Codziennik24

Relokacja maszyn w praktyce. Przebieg procesu

Relokacja maszyn to codzienność w branży budowlanej, ale również w branży przeprowadzkowej, kiedy to trzeba przenieść maszyny z jednego miejsca na drugie. Jest to proces wieloetapowy i bardziej skomplikowany, niż sam transport między zakładami pracy, czy magazynami. Korzystając z usług profesjonalnej firmy, zyskamy jednak pewność powodzenia całej operacji. W tym artykule dowiesz się, jak przebiega proces relokacji maszyn w praktyce!

Czym jest relokacja maszyn i kiedy ją się wykonuje?

Relokacja zaplecza maszynowego jest poważnym i dość skomplikowanym procesem, który wymaga wcześniejszego zaplanowania każdego z poszczególnych etapów oraz odpowiedniego przygotowania urządzeń do transportu.

Przeprowadzka maszyn jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem, dlatego podczas pracy kierujemy się doświadczeniem i precyzją. Dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym, które ułatwia pracę. Zajmujemy się nie tylko demontażem maszyn, ale również załadunkiem, rozładunkiem, jak i ich transportem. Ponadto ustawiamy maszyny w wyznaczonym przez Klienta miejscu – zauważa specjalista z firmy Global Service, która może się pochwalić dobrze wyposażonym zapleczem technicznym, które jest niezbędne do wykonania przeprowadzki linii technologicznych i relokacji maszyn.

Właściwe przygotowanie i zabezpieczenie firmowych maszyn to gwarancja braku uszkodzeń, które w innym przypadku mogłyby powstać podczas transportu. Przenoszenie sprzętu może mieć charakter wewnętrzny i zewnętrzny, czyli można przenosić maszyny wewnątrz danej firmy, a także poza obręb zakładu, miasta, a nawet kraju. Zupełnie inaczej wygląda przygotowanie maszyn do transportu drogą lądową, a inaczej niż podróżują drogą morską.

Jak przebiega proces relokacji maszyn?

Na proces relokacji maszyn składają się czynności, tj. demontaż maszyny i bezpieczne spakowanie jej elementów, dostawa do miejsca załadunku, załadunek, transport, rozładunek oraz montaż i podłączenie maszyny w dedykowanym miejscu. Jest to dość skomplikowane zadanie i trudne do wykonania w praktyce, dlatego warto zlecić je specjalistycznej firmie, która podejmie się kompleksowej realizacji wszystkich etapów zlecenia.

Praca nad relokacją i przeprowadzką firmy w Gdańsku powinna zacząć się od przygotowania miejsca, w którym dane urządzenia mają stanąć. Przy czym należy wziąć pod uwagę, czy w nowym miejscu dostępne są media niezbędne do działania maszyny lub, czy nośność i stan techniczny podłoża pod maszynę są odpowiednie. Przed przystąpieniem do relokacji należy dokładnie sprawdzić drogę, jaką przebędzie transportowana maszyna. Transport powinien odbywać się możliwie najkrótszą trasą, a maszyny powinny być dobrze zabezpieczone. Profesjonalne firmy do przeprowadzki linii technologicznych i relokacji maszyn używają rolek, platform transportowych, zestawów do przesuwania, podnośników, wózków widłowych, dźwigów i urządzeń załadowczych, suwnic, czy platform niskopodwoziowych.

Kolejność czynności związanych z demontażem maszyn powinny ściśle odpowiadać wymaganiom ich producenta, ujętym w dokumentacji technicznej. Jest to bardzo ważne dla prawidłowości działania tych maszyn. W przypadku bardzo skomplikowanych modeli dobrym pomysłem jest konsultacja z przedstawicielem ich macierzystej firmy, który udzieli niezbędnego wsparcia. Po dotarciu na miejsce docelowe należy przystąpić do rozładunku, zachowując przy tym te same procedury bezpieczeństwa, które obowiązywały przy załadunku.

Exit mobile version