Codziennik24

Metody zadrukowywania kopert

koperty

W dzisiejszych czasach niebagatelne znaczenie mają dla klientów opakowania. Dotyczy to zarówno opakowań z przesyłkami zakupionych produktów, ale również – kopert, które mogą pełnić różnorodne funkcje. Powinny więc przyciągać wzrok, być kreatywne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jak powstaje nadruk na kopertach i co warto na ten temat wiedzieć? O tym w poniższym artykule.

Nadruk na gotowych kopertach

Koperty mogą pełnić funkcję wysyłkową, promocyjną czy komunikacyjną. Wysyłane są za pośrednictwem tradycyjnej poczty i kurierów. Koperta to jeden z ważniejszych elementów korespondencji, dlatego warto zadbać o jej odpowiednie przygotowanie. Można drukować wykorzystując gotowe koperty – wówczas po prostu nanosi się na nie wydruk. Mogą występować w różnych rozmiarach: DL, C6, C5 czy C4. Koperty standardowe z przedruku mogą posiadać również okienko, adresówkę, kod QR bądź spersonalizowany obraz. W taki sposób można wykonywać również nadruki na kopertach bąbelkowych. Takie zadanie warto zlecić firmom specjalizującym się w tego typu produkcjach, takich jak chociażby DC Packaging, która oferuje nie tylko produkcje spersonalizowanych kopert dostosowanych do możliwości i potrzeb, ale również szeroką gamę usług z zakresu co-packingu (jak chociażby konfekcjonowanie czy etykietowanie).

Koperty nietypowe, czyli produkowane z arkusza

Nietypowe koperty można wykonać na specjalne zamówienie. Mogą być wyprodukowane w oryginalnych kształtach, niestandardowych rozmiarach, przy wykorzystaniu różnych rodzajów papieru, uszlachetnienia i z wykorzystaniem wspaniałej grafiki. Tego rodzaju koperty są potężnym narzędziem reklamowym dla każdej firmy. Nietypowe koperty mogą mieć dodatkowo rozszerzone boki lub rozszerzone boki i dno. W tego rodzaju kopertach możemy wybrać uszlachetnienie, które wzbogaci ich atrakcyjność, np. foliowanie, lakierowanie (lakierem perłowym, zapachowym czy fosforyzującym), hot stamping oraz wklęsłe i wypukłe tłoczenie. Najczęściej wybieranym zamknięciem jest naniesienie paska klejącego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać do tego np. klapkę z perforacją bądź wielokrotne zamknięcie koperty na rzep.

Druk offsetowy i druk cyfrowy

Drukowanie na kopertach może być wykonywane dwoma technologiami – offesetową lub cyfrową, a każda z nich gwarantuje wysoką jakość nadruku i odwzorowania kolorów. Różnica w metodzie dotyczy kosztów, nakładów i możliwości wydruków. Mianowicie, druk cyfrowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w krótkim czasie potrzebują zrealizować niskie nakłady kopert. Za pomocą druku cyfrowego można nanieść druk na maksymalną gramaturę wynoszącą 350 g. Natomiast druk offsetowy polecany jest dla dużych nakładów materiałów, a metoda ta umożliwia nanoszenie wydruków na różne rodzaje papieru.

Exit mobile version