Nowy rok to doskonały czas na to, aby w końcu zatroszczyć się o swoje zdrowie. Okazuje się, że może to być o wiele prostsze, niż Ci się wydawało, a wszystko to za sprawą specjalnie przygotowanych pakietów zdrowotnych skierowanych do najróżniejszych pacjentów. Jak działają, gdzie można je znaleźć i co obejmują? Czytaj dalej, aby poznać je lepiej!

Czym są pakiety zdrowotne?

Indywidualny pakiet medyczny to jedna z możliwości, jaką daje prywatna opieka zdrowotna. Poprzez jednorazową wpłatę pacjent może wykupić roczny abonament na zestaw różnego rodzaju badań, zależnie od tego, jaki rodzaj pakietu interesuje Cię najbardziej. Centra medyczne przygotowują zarówno pakiety indywidualne, jak i te skierowane do całej rodziny.

Co zawierają pakiety zdrowotne? Zazwyczaj obejmują one zestaw różnorodnych badań diagnostycznych i laboratoryjnych, a także konsultacje z lekarzem specjalistą oraz teleporady, które można odbyć z każdego miejsca na świecie, co jest ich ogromną zaletą. Do konkretnych pakietów można też wykupić rozszerzenia umożliwiające dostęp do większej liczby specjalistów oraz, na przykład, dodatkowy zestaw usług rehabilitacyjnych, czy też rabat na usługi stomatologiczne.

Pakiety zdrowotne – gdzie można je znaleźć?

Pakiety zdrowotne są charakterystyczne dla prywatnych zakładów opieki zdrowotnej, które na podstawie badań i statystyk przygotowują jak najlepsze oferty dla wszystkich pacjentów. Ich ofert można szukać zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. W asortymencie https://polmed.pl/opieka-medyczna/ dostępny jest prywatny pakiet medyczny zarówno dla seniora, jak i dla studenta czy dla kobiety w ciąży. Oprócz tego centrum to umożliwia też wykupienie dodatkowych usług, stanowiących wcześniej wspomniane rozszerzenie do abonamentu.

pakiety-zdrowotne-02

Rodzaje pakietów zdrowotnych

Przygotowaliśmy dla Ciebie opis kilku najczęściej wybieranych pakietów zdrowotnych, które cieszą się dużym zadowoleniem pacjentów i odpowiadają na ich największe potrzeby.

  • dla niej -pakiety medyczne indywidualne dla kobiet zawierają aż 241 darmowych badań laboratoryjnych, a do tego dostęp do 19 specjalistów oraz szeroki wybór badań diagnostycznych, również tych związanych z badaniami ginekologicznymi, takimi jak USG. Taki pakiet pozwoli każdej kobiecie poczuć się bezpieczną i zaopiekowaną – jest też doskonałym pomysłem na prezent. W bardzo podobnej cenie i o podobnym zakresie usług dostępne są też pakiety zdrowotne dla mężczyzn.
  • dla seniora – seniorzy to grupa społeczeństwa, która szczególnie potrzebuje dobrej opieki zdrowotnej, dlatego pakiety dla osób starszych zawierają zarówno dostęp do lekarzy specjalistów, jak i dostęp do lekarza pierwszego kontaktu. Oprócz tego w abonamencie znajdują się też usługi pielęgniarskie i zabiegi ambulatoryjne, laryngologiczne, czy też okulistyczne.
  • dla kobiety w ciąży – specjalny pakiet przygotowano też dla wszystkich kobiet w ciąży. Dostęp do badań diagnostycznych i laboratoryjnych, usługi pielęgniarskie oraz szybki dostęp do specjalistów pozwolą każdej mamie i dziecku czuć się bezpiecznie przez cały okres ciąży.