Nadmierne spożycie ukochanego przez wielu napoju gazowanego bezpośrednio przekłada się na spadek liczby plemników w ejakulacie. Naukowcy twierdzą, że spadek jest bardzo znaczący, ponieważ aż o 30%. Liczba ta została wykazana w badaniu mężczyzn, którzy pili zwykłe i dietetyczne napoje gazowane i którzy po ukończeniu 18 lat przeszli badania lekarskie. Stwierdzono, że liczba plemników u osób pijących napoje gazowane jest dość niska i wynosi tylko 35 milionów na mililitr.
Liczba mężczyzn, którzy spożywali napoje gazowane z umiarem, wynosiła 56 milionów. Problemy zaczęły się, gdy ilość wypijanego napoju wynosiła, co najmniej litr dziennie. Jak dotąd naukowcy nie potrafią powiedzieć, który składnik jest szczególnie niebezpieczny. Ale twierdzą, że aktywne picie napojów gazowanych samo w sobie wskazuje na niezdrowy styl życia. I sam ten fakt ma całkowicie negatywny wpływ na jakość nasienia. Naukowcy twierdzą, że zaburzenia erekcji częściej występują u osób uzależnionych od znanego wszystkim słodkiego napoju gazowanego. Zawarty syrop kukurydziany uszkadza naczynia krwionośne i zakłóca przepływ krwi do narządów płciowych, co z kolei bezpośrednio wpływa na spadek potencji.
Wpływ słodkich napojów gazowanych na układ rozrodczy kobiet
Naukowcy odkryli również, że nadużywanie napojów gazowanych zagraża układowi rozrodczemu nie tylko mężczyzn, ale także kobiet. Dziewczęta, które piją więcej niż jeden napój gazowany zwykle rozpoczynają miesiączkę wcześniej niż oczekiwano. Tak, więc, jeśli dziewczyna wypiła więcej niż półtorej porcji słodkiego napoju dziennie, to pierwsza miesiączka wystąpiła 2,7 miesiąca wcześniej niż u dziewczyn, które piją mniej napojów gazowanych. Jest to ważne odkrycie, ponieważ wczesne miesiączki zwiększają ryzyko raka piersi. Kiedy wiek pierwszej miesiączki obniża się o rok, ryzyko raka wzrasta o 5%. Również słodkie napoje same w sobie wywołują otyłość. A otyłość wiąże się z zaburzeniami równowagi hormonalnej. Mogą to być napoje gazowane, napoje owocowe, lemoniada, mrożona herbata, napoje w proszku. Wszystkie napoje tego typu są niebezpieczne. Substancje słodzące znajdujące się w tych napojach powodują gwałtowny i szybki wzrost stężenia insuliny. A to powoduje wzrost stężenia hormonów płciowych. Jeśli zmienia się równowaga hormonalna, miesiączka może rozpocząć się wcześniej niż zwykle.
Schorzenia wynikające ze spożywania napojów gazowanych
Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, nagromadzenie złogów tłuszczu w wątrobie, zwykle występuje u osób, które nie nadużywają alkoholu. Nowe badanie wykazało, że zaledwie dwie puszki napoju gazowanego dziennie znacznie zwiększają ryzyko zachorowania. Picie napojów gazowanych wiąże się również z cukrzycą i chorobami układu krążenia. Naukowcy planują szczegółowo zbadać tę kwestię w przyszłych badaniach, nie mają wątpliwości, że słodzone napoje gazowane są niebezpieczne dla zdrowia. Ale do niedawna oskarżano ich głównie o wywoływanie otyłości przez duże dawki cukru zawarte w napoju gazowanym. Eksperci twierdzą, że napoje gazowane mogą powodować rozwój raka. Okazało się, że dwutlenek węgla, który nasyca napój, negatywnie wpływa na stan mózgu. Im częściej osoba pije napoje gazowane, tym większe ryzyko raka mózgu. Co więcej, zdaniem naukowców, dwutlenek węgla negatywnie wpływa na stan poznawczy mózgu, jako całości – kluczowe procesy są spowolnione lub wręcz zahamowane.
Warto podkreślić, że spożywanie słodkich napojów gazowanych jest bardzo szkodliwe dla zdrowia mężczyzn. Zaburzenia erekcji są częste u mężczyzn, którzy często spożywają napoje gazowane, ponieważ słodzik uszkadza naczynia krwionośne i zakłóca przepływ krwi do prącia. Sprawność seksualna mężczyzn ulega znacznemu ograniczeniu, dlatego rozpoznając u siebie zaburzenia wzwodu, spadek libido, warto zacząć procedurę uzdrawiania od rezygnacji ze spożywania słodkich napojów gazowanych. Ograniczenie ilości spermy oraz zmniejszenie ruchliwości plemników jest również spowodowane nadmiernym piciem tego typu napojów. Połączenie spożywania napojów gazowanych i ograniczenie aktywności fizycznej, nieuchronnie doprowadzi do zaburzenia erekcji.
Autorem artykułu jest pracownik serwisu https://www.aptekakamagra.pl