iPhone X: chińskie licealistki zmuszane do pracy po 11 godzin dziennie

iPhone X: chińskie licealistki zmuszane do pracy po 11 godzin dziennie
Popyt na ostatni przebój rynkowy Apple’a na Zachodzie jest tak wysoki, że do składania elementów telefonów w chińskich fabrykach zatrudnia się – przymusowo – uczennice szkół średnich. Brytyjski Financial Times podał przykład szkoły w Zhengzhou w południowo-wschodniej części kraju, gdzie 3 tys. nastolatek zmuszono do składania kamer iPhone’a X, bez odpowiedniego wynagrodzenia. „Strategia Apple’a polega na maksymalnej redukcji kosztów pracy i robieniu wszystkiego jak najszybciej” – wyjaśniła dziennikarzom powody wyzysku Jenny Chan, profesor politechniki z Hong Kongu, która zwróciła uwagę na ten proceder. Telefony dla Apple w Chinach produkuje spółka Foxconn, znana już wcześniej z brutalnego łamania podstawowych praw pracowniczych.…

   za: alexjones.pl

czytaj dalej

Niemcy nie mogą uwierzyć! Merkel będzie musiała oddać władzę

To będzie największe polityczne zamieszanie w najnowszej historii Europy. Jednolita polityka naszych zachodnich sąsiadów – Niemców – może ulec radykalnej zmianie.  Berlin przeżywa bez wątpienia najgorętszy okres w XXI wieku. Po wyborach do Bundestagu nastąpił polityczny klincz. Pewne jest, że powstanie nowego rządu jest praktycznie niemożliwe. Angela Merkel rządzi Niemcami już 2005 roku i do […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Polacy uratowali brytyjskie miasto przed zagładą. Teraz Brytyjczycy podziękowali im w szczególny sposób – zobacz świetny klip! [WIDEO]

Oto świetny film nagrany podczas polskiego dnia w Exeter. Nad ratuszem zawisła polska flaga, a bohaterowie z Dywizjonu 307 zostali upamiętnieni w szczególny sposób.

Polacy mieli do dyspozycji zaledwie cztery samoloty przeciwko 40 niemieckim junkersom. Mimo takiej przewagi przeciwnika zdołali zestrzelić cztery samoloty pełne ładunków wybuchowych. To ocaliło miasto, które po ataku Niemców prawdopodobnie przestałoby istnieć.

https://www.youtube.com/watch?v=-NgJLxvyn20&feature=youtu.be

Piękna historia łączy obecne pokolenia, na co zwrócił uwagę burmistrz miasta Lesley Robson.

Dziś w mieście jest tak wiele dzieci o korzeniach polsko-angielskich. (…) W moim okręgu jest mnóstwo Polaków – niektórzy przybyli tu po rozszerzeniu Wspólnoty, ale wielu to ciągle dzieci i wnuki ludzi, którzy żyli tu podczas wojny

– powiedział. Przyszłe pokolenia o bohaterach będą pamiętać dzięki tablicy wewnątrz XI-wiecznej miejskiej katedry.

Od 1941 do 1943 r. Exeter było bronione nocą przez polski dywizjon 307 pod dowództwem Królewskich Sił Powietrznych. 4 maja 1942 r. dywizjon odegrał kluczową rolę w ocaleniu miasta przed zniszczeniem i większą liczbą ofiar

– czytamy na niej.

Artykuł Polacy uratowali brytyjskie miasto przed zagładą. Teraz Brytyjczycy podziękowali im w szczególny sposób – zobacz świetny klip! [WIDEO] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Niemiecki dziennikarz musiał dostać zawału. W głośnym wywiadzie słynny muzyk tak opisał dzisiejsze Niemcy i Europę

Brytyjski wokalista Morrissey, uznawany za jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii, udzielił głośnego wywiadu niemieckiemu pismu ,,Spiegel”.

Został zapytany m.in., czy Angela Merkel może być nazywana matką Europy. Muzyk nie potwierdził, natomiast wypalił, że jesst mu smutno z powodu tego, że Berlin stał się stolicą gwałtu.

Mówił też wprost o niemieckim imperium i o tym, że nie chce, by Wielka Brytania była jego częścią. Uważa, że wielu ludzi myśli podobnie jak on, stąd tak wielkie poparcie dla Brexitu.

Anglia nie mogła już decydować nie pytając Niemiec o zdanie

– powiedział wprost.

Nie ukrywał, co sądzi o obecnych mediach. Uważa, że dla własnego zdrowia powinniśmy dać sobie spokój z oglądaniem wiadomości.

– Nie ma już żadnych wiadomości. To inżynieria społeczna, służąca kontroli

– przyznał. Wbrew powszechnym opiniom w środowisku artystycznym uważa Brexit za coś dobrego, nazywając go ,,zwycięstwem demokracji”.

Brexit to największe demokratyczne zwycięstwo w historii brytyjskiej polityki od wielu, wielu lat

– podsumował. Dodał, że poprawność polityczna to zaprzeczenie wolności słowa. Zabrał również głos na temat oskarżeń o gwałt:

W bardzo prosty sposób opisał kwestię wielokulturuwości.

Chcę, by Niemcy były Niemcami. Chcę, żeby Francja była Francją. Jeśli wszystko będzie wielokulturowe, to w końcu nie będzie żadnej kultury. Kraje Europy walczyły o swoją tożsamość przez wiele, wiele lat. A teraz po prostu to odrzucają. To smutne. Każdy kraj ma swoją historię (…) Niełatwo je połączyć. Gdy ludzie emigrują, przynoszą ze sobą swoją religię i własne zwyczaje i próbują ją zaprowadzić. I wtedy zaczyna się chaos

– powiedział.

źródło: twitter.com/delestoile / Spiegel.de

Artykuł Niemiecki dziennikarz musiał dostać zawału. W głośnym wywiadzie słynny muzyk tak opisał dzisiejsze Niemcy i Europę pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Szwecja zaczyna popierać dobrowolną rezygnację z niepodległości na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy!

Szwecja zaczyna popierać dobrowolną rezygnację z niepodległości na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy!
Unia Europejska planuje likwidację państw narodowych i przekształcenie się w komunistyczne superpaństwo. Twór ten ma posiadać rząd, który zastąpiłby władze poszczególnych krajów członkowskich. Szwedzcy politycy chcą pokazać jak bardzo ich kraj jest postępowy i postanowili poprzeć całkiem dobrowolną rezygnację z niepodległości. Utrata niezależności państwowej przywołuje raczej negatywne skojarzenia. Liczne regiony takie jak Katalonia czy Kurdystan dążą do oderwania się od macierzy i ustanowienia własnego państwa, co jednak wiąże się z różnymi zagrożeniami. Natomiast Polska ciężko walczyła, aby po 123 latach odzyskać niepodległość i ponownie zaistnieć na mapach świata. Tymczasem w Szwecji pojawiają się dziwaczne pomysły, aby dobrowolnie oddać kraj w…

   za: alexjones.pl

czytaj dalej

Rosyjskie czołgi przekroczyły granicę Ukrainy: Poroszenko zwołuje gabinet wojenny. Niepokojące doniesienia z Ługańska

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwołał posiedzenie gabinetu wojennego. To odpowiedź na zaostrzenie konfliktu na wschodzie kraju. Prorosyjscy separatyści zostali wsparci przez rosyjskie wojska, które miały nielegalnie przekroczyć granicę. OBWE zauważyła na miejscu rosyjskie czołgi. Gazeta „Ukraińska Prawda” opisała kulisy zaostrzenia konfliktu na wschodzie Ukrainy. Przywódca separatystów z tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej, Ihor Płotnicki, naciskał na dymisję szefa MSW w Ługańsku, Ihora Korneta. W pewnym momencie separatyści zdecydowali się zająć siedzibę urzędu. Ponadto żołnierze otoczyli centrum Ługańska. Z kolei ukraińska agencja informacyjna Ukrinfrom poinformowała, że w mieście we wtorek przestało działać…

czytaj dalej

,,Nie mogę dalej milczeć…”. Soros w ostrych słowach odpowiada na atak Viktora Orbana pod jego adresem [WIDEO]

Wojna George Soros vs Viktor Orban trwa. Premier Węgier zapowiedział, że rządowe agencje wywiadowcze wezmą pod lupę organizacje miliardera. Jak podaje BBC, rząd węgierski wydał 21 mln dolarów na kampanię skierowaną przeciw Sorosowi.

Ten w wywiadzie dla Financial Times mówi, że zaczął się obawiać o los tych, którzy walczą o prawa człowieka po groźbach Orbana.

– Nie mogę dalej milczeć, ponieważ boję się, że ostatnie informacje o tym, że węgierskie służby rozpoczną dochodzenie, może oznaczać, że nie tylko organizacje, ale i indywidualni działacze mogą być ścigani

– powiedział. Soros twierdzi także, że jest za dobrowolną relokacją, a uchodźcy powinni trafiać do krajów, w których chcą pozostać.

Zdaniem Sorosa ,,węgierski rząd podsyca antymuzułmańskie nastroje i używa antysemickich wątków przypominających lata 30. XX wieku”.

Przypomniał też, że w przeszłości Orban walczył o wolność, a teraz ,,sam stał się przywódcą państwa mafijnego”. Soros zachęca rządy krajów UE, aby zajęły się sprawą Węgier, ,, ponieważ obecny reżim posunął się za daleko”.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=95&v=_YKwisnX8rQ

Artykuł ,,Nie mogę dalej milczeć…”. Soros w ostrych słowach odpowiada na atak Viktora Orbana pod jego adresem [WIDEO] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Logika feminizmu obalona w minutę. Europosłanka martwi się, że w Polsce naruszane są prawa kobiet. Mocna odpowiedź [WIDEO]

W Europarlamencie doszło do ciekawej konfrontacji. Zdaniem hiszpańskiej europosłanki w Polsce dochodzi do naruszania praw kobiet. Janusz Korwin-Mikke jest innego zdania.

Beatriz Becerra mówiła, że za każdym razem, kiedy Korwin-Mikke otwiera usta, Polska musi się wstydzić.

– Sądzę, że Polska jest w sercu każdego i wszyscy kochamy Polskę. Kochamy wolność, doceniamy waszą odwagę i innowacyjność oraz to, co zdołaliście zrobić

– mówiła i jednocześnie nie mogła uwierzyć we wcześniejsze słowa JKM, który udowadniał, że popularność PiS-u rośnie ze względu na prawa obyczajowe. Becerra martwi się, że chodzi również o naruszane w Polsce prawa kobiet. Hiszpańska europosłanka pytała, czy jego zdaniem należy zabrać głos kobietom.

Czy pana zdaniem nie powinnam mówić i pytać?

– pytała Korwin-Mikkego.

Polski europarlamentarzysta udowodnił, że w Polsce nie dochodzi do pogwałcenia praw kobiet, a jest wręcz przeciwnie, czego dowodem jest niższy wiek emerytalny.

https://www.youtube.com/watch?v=NoZQ4kBBJyU&feature

Artykuł Logika feminizmu obalona w minutę. Europosłanka martwi się, że w Polsce naruszane są prawa kobiet. Mocna odpowiedź [WIDEO] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Polska obiektem roszczeń amerykańskiej firmy wiatrowej

Polska obiektem roszczeń amerykańskiej firmy wiatrowej
W październiku amerykański koncern energetyczny Invenergy, rozwijający u nas farmy wiatrowe, powołując się na dwustronne umowy o wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji – tzw. BIT oraz Traktat Karty Energetycznej (TKE) – poinformował władze polskie o zamiarze wkroczenia na arbitrażową ścieżkę. Jego roszczenia wobec Skarbu Państwa opiewają na 700 mln dolarów. Wśród zarzutów pojawia się ten o „domniemanych niezgodnych z prawem i zorganizowanych działaniach, równoznacznych z wywłaszczeniem”. Już w lipcu Amerykanie pozwali Tauron – łącznie na 1,2 mld zł – za zerwane przed laty przez spółkę zależną umowy na odkup tzw. zielonych certyfikatów, stanowiących wsparcie dla odnawialnych źródeł. W sierpniu zażądali…

   za: alexjones.pl

czytaj dalej

Oto ,,nowoczesność” w niespełna minutę. To naprawdę zdarzyło się na słynnym uniwersytecie… [WIDEO]

W internecie prawdziwą furorę robi nagranie, opisane przez autora jako ,,nowoczesny europejski uniwersytet”. Utytułowani naukowcy siedzą i z powagą obserwują to, co niezbyt przystaje do murów szacownej uczelni…

Jeden z komentujących zwraca uwagę, że ma to miejsce prawdopodobnie na Uniwersytecie Karola w Pradze, gdzie jego zdaniem obowiązuje ,,multikulturalizm, islamofilia czy genderyzm”. Oto sztuka nowoczesna na jednym nagraniu…

Artykuł Oto ,,nowoczesność” w niespełna minutę. To naprawdę zdarzyło się na słynnym uniwersytecie… [WIDEO] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Szokujące słowa Putina! “Dysponujemy zapisem rozmów z tupolewa, których nie udostępniliśmy Polsce”. Macierewicz wściekły.

Ministerstwo Obrony Narodowej zwróciło się dzisiaj do władz Federacji Rosyjskiej z żądaniem natychmiastowego przekazania Polsce zapisu rozmów w kokpicie TU 154M – czytamy w komunikacie, który MON opublikowało na swojej stronie internetowej. Takie oświadczenie MON powstało po szokujących słowa Władimira […]    za wrealu24.pl

czytaj dalej

Bruksela przekracza kolejne granice! Poznajcie komisarza ds. demoralizacji Europejczyków

Nie mieści się w głowie to, co europejskie instytucje chcą zrobić z rdzennymi obywatelami Starego Kontynentu. Podczas wizyty na Malcie Komisarz Praw Człowieka RE Nils Muižnieks wygłosił wiele kontrowersyjnych opinii wspierających lobby aborcyjne i antykoncepcyjne oraz postulaty radykalnej lewicy. Komisarz wzywał m.in. do zniesienia prawnej ochrony życia dzieci przed urodzeniem oraz zapewnienia „efektywnego” dostępu do […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Francja: Kurierzy odmawiają pracy. Są przerażeni!

Francuzi prawdopodobnie już nigdy nie będą żyli normalnie – przynajmniej w naszym rozumieniu. Mieszanka wielu kultur – choć przez wielu wychwalana – okazuje się dosłownie wybuchowa. Dziś niestabilność kraju wpływa na praktycznie wszystkie aspekty życia Francuzów. Choć władze i zwolennicy nowoczesnego liberalizmu przekonują, że narastające problemy Francji nie mają nic wspólnego z milionami ludności napływowej […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej