Różnego rodzaju spotkania biznesowe, są na stałe wpisane w życie zawodowe pracowników mniejszych i większych korporacji. Rozmowy odbywające się bezpośrednio w biurze, nawet w specjalnie wydzielonej do tego przestrzeni, nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty – siedziba przedsiębiorstwa to bez wątpienia, niezbyt atrakcyjne miejsce na posiedzenie. Ciekawszą opcją wydają się zewnętrzne, typowo konferencyjne obiekty, których z roku na rok przybywa na polskim rynku. W poniższym tekście, postaramy się opisać najważniejsze zalety tego typu miejsc.

Jeśli naprawdę zależy nam na dobru naszych podwładnych, musimy odpowiedni nacisk kłaść na ich rozwój. Cykliczne szkolenia, podnoszące kwalifikacje to europejski standard, ważny dla każdej ze stron – benefit ten często jest już zaznaczany na etapie rekrutacji. Oprócz wspomnianych wcześniej, wątpliwych walorów dydaktycznych własnej salki, pojawia się kolejny problem. Nierzadko, wydarzenie zaplanowane na wiele osób z powodu braku odpowiedniej ilości miejsca, nie może odbyć się pod firmowym adresem.

Szkolenie w siedzibie firmy? Uważaj na chaos

Konferencja odbywająca się w budynku należącym do firmy, zazwyczaj źle, by nie powiedzieć destabilizująco, wpływa na jej ogólne działanie. Podczas, gdy określona część osób uczestniczy w szkoleniu, pozostali – by zbytnio nie przeszkadzać – muszą zachowywać się wyjątkowo cicho. Nie poprawia to oczywiście jakości wykonywanej przez nich pracy. Również klienci, odwiedzający w tym czasie naszą siedzibę, mogą czuć się w pewien sposób nieswojo.

Profesjonalna sala szkoleniowa, obsługiwana przez zawodowo zajmujących się tym ludzi, będzie bez wątpienia korzystniejszym rozwiązaniem. Bogate, ułatwiające przeprowadzenie prelekcji, wyposażenie, a także wielkość audytorium, odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb, to zalety, które można wymienić na samym początku.

Wzrost wydajności

Sporym plusem opisywanej propozycji, jest zaobserwowany w wielu środowiskach biznesowych, wzrost wydajności. Jak donoszą badacze, sam fakt, że udajemy się w nowe, różniące się od tego, co znamy, miejsce, działa na nas odświeżająco. Gdy już raz – my oraz nasi pracownicy – zaznamy tego uczucia, każde wyjście szkoleniowe będzie czymś ekscytującym. Mniej formalny klimat, pozytywnie stymuluje efektywność – przestrzeń, w której dobrze się czujemy po prostu przyśpiesza proces uczenia się. Co więcej, dobra atmosfera, powinna utrzymywać się nawet do kilku dni po zakończeniu spotkania. Wszystko to – co niezwykle istotne dla przyszłości firmy – pozwala także na większą integrację uczestników.

Spotkanie z klientem na neutralnym gruncie

To, że neutralny grunt sprzyja biznesowi, nie jest żadną tajemnicą. Rozmowy prowadzone z dala od przestrzeni biurowej to obecnie wiodący trend. Spotkanie z klientami, czy inwestorami, mające odbyć się we wspólnie wybranym lokalu, na pewno przebiegnie lepiej, niż mogłoby się wydawać. Nieznane dotąd otoczenie, sprawia, że konwersacja staje się swobodniejsza i bardziej przyjemna, co wpłynąć może na większą akceptację dla nowych, ciekawych propozycji.

Wizerunek pracodawcy

Szkolenie przeprowadzone w nowoczesnej i stylowej sali, z pewnością zostanie wszystkim w pamięć. Rozglądając się za wyjątkowym miejscem w centrum Warszawy, warto rozważyć ofertę, kierowaną do przedsiębiorców przez Centrum Konferencyjne AS-BUD – cenionego gracza w branży szkoleniowej.

Wybór właściwego miejsca, spowoduje wzrost prestiżu całej imprezy, a także ociepli wizerunek pracodawcy, który w dzisiejszych czasach jest rzeczą kluczową. Gdy coraz trudniej przyciągnąć utalentowanego współpracownika, opinie – na przykład zamieszczane w internecie – mają ogromne znaczenie.

By obrady przebiegały w jeszcze lepszej atmosferze, dobrze zadbać o napoje, słodki poczęstunek oraz catering. Poczucie, bycia należycie potraktowanym znakomicie wpłynie na morale całego zespołu. Firma będzie szła w dobrym kierunku, a pracownicy nam za to podziękują.