Ludzie niepełnosprawni od zawsze mieli pod górkę ze względu na utrudnienia z jakimi muszą zmagać się przez całe swoje życie. Na szczęście w ostatnich latach sytuacja zmieniła się na plus, zwłaszcza od momentu kiedy pojawił się wózek inwalidzki elektryczny, który znacząco ułatwia życie wielu osobom z niepełnosprawnościami.

Posiadanie takiego wózka przez osobę niepełnosprawną jest ogromnym ułatwieniem w codziennym życiu. Przede wszystkim umożliwia szybsze przemieszczanie się po mieszkaniu, jak i w miejscach publicznych. Jeżeli tylko infrastruktura techniczna danego miejsca jest dostosowana do takiego wózka inwalidzkiego, osoba z niepełnosprawnością może łatwo się po nim przemieszczać. Stanowi to wielkie ułatwienie, a także jest pretekstem do częstszego wychodzenia z domu przez osobę niepełnosprawną, co jest z kolei dużym postępem jeśli chodzi o integrację ze społeczeństwem.

Ogromnym plusem z jakim mamy do czynienia w ostatnich latach w temacie integracji niepełnosprawnych z pozostałymi ludźmi jest internet. Poprzez fakt, że do sieci jest już podłączona większość gospodarstw domowych, również i osoby niepełnosprawne mogą korzystać z jego dobrodziejstw. Sprawia to, że zyskują one wiele pewności siebie poprzez aktywność na różnego rodzaju portalach społecznościowych. Zdarzają się też niepełnosprawni piszący własne, poczytne blogi, czy nawet prowadzący własne kanały na Youtube, które są chętnie oglądane zarówno przez inne osoby niepełnosprawne, jak i osoby, zainteresowane życiem danego blogera.

Posiadając własny wózek inwalidzki elektryczny taka osoba może bez problemu przemieszczać się po mieście i nagrywać ciekawe materiały. Stanowi to znakomitą okazję do zintegrowania niepełnosprawnych ze społeczeństwem i przełamania dotychczas obowiązujących stereotypów na temat takich osób. Dzięki nagrywanym przez siebie materiałom, zyskują one sympatię oglądających, a co za tym idzie przełamują nieprawdziwe stereotypy.

Coraz więcej udogodnień możemy spotkać w miejscach publicznych, tj. windy, specjalne platformy dla niepełnosprawnych i podjazdy umożliwiające dotarcie niepełnosprawnym do urzędów lub innych instytucji. Komunikacja miejska oznacza na rozkładach jazdy, kiedy kursują pojazdy niskopodłowgowe z wysuwaną platformą, na którą wózek inwalidzki elektryczny może wjechać bez większych utrudnień. Takie pojazdy coraz częściej wyposażone są również w wydzielone miejsca dla niepełnosprawnych, posiadające specjalne zabezpieczenia dla wózków inwalidzkich. Przystosowanie komunikacji miejskiej do potrzeb niepełnosprawnych wciąż nie jest na idealnym poziomie, ale progres na pewno nastąpił.

Duży postęp dokonano też w temacie zatrudniania osób niepełnosprawnych. Co prawda część pracodawców nadal nie jest przekonana co do takich rozwiązań, jednak coraz większa ich liczba decyduje się na przyjmowanie w swoich firmach osób z niepełnosprawnościami. Bardzo dobrze sprawdzają się one przy wykonywaniu wszelkich prac. Są sumienne i odpowiedzialne, a każde zadanie powierzone takiej osobie jest zazwyczaj wykonywane z należytą starannością i dbałością o szczegóły. Wszelkie udogodnienia i postęp jaki zrobiła w ostatnich latach technologia mocno pomaga osobom niepełnosprawnym w odnalezieniu się zarówno w społeczeństwie, jak i na rynku pracy.