Organizacja podróży samolotem wymaga uwzględnienia wielu aspektów. Jednym z tych najważniejszych jest kwestia dostania się na lotnisko. Najwygodniejszym środkiem transportu jest własny samochód, który można zostawić na parkingu przy lotnisku.

Bezpieczeństwo

Kluczową przesłanką przemawiającą na korzyść parkingu przy lotnisku jest możliwość pozostawienia auta w bezpiecznym miejscu. Na parkingach stosowane są różnego rodzaju zabezpieczenia, dzięki czemu kierowca nie musi się obawiać, że pojazd zostanie skradziony lub uszkodzony – bez względu na to, na jak długo wynajmowany jest parking. Balice to doskonały przykład lotniska, gdzie można zarezerwować miejsca postojowe w bardzo dogodnej lokalizacji. Grupa Interparking udostępnia kierowcom dozorowany parking znajdujący się w odległości zaledwie ok. 400 m od terminala.

Szybka rezerwacja miejsca postojowego

Ogromną zaletą nowoczesnych parkingów przy lotniskach jest opcja szybkiej rezerwacji miejsca online. Wystarczy wejść na stronę wybranej firmy oferującej omawianą usługę i wypełnić prosty formularz. Należy w nim podać datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. Płatność również można zrealizować online. W razie problemów takich jak np. opóźniony czy odwołany lot trzeba jak najszybciej skontaktować się z obsługą parkingu w celu przesunięcia rezerwacji.

Atrakcyjne ceny

Parking przy lotnisku to rozwiązanie bardzo korzystne cenowo w porównaniu np. z taksówkami czy usługami świadczonymi przez prywatnych przewoźników. Konkurencja wśród firm obsługujących parkingi przy portach lotniczych jest obecnie bardzo duża, w związku z czym proponują one klientom atrakcyjne stawki.

Wybierając parking na lotnisku, warto mieć na względzie nie tylko wysokość opłat. Liczy się także odległość takiego obiektu od terminala oraz to, czy transport pod terminal jest wliczony w cenę usługi. Z punktu widzenia podróżnych komfort i różne udogodnienia odgrywają niezwykle istotną rolę. Chodzi bowiem o maksymalne uproszczenie organizacji wyjazdu, w czym rezerwacja miejsca na parkingu zdecydowanie pomaga.