Spirulina, czyli tzw. Mleko Matki Ziemi jest niezwykle przydatną dla naszego organizmu algą. Zawiera ponad 4000 składników takich jak witaminy, minerały czy inne składniki odżywcze, których człowiek potrzebuje do życia. Tak bogaty skład sprawia, że jest bezkonkurencyjna wśród innych roślin, jej korzystne działanie dla organizmu odkryli już starożytni Aztekowie, więc alga ta ma bogatą historię jeśli chodzi o jej lecznicze zastosowanie. Suplement ten występuje w postaci tabletek lub też zielonego proszku.

Na co spirulina jest dobra?

Głównym składnikiem budulcowym spiruliny jest białko roślinne, którego jest w niej aż 70%. Alga ta ma wiele pozytywnych zastowań dla naszego organizmu, ale jej najbardziej rozpoznawalną cechą jest to, że usuwa z organizmu toksyny, które gromadziły się nawet latami, dzięki temu przyspiesza naturalne procesy oczyszczające. Spirulina działa pozytywnie również na porost i kondycję włosów oraz paznokci i skóry. Witamina B5, zawarta w tej roślinie, pozwala pozbyć się uciążliwej alergii oraz działa korzystnie na nasze nerki oraz mózg. Beta Karoten, który jest składnikiem spiruliny, działa antyoksydacyjnie oraz pozwala zapobiegać schorzeniom cywilizacyjnym. Składniki takie jak witaminy: B1, B2, B5 oraz magnez, cynk i potas działają korzystnie na regulację poziomu cukru we krwi, a co za tym idzie spirulina jest wskazana podczas cukrzycy. Kolejną pozytywną cechą tej algi, jest jej działanie regulujące masę ciała oraz wspomagające odchudzanie. Fenyloanalina zawarta w tej roślinie działa bowiem korzystnie na obniżenie apetytu. Ponadto kwas Gamma Linolenowy, który jest obecny w tej roślinie działa obniżająco na ciśnienie krwii oraz wspomaga działanie układu odpornościowego. Spirulina dostarcza nam również aż 8 aminokwasów, których nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować.
Podsumowując więc, spirulina jest naprawdę wartościowym suplementem, a jej regularne stosowanie pozwoli naszemu organizmowi na lepszą pracę oraz poprawi samopoczucie.