Sam trening siłowy bardzo często nie jest wystarczający, jeśli chcemy czuć się dobrze sami ze sobą. Bardzo często zdarza się, że wraz z siłą, zaczynamy tracić koordynację, która jest bardzo ważna dla naszego ciała.

Piłka Bosu – dlaczego warto z nią ćwiczyć?

Chcąc zadbać o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, nie możemy stawiać jedynie na siłę. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważną rolę w ćwiczeniach odgrywa poczucie własnego ciała, którego wiele osób często nie posiada. Piłka Bosu pozwala nam na ćwiczenie równowagi, dzięki której będziemy mogli potem lepiej radzić sobie w codziennych zadaniach. Ćwiczenia związane z równowagą są bardzo ważne dla osób, które mają dużą tkankę mięśniową, przez którą mogą mieć problemy z koordynacją. Dlatego, jeśli chcemy, żeby nasze ciało funkcjonowało prawidłowo i nie życzymy sobie problemów z motoryką, to ćwiczenia na takiej piłce mogą nam bardzo pomóc.

Wykonując ćwiczenia na piłce Bosu, możemy rozwijać nasze mięśnie nóg, ćwicząc jednocześnie równowagę, co na pewno spodoba się osobom, które często nie mają czasu w ciągu dnia. Warto jeszcze tutaj zaznaczyć, że piłka bosu niesamowicie dobrze działa w wypadku, gdy trenujemy na mięśnie core. Pozytywne działanie piłki podczas ćwiczeń wynika z tego, że podłoże, które nie jest stabilne, lepiej aktywuje mięśnie tułowia podczas ćwiczeń.

Co można ćwiczyć na piłce Bosu?

Jeśli będziemy chcieli, to piłkę taką możemy wykorzystać do ćwiczenia prawie każdej partii mięśni. Możemy np. wykonywać brzuszki na piłce bosu, co będzie na pewno wyczerpującym treningiem, ponieważ będziemy musieli trzymać równowagę, co będzie aktywować nasze mięsnie brzucha. W wypadku nóg możemy wystawiać na piłkę, a potem z niej zeskakiwać spinając przy tym nogi, albo możemy po prostu robić przysiady na tej piłce. Dzięki wielu zastosowaniom, piłka bosu jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które lubią urozmaicać swój trening.

Na co uważać podczas ćwiczeń na piłce Bosu?

Pamiętajmy, że ćwiczenia na tego typu piłce mogą okazywać bardziej wymagające, przez co powinniśmy lekko sobie odpuścić. W wypadku, gdy podczas stania na piłce coś nam się stanie i stracimy równowagę, możemy upaść i sobie coś zrobić. Dlatego powinniśmy uważać, żeby nie próbować bić swoich rekordów przysiadów z obciążeniem na piłce, albo innych rekordów. Piłka taka powinna być wykorzystywana w odpowiedzialny sposób, ponieważ upadek nawet z małej wysokości może okazać się bardzo poważny.