Codziennik24

Co powinien mieć w składzie dobry balsam nawilżający?

Picture showing fit woman holding lotion over her body

Sucha skóra jest powszechnym problem. Zwykle skarżą się na nią kobiety, bywa objawem choroby tarczycy np. niedoczynności lub choroby Hashimoto. Suchość skóry jest szczególnie dotkliwa zimą oraz latem. Dzieje się tak ponieważ w tych okresach skóra jest wystawiona na działanie czynników zewnętrznych – ogrzewanego, suchego powietrza w okresie zimowym oraz słońca i morskiej wody latem.

Jeśli suchość skóry nie jest patologiczna i nie wynika z choroby, można się z nią uporać domowymi sposobami – wybierając odpowiedni balsam do skóry. Tylko jak w morzu balsamów na sklepowych półkach znaleźć ten odpowiedni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz czytając skład produktu.

Postaw na naturę! 

Delikatną suchość skóry można z powodzeniem leczyć regularnie nakładając na skórę balsamy dostępne w drogeriach. Wiele z nich zawiera składniki łagodzące, wyciągi roślinne, oleje i substancje przyspieszające gojenie. Każdego dnia, podczas codziennych czynności jesteśmy narażeni na kontakt z konserwantami, aromatami, barwnikami, toksynami i pyłami. Wybierając balsam do skóry suchej w perfumerii czy drogerii szukaj naturalnych składników, czerpiąc z natury ograniczysz wpływ chemikaliów na swój organizm. Jakich składników szukać?

Balsam z apteki na bardzo suchą skórę

Bardzo sucha skóra, która pęka, łuszczy się i rogowacieje potrzebuje silniejszych kosmetyków. Jeśli naturalne kosmetyki z olejami i wyciągami nie pomagają rozważ wybór dermokosmetyku. W ich składach znajdują się silnie nawilżające i natłuszczające składniki – pantenol, wazelina, mocznik, kwas hialuronowy, witaminy w dużych stężeniach, parafina oraz znana z właściwości łagodzących alantoina.

Bez względu na to jaki balsam wybierzesz, dbaj o regularność w jego aplikowaniu. Zabezpieczaj skórę przed słońcem i staraj się ograniczyć szkodliwy wpływ ogrzewania na Twoją skórę. Dbaj o nawilżenie organizmu od środka – pij wodę i wzbogacaj dietę w orzechy i oleje roślinne.

Exit mobile version