Sezon ślubny w pełni, więc już najwyższa pora rozejrzeć się za prezentami. Tylko co będzie dobrym wyborem? Co kupić, jeśli dysponujemy niewielkim budżetem? Wbrew pozorom poszukiwanie prezentu dla przyszłego małżeństwa nie jest wcale takie trudne. Proponujemy 4 ponadczasowe prezenty w różnym budżecie, które zawsze się sprawdzają!

Zastawa stołowa

Klasyką wśród ślubnych prezentów jest niewątpliwie zastawa stołowa. Serwis obiadowy, zestaw filiżanek czy komplet sztućców są bardzo eleganckimi podarunkami. W zależności od ich rodzaju i tego, z czego są zrobione, mogą mieć bardzo różne ceny. Najtańsze zestawy zaczynają się od ok. 200 zł. Te najdroższe kosztują kilka tysięcy złotych wzwyż.

Jeśli planujesz kupić zastawę stołową, pamiętaj o tym, aby w miarę możliwości dowiedzieć się, czy inni goście nie planują podobnego prezentu oracz czy para nie ma już własnej zastawy. Kilka kompletów to za dużo dla młodego małżeństwa.

Komplet pościeli

Ponadczasowym i zawsze trafionym pomysłem na prezent ślubny jest pościel. To też idealna opcja dla tych gości, którzy dysponują skromnym budżetem, bo wysokiej jakości komplet wyprodukowany w Polsce można już kupić za ok. 100 zł. Takie oferty znajdują się w sklepach internetowych np. w https://missisleepy.pl/posciel.

Co wciąż pod uwagę, wybierając pościel na prezent ślubny? Najważniejszy jest materiał, bo powinien być trwały i niemechacący się. Wzór warto dopasować do okazji (pościel elegancka np. satynowa) lub do upodobań pary młodej.

Sprzęt AGD

Sprzęt AGD jako prezent ślubny jest dobry, ale podobnie do zastawy stołowej – łatwo o wpadki. Jeśli nie chcesz sprezentować parze młodej trzeciego tostera do zestawu, rozważ sprzęt mniej oczywisty i popularny. Pomyśl np. nad gofrownicą, blenderem czy mikrofalówką. Z reguły w tej kategorii dobrym pomysłem jest to, co przyjdzie do głowy dopiero jako któreś z rzędu. Pierwsza rzecz jest najczęściej tą najpopularniejszą, którą kupią inni goście.

Spersonalizowany obraz

To prezent dość oryginalny, ale podoba się większości parom. Spersonalizowany obraz zrobiony na zamówienie, np. ze zdjęcia pary młodej, przyciąga wzrok i stanowi nietypowy dodatek do małżeńskiego lokum. Uważaj tylko na to, aby nie skorzystać z usług rysownika/grafika, który ma małe umiejętności. Taki prezent powinien być dopracowany.

Karty podarunkowe

Nie masz pomysłu na prezent, ale nie chcesz ograniczyć się tylko do koperty? W takim razie możesz zdecydować się na wręczenie kart podarunkowych do ulubionych sklepów pary młodej. Szczególnie dobrym pomysłem będzie wybór kart w tych sklepach, w których małżeństwo zaopatrzy się w rzeczy przydatne na nowej drodze życia np. meble.