom wygodę i sprawiać, że spożywanie posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze.

Jak wybrać odpowiedni kształt stołu?

Jak wybrać idealne meble do jadalni? Musimy pamiętać o najważniejszym elemencie, czyli o stole. Do wyboru mamy 2 kształty – okrągły i prostokątny. Jeśli nasza jadalnia jest duża, tak naprawdę możemy wybrać którykolwiek z nich. Z kolei, kiedy nasza jadalnia jest ograniczona do niewielkiej przestrzeni, warto się skłonić ku prostokątnemu stołowi, który z łatwością ustawimy w każdym rogu pomieszczenia, dzięki czemu zajmie on zdecydowanie mniej miejsca niż stół okrągły. Stoły okrągłe są natomiast mile widziane u rodzin z małymi dziećmi, ponieważ pozbawione są ostrych krawędzi.

A co z materiałem stołu? Drewniany, z płyty MDF, czy może ze szkła?

Najczęściej wybierany jest stół wykonany z płyty MDF, ponieważ jest on trwały i stosunkowo tani. Jeśli nasz budżet jest na tyle elastyczny, że możemy zaopatrzyć się w stół drewniany, warto go kupić, ponieważ będzie wyglądać bardzo elegancko i szykownie. Jeśli stawiamy na nowoczesność, możemy z kolei wybrać stół szklany, który wspiera się na metalowych nogach. Sprawia on wrażenie lekkości i nie przytłacza mieszkania, dlatego jest mile widziany w niewielkich pomieszczeniach. Każdy z tych rodzajów stołów można znaleźć na www.agatameble.pl lub w sklepach stacjonarnych Salony Agata.

Wybór idealnych krzeseł do jadalni.

Jest to łatwiejszy wybór, ponieważ krzesła często są sprzedawane razem ze stołem. Powinny być one po pierwsze wygodne. Jeśli kupujemy krzesła z twardymi siedziskami, dokupmy pasujące do nich poduszki. Dobrym wyborem są wygodniejsze krzesła z tapicerowanym siedziskiem, należy jednak sprawdzić, czy materiał jest dobrej jakości i nie będzie zbyt uciążliwy w utrzymaniu. Szczególnie jeśli w domu mamy zwierzątko lub rozbiegane dzieci.

Pamiętajmy o wyborze odpowiednich akcesoriów do jadalni.

Zaopatrzmy się w ozdobny obrus lub bieżnik. Właściwie dobrany może idealnie wkomponować się w wystrój wnętrza i podkreślić jego charakter. Dekoracje stołu, takie jak świeczki, figurki, sztuczne kwiaty, dopełniają całości aranżacji i sprawiają, że stół będzie jeszcze bardziej wyeksponowany.