Codziennik24

Nie bój się peelingu chemicznego

Medycyna estetyczna skierowana jest nie tylko do osób, które chciałyby skorygować ciało czy poprawić drobne wady w urodzie. Głównym celem jest pomoc przy problemach i defektach. Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi zmagają się pacjenci, jest trądzik, który może przybierać różne formy, takie jak trądzik pospolity czy trądzik różowaty. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie dotyka on wyłącznie ludzi młodych. Przeciwnie – może pojawić się w każdym wieku, nawet po 30. roku życia. Coś, co łączy wszystkie rodzaje tych zmian skórnych, to fakt, że wygląda niekorzystnie. Może powodować utratę pewności siebie, a czasem dolegliwości, takie jak pieczenie i swędzenie. W zależności od przyczyn powstawania i rodzaju, trądzik powinno leczyć się dostosowaną do indywidualnych czynników metodą, którą zaleci dermatolog. Istnieją także uniwersalne sposoby jego leczenia, takie jak peeling chemiczny.

Nie bój się peelingu chemicznego

Peeling chemiczny to uniwersalna metoda, za pomocą której możemy walczyć na przykład z pierwszymi oznakami starzenia skóry. Według ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki jest też bardzo dobrą metodą wspomagania terapii trądziku i leczenia przebarwień. Wbrew nazwie nie jest to bardzo inwazyjny zabieg medycyny estetycznej. Można go wielokrotnie powtarzać, ponieważ cechuje go mała inwazyjność, bezpieczeństwo oraz szybkość. Peeling chemiczny oczyszcza i złuszcza, powodując, że skóra jest wygładzona i miękka, a także zyskuje na jędrności. Najlepsze efekty przynosi seria zabiegów.

Jak wygląda leczenie trądziku?

Specjalista przygotowuje skórę pacjenta do nałożenia peelingu. Może być to na przykład peeling z kwasem glikolowym, salicylowym, pirogronowym, migdałowym czy mlekowym. Wrażliwe okolice oczu i ust zabezpiecza się wazeliną. Peeling zostaje pozostawiony na skórze na kilka, kilkanaście minut, w zależności od stopnia i rodzaju problemu oraz rodzaju skóry pacjenta. Po paru dniach od zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć, nie należy wówczas eksponować jej na światło słoneczne.

Dla kogo peeling chemiczny?

Do wskazań zastosowania peelingu chemicznego należą:

Jak przy każdym zabiegu, także w przypadku peelingu chemicznego, istnieją przeciwwskazania do jego wykonania:

Po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Peeling chemiczny nie wymaga specjalnie wielu wyrzeczeń i przygotowań. Ważne, aby stosować się do zaleceń ekspertów przeprowadzających zabieg. Kilkanaście minut w gabinecie gwarantuje dużo lepszą kondycję skóry i stopniowe zanikanie problemu. Z peelingów chemicznych można korzystać regularnie, dbając w ten sposób o zdrowie i kondycję skóry, a także lepsze samopoczucie.

Czasem wydaje się, że gabinety medycyny estetycznej zajmują się wyłącznie zabiegami typu usuwanie zmarszczek, modelowanie sylwetki czy chirurgia plastyczna. Kontaktując się z ekspertami Kliniki Miracki, przekonają się Państwo, że to nieprawda. Szukając pomocy w leczeniu trądziku, warto zajrzeć na stronę internetową Kliniki Miracki.

Exit mobile version