Dieta niemowląt jest bardzo ważna – szczególnie ze względu na szybkie tempo wzrostu, adaptację przewodu pokarmowego do funkcji oraz układu odpornościowego do rozpoznawania antygenów własnych i środowiskowych. Niezwykle istotne okazuje się rozsądne żywienie w rozwoju nie tylko fizycznym, ale i psycho-ruchowym. Pamiętajmy, że w okresie niemowlęctwa i wczesnego dzieciństwa rozwój mózgu jest bardzo intensywny, co wymaga właściwego dostarczania wszystkich składników odżywczych. Warto dlatego wybrać dobre jakościowo produkty żywieniowe – jak m.in. Gerber Organic.

Dlaczego warto zdecydować się na Gerber Organic?

Żywność sygnowana marką Gerber Organic oparta jest o żywność:
·        Ekologiczną,
·        Uprawianą z poszanowaniem naturalnych procesów,
·        Produkowaną z poszanowaniem środowiska,
·        Przygotowywaną bez nawozów i sztucznych składników.

Wśród produktów sygnowanych linią Gerber Organic odnajdziemy produkty przeznaczone dla dzieci zarówno od 4-tego, jak i od 6-tego miesiąca życia. W pierwszym okresie wprowadzamy do diety dziecka powoli warzywa i owoce – oczywiście bez stosowania sztucznych barwników, konserwantów, substancji polepszających smak lub dodatkowego cukru! Od początku drugiego półrocza życia możemy rozpocząć powolne wprowadzanie do diety glutenu – m.in. pod postacią różnego rodzaju kaszek.

Decydując się na produkty ekologiczne sygnowane linią Gerber Organic możemy mieć pewność, że podajemy naszemu dziecku najlepszej jakości żywność, bezpieczną i w stu procentach odpowiednią dla aktualnego wieku. Ekologiczne, naturalne i bezpieczne produkty są najlepszym, co można zaoferować dziecku przy włączaniu pierwszego żywienia poza mlekiem. W ten sposób dziecko kontaktuje się jedynie z alergenami naturalnymi, a nie pochodzącymi z syntetycznych dodatków do żywności.

Jak stosować żywność Gerber Organic?

Podobnie, jak produkty żywnościowe z klasycznych linii produktowych. Należy zawsze odpowiednio dostosować ilość pokarmu do wieku i zapotrzebowania dziecka, uwzględniając również to, aby posiłek był w miarę ciepły i realnie dostosowany do wieku dziecka.