Możemy wyróżnić wiele rodzajów horoskopu, chociażby partnerski, chiński czy urodzeniowy. Jednym z typów zasługujących na uwagę jest horoskop anielski. Już sama nazwa sugeruje, że ma on związek z niebiańskimi istotami. Nie jest to przypadkowe, ponieważ to one są współtwórcami tego rodzaju wróżby.

Wśród zwolenników ezoteryki, horoskop anielski cieszy się dużą popularnością, która wciąż wzrasta. Dzieje się to za sprawą przypisywanej mu wyjątkowej mocy sprawczej. Wierzy się, że tego rodzaju przepowiednie powstają, dzięki komunikacji z dobrymi istotami pozaziemskimi, jakimi są anioły. Tę zdolność posiadają oczywiście wybrane jednostki, z reguły bardzo uduchowione lub profesjonalnie zajmujące się astrologią. Horoskop anielski niesie ze sobą pozytywny ładunek emocjonalny, ponieważ nadrzędnym zamysłem towarzyszącym jego powstawaniu jest chęć niesienia pomocy ludziom przez anioły. Jest to podstawowym celem tego typu wróżby. Przyjmuje się, że każdy astrologiczny numer ma odpowiadającego mu anioła.

Po co stawiany jest horoskop anielski?

Stawianie tego typu horoskopu może służyć różnym celom. Dla jednych jest to doskonała okazja na wzmocnienie więzi ze swoim aniołem, a jeszcze dla innych to możliwość przewidzenia przyszłości, zarówno tej bliskiej, jak i dalszej. Do wykonania horoskopu wykorzystuje się specjalny typ kart nazywany Anielskim Tarotem. Tylko takie służą do porozumiewania się z nadprzyrodzonymi siłami. Jednak ten rodzaj tarota, jak każdy inny powinien być stawiany tylko i wyłącznie przez profesjonalnego wróżbitę. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj kart ma duże możliwości sprawcze, dlatego odradza się ich stawiania przez osoby początkujące i amatorów. Horoskop anielski jest pewnego rodzaju wskazówką, dlatego często sięgają po niego osoby zagubione, bądź znajdujące się na rozdrożu życiowym. Najistotniejsze dla nich nie jest możliwość zobaczenia przyszłości. Kluczowe dla nich jest dostarczenie pomocy i wywołanie mistycznej aury, która pomoże im rozwiać nurtujące możliwości.