Styl minimalistyczny to dziś synonim nowoczesności, harmonii, porządku i przestronności. Sprzyja relaksowi oraz twórczej pracy, ponieważ przestrzeń pozbawiona zbędnych dodatków wspomaga skupienie i koncentrację. Wnętrze w stylu minimalistycznym może być bardzo eleganckie, a to dzięki zastosowaniu spokojnych, stonowanych barw, materiałów wysokiej jakości oraz przemyślanych dodatków. Właśnie z tego względu styl ten jest coraz chętniej stosowany w mieszkaniach na wynajem. Jak wzbogacić wystrój wnętrza w stylu minimalistycznym?

Dodatki do wnętrza w stylu minimalistycznym

Wnętrza minimalistyczne to przede wszystkim prostota i panujący w nich ład. Cała aranżacja powinna być perfekcyjnie przemyślana, a każdy przedmiot odgrywać ważną rolę w tworzeniu harmonijnej całości. Przypadkowe, chaotyczne elementy z pewnością nie znajdują tu swojego miejsca. Styl minimalistyczny to także duża pomoc w utrzymaniu czystości we wnętrzu. Brak zbędnych dekoracji eliminuje przestrzenie do osiadania kurzu. Minimalistyczne dodatki do wnętrz umożliwiają „ożywienie” pokoju i wprowadzenie nieco koloru. Stonowane, neutralne barwy (biel, czerń, szarość, beż i brąz) w chłodnych odcieniach dodatkowo powiększają optycznie przestrzeń. Popularnym zabiegiem jest także wprowadzenie intensywnego, wyrazistego koloru, który przełamuje monotonię i stanowi element dominujący we wnętrzu. Musi on być dokładnie przemyślany, aby idealnie wpasowywał się w aranżację. Przykładem może być para kolorystycznych dodatków w postaci poduszek, zasłon, firan, karniszy oraz dywanów. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie m.in. rolet rzymskich oraz zaciemniających. Rozwiązanie to jest chętnie stosowane przez osoby, które wykańczają mieszkanie na wynajem. Rolety rzymskie to synonim nowoczesności i prostoty, który wyróżnia się estetyką i funkcjonalnością. Dzięki minimalistycznemu designowi idealnie wpisują się w definicję stylu i zapewniają dyskretne przesłonięcie okna. Kolejnym sposobem na „ożywienie” wnętrza w stylu minimalistycznym jest zastosowanie wspomnianych wcześniej poduszek dekoracyjnych. Mogą stanowić element kontrastujący z wnętrzem i wprowadzać do niego nieco koloru. Poduszki w kontrastujących kolorach do ścian lub mebli bardzo efektownie prezentują się w pokoju.

Dlaczego warto decydować się na dodatki do minimalistycznych wnętrz?

Minimalistyczne dodatki stanowią prosty sposób na wprowadzenie do wnętrz kolorowych barw. Ożywiają wnętrze i jednocześnie nie zakłócają prostej, harmonijnej aranżacji. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością. Jak mówi pracownik firmy Szyte Wnętrza oferującej sprzedaż dekoracji do wnętrz: Mówiąc o wnętrzach minimalistycznych, nie należy całkowicie wystrzegać się dodatków. Ocieplają one wnętrze i sprawiają, że przyjemnie się w nim przebywa. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie prostych, minimalistycznych dywanów. Dywany wykonane z wysokogatunkowych materiałów, posiadające jeden kolor bez zbędnych wzorów mogą idealnie wpisywać się w minimalistyczne wnętrze. Decydując się na zakup dodatków do minimalistycznych wnętrz, zaleca się wybór profesjonalnych firm oferujących taki asortyment. Duży wybór produktów oraz doświadczenie pracowników to gwarancja udanej transakcji.