Zagraniczni pracownicy nie muszą już nawet znać polskiego

Lobby pracodawców wciąż naciska na rządzących, aby zgodzili się na sprowadzanie do Polski jeszcze większej ilości zagranicznych pracowników, a tymczasem przestało ono już dbać nawet o znajomość naszego języka wśród zatrudnionych. Choćby największe sieci hipermarketów nie chcą powiedzieć wprost, czy organizują kursy dla przybywających do naszego kraju Ukraińców, z kolei przedstawiciele związków zawodowych zwracają uwagę na fakt, iż tania siła robocza hamuje wzrost wynagrodzeń.

Portal Money.pl postanowił przyjrzeć się internetowym komentarzom, które nie są raczej pochlebne dla przybywających do Polski pracowników zza naszej wschodniej granicy. Okazuje się bowiem, że spora część zatrudnionych w naszym kraju Ukraińców po prostu nie zna naszego języka, dlatego choćby w hipermarketach trzeba następnie poprawiać ich pracę, ponieważ z powodu nieznajomości polskiego nie są oni w stanie prawidłowo wyłożyć towaru na sklepowe półki, co jednak przedsiębiorcom niespecjalnie przeszkadza.

Twierdzą oni bowiem, że imigranci „ratują niektóre branże”, takie jak budownictwo, logistyka czy produkcja, których rzekomo nie da się uzupełnić Polakami. Dodatkowo są zatrudniani właśnie we wspomnianym handlu, którego przedstawiciele nie organizują jednak specjalnych kursów języka polskiego, chociaż zarzekają się, iż jego znajomość „sprawdzania jest na etapie rekrutacji”.

Przedstawiciele związków zawodowych twierdzą jednak, że zagraniczni pracownicy są ściągani do Polski, ponieważ warunki oferowane Polakom są coraz mniej konkurencyjne, […]     źródło: www.autonom.pl

czytaj dalej

Gessler w kurtce z sierpem i młotem na antenie TVN-u

Magda Gessler to restauratorka, znana głównie dzięki programowi TVN-u „Kuchenne rewolucje”. W jednym z ostatnich odcinków wystąpiła w kurtce, na której widniał symbol komunizmu. W jednym z ostatnich odcinków wspomnianego programu, bohaterka wystąpiła w kurtce ozdobionej symbolami jednoznacznie kojarzącymi się z komunistyczną ideologią: sierpem i młotem. Ponieważ zgodnie zapisem konstytucji, „kto publicznie propaguje faszystowski lub […]

Artykuł Gessler w kurtce z sierpem i młotem na antenie TVN-u pochodzi z serwisu Parezja.

   za parezja.pl

czytaj dalej

PiS wycofuje swój projekt ws. KRS

Z Sejmu wycofano projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Projekt, którym miała zająć się sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka, zakładał, że pierwsze posiedzenie KRS po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego Rady zwoła prezes Trybunału Konstytucyjnego. „O 11.00 Kancelaria Sejmu przesłała SMS: «Szanowni Państwo, w związku z wycofaniem przez wnioskodawców poselskiego projektu […]

Artykuł PiS wycofuje swój projekt ws. KRS pochodzi z serwisu Parezja.

   za parezja.pl

czytaj dalej

Wciąż wydajemy głównie na podstawowe potrzeby

Wysokie tempo wzrostu gospodarczego oraz rzekomy „rynek pracownika” wcale nie zwiększają dobrobytu naszego społeczeństwa, dlatego wciąż wydajemy większość pieniędzy na podstawowe potrzeby, a więc na żywność oraz mieszkanie, dlatego też znajdujemy się wśród średniaków w Unii Europejskiej. Pocieszeniem, ale dość marnym jest fakt, że sytuacja materialna przeciętnego Polaka polepszyła się w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

Główny Urząd Statystyczny oraz Europejski Urząd Statystyczny Eurostat opublikowały aktualizację koszyków inflacyjnych, czyli wskaźników dotyczących struktury wydatków w gospodarstwach domowych w poszczególnych państwach Unii Europejskiej. Wynika z nich, że przeciętny Polak wydaje blisko 19 proc. swoich dochodów na zakup żywności, a więc zaspokojenie absolutnie podstawowych potrzeb, przy czym w Niemczech na ten cel przeznacza się nie więcej niż 12-13 proc. wydatków, a w Szwajcarii odsetek ten wynosi 10 proc.

W krajach tych zarobki są bowiem dużo większe niż w Polsce, dlatego żywność nie zajmuje aż tak pokaźnego odsetka w domowych wydatkach. Jedynym pocieszeniem w tym kontekście jest fakt, iż w porównaniu do końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wskaźnik ten nieco się poprawił, ponieważ wówczas na żywność szło blisko 34 proc. wszystkich wydatków przeciętnego polskiego gospodarstwa domowego.

Na drugim miejscu w strukturze wydatków Polaków znalazły się z kolei te na wynajęcie mieszkania i opłacenie rachunków związanych […]     źródło: www.autonom.pl

czytaj dalej

Czy każą nam zbojkotować Mundial?

russia-2018.png
Przed nami kolejna wielka impreza sportowa w Rosji, ze względu na popularność dyscypliny, porównywalna z igrzyskami olimpijskimi – mistrzostwa świata w piłce nożnej. I właśnie jesteśmy świadkami nakręcającej się nowej prowokacji antyrosyjskiej – sprawy domniemanego otrucia byłego agenta GRU Skripala i jego córki. Przoduje w tym Wielka Brytania, jednak sprawa zatacza coraz szersze kręgi na Zachodzie i, niestety, i w Polsce.

Weteran łódzkiego dziennikarstwa, Jerzy Witaszczyk, napisał 14.03.2018 r. w „Dzienniku Łódzkim”: „Brytyjczycy marzą, by polscy piłkarze „odpuścili” Mistrzostwa Świata w Rosji. Wszystko przez Siergieja Skripala, brytyjską wtyczkę w rosyjskim wywiadzie. Kiedy po próbie otrucia Skripal wylądował w szpitalu, brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson uznał, że za zamachem na życie agenta stoi Rosja (teraz za zło całego świata odpowiada Putin) i wezwał brytyjską reprezentację piłkarską do zbojkotowania mistrzostw. Ktoś stwierdził, że Polska też powinna przyłączyć się do bojkotu… Na szczęście obecnie w PZPN nie urzędują kretyni. A kto otruł Skripala? Na 90 procent nie zrobili tego wysłannicy Kremla. To specjaliści w swoim fachu. Załatwiliby go bez rozgłosu. Sztywny Skripal już dawno leżałby w kostnicy, a nie w szpitalu”.

Bardzo mądrze i zdroworozsądkowo, aż człowiek powtarza sobie te kilka zdań od nowa i od nowa, nie wierząc, że w codziennym obłędzie rusofobicznym zabrzmi jeszcze gdzieś poza nami głos wołającego na puszczy. Czerpiąc niekłamaną satysfakcję ze słów Witaszczyka, muszę niestety zburzyć jego spokój i podważyć logiczne uwagi i wnioski. Nie w swoim imieniu, gdyż podzielam pogląd Witaszczyka, lecz rzeczywistości, która nas otacza. W PZPN nie urzędują kretyni? Cóż, zobaczymy. Konformizm i oportunizm zmogły już niejednego… Pamiętamy rok 1984 i fatalną, i tchórzliwą decyzję Polski o bojkocie olimpiady w Los Angeles.

Kariery wielu wielkich polskich sportowców nie znalazły wówczas swego godnego zwieńczenia może nawet olimpijskim medalem, żeby wymienić tylko Mariana Woronina, Jacka Wszołę, Władysława Kozakiewicza, Janusza Peciaka, świetne reprezentacje siatkarzy i szczypiornistów. Zamiast olimpiady mieli zawody przyjaźni… Polska przestraszyła się wtedy reakcji ZSRR, ale np. Rumunia, nie mówiąc już o CHRL, czy Jugosławii, nie oglądały się na mszczących się za bojkot olimpiady w Moskwie ludzi radzieckich i odegrały znaczącą rolę w kalifornijskich igrzyskach. W Polsce mamy zatem złą tradycję ulegania hegemonowi, ale i sam PZPN nie był i nie jest jednoznaczny w tej kwestii.

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, w maju 2015 r., zdecydowanie po słusznej linii mówił: „Gdy w 2010 r. FIFA wybierała gospodarza MŚ, turniej w Rosji miał rację bytu, ale w obecnej sytuacji? Gdy trwa wojna z Ukrainą? W kontrakcie FIFA z Rosją powinien być zapis, że w razie wojny Komitet Wykonawczy może ją pozbawić organizacji turnieju. Albo pozwalający ją odebrać, jeśli kraj nie przestrzega Karty ONZ. (…) Mógłbym oficjalnie zapytać, czy FIFA czuje dyskomfort, że w 2018 r. MŚ odbędą się w kraju, który prowadzi wojnę z Ukrainą. Tylko co będę miał z tego, że powiem, co myślę? Udzielę kilku wywiadów angielskim gazetom i tyle”.

Zbigniew Boniek coś chyba przeczuwał z tymi angielskimi gazetami. To właśnie te gazety przy okazji sprawy Skripala zaczęły spekulować, że Anglia powinna zbojkotować mistrzostwa i zasugerowały, że jeżeli ktoś Anglię w tym bojkocie wesprze, to będą to przede wszystkim Australia, Japonia i… Polska. Jak widać, angielskie gazety mogą nie wiedzieć, czyje były obozy koncentracyjne, ale za to doskonale znają reputację Polaków, jako rusofobów. Boniek zareagował na te spekulacje rozsądnie, aczkolwiek ze świadomością, że ostateczna decyzja nie będzie należała do PZPN: „Związki sportowe nie są od ogłaszania bojkotu ważnych imprez sportowych. To zadanie organów państwa, jego strategii. Zdania nie zmieniam: jeśli rząd podejmie decyzje, że Polska bojkotuje mundial, to nie pojedziemy. Takiej decyzji jednak nie ma, więc przygotowujemy się do najlepszego zaprezentowania naszego kraju” (12.03.18 dla eurosport.interia.pl).

„Mieszanie sprawy tego otrucia i naszego startu w mundialu w Rosji to jest jakieś science fiction. Karkołomna sprawa, papier wszystko przyjmie. Nikt do mnie w tej sprawie nie dzwonił, nikt mnie o nic nie pyta i nie widzę powodu, żeby to robił. Fantazje jakieś. Trochę nie rozumiem: jeśli już jest taki pomysł, to dlaczego zaczynać o Polski, a najpierw nie wezwać do tego Niemców albo Brazylijczyków?”(15.03.18 dla sport.pl).

Nie ma się co dziwić Bońkowi. Jest w trudnej sytuacji. Z jednej strony, nie chciałby wychodzić poza reprezentowaną przez Polskę wobec Rosji twardą linię, z drugiej, wie, że miliony kibiców Lewandowskiego i spółki czekają na występ Polski na MŚ od 2006 r., a na sukces od 1982 r., kiedy to sam Boniek był liderem teamu Piechniczka; że wydano już na ten cel grube miliony, a bojkot to także utrata spodziewanych jeszcze większych korzyści. Zadecydują jednak politycy. Na chwilę obecną rząd brytyjski podjął decyzję o częściowym bojkocie rosyjskiego mundialu, polegającym na odmowie uczestnictwa w piłkarskiej imprezie oficjalnych delegatów rządu czy rodziny królewskiej.

Możemy mieć nadzieje, że rozsądek w Wielkiej Brytanii zwycięży, jednak, jeżeli tak się nie stanie, musimy poważnie liczyć się z tym, że za ewentualnym bojkotem MŚ przez reprezentację Anglii pójdzie i bojkot Polski. Nasze władze są cieniem Anglosasów, darzą ich nieodwzajemnioną ślepą miłością i żadne doświadczenia historyczne, a nawet nie zakończona jeszcze awantura wokół kwestii żydowskiej w nowelizacji ustawy o IPN niczego tu nie zmienią.

W tym kontekście zbiegające się w czasie ze sprawą Skripala kolejne wystąpienie amerykańskie wobec Polski, tym razem kilku deputowanych Demokratycznych (Steny Hoyer, David Prince i Brad Schneider na łamach „Time’a”, 15.03.18), domagające się porzucenia zmian w ustawie, w którym mówią: „Ameryka i Polska są najsilniejsze, gdy stoimy razem”, brzmi mocno dwuznacznie. Zwłaszcza, że szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch (również 15.03.18 w RMF FM) deklaruje: „W tych kwestiach na pewno będziemy się konsultowali w pierwszym rzędzie z Wielką Brytanią, w dalszej kolejności – z naszymi sojusznikami. Ważne jest, żebyśmy my wszyscy w ramach sojuszu atlantyckiego zajęli solidarną, jednakową pozycję”.

Wszystko zależy zatem od decyzji, która zapadnie poza Polską. USA, Wielka Brytania, Niemcy i Francja ogłosiły właśnie wspólne stanowisko ws. Skripala, że „Rosja odpowiada za otrucie Skripala”. Polski tradycyjnie nie dopuszczono do stołu możnych, więc nasze władze musiały samodzielnie wykazać się pełną gorliwości solidarnością z Zachodem. Prezydent Andrzej Duda stwierdził: Z głębokim niepokojem przyjąłem wiadomość o brutalnym i szokującym zamachu na rodzinę Skripalów w Londynie, w którym ucierpiał również funkcjonariusz brytyjskiej policji (…) w imieniu wszystkich Polaków oraz władz RP pragnę wyrazić solidarność z działaniami podejmowanymi przez rząd Pani Premier Theresy May. Użycie broni chemicznej na terytorium naszego strategicznego sojusznika nie może pozostać bez odpowiedzi”.

Premier Mateusz Morawiecki wyraził to samo i wezwał Rosję (!) do udzielenia odpowiedzi na pytania strony brytyjskiej. Wreszcie kropkę nad „i” postawił minister SZ Jacek Czaputowicz oświadczając podczas wizyty w Londynie (16.03.18), że „Polskie władze są pewne, że państwo rosyjskie było zaangażowane w próbę zabójstwa pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala (…) Polska ma długą historię stosunków z Rosją, w szczególności z reżimem Władimira Putina, i mamy z nimi wiele kwestii (spornych). Nasze relacje są dość trudne w tym momencie, bo nie akceptujemy agresywnego podejścia Rosji. To tylko kolejny przykład”.

Czaputowicz wpisuje się w tą pewność, która od 10 kwietnia 2010 r. przypisuje Rosji rzekomy zamach smoleński i w tą estetykę przekazu medialnego, która następnego dnia po niewyjaśnionym zestrzeleniu samolotu pasażerskiego w czasie konfliktu na Ukrainie ogłaszała „Tak zabija Putin”. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że słowami swojego oficjalnego przedstawiciela Polska uznaje władze Rosji z prezydentem Putinem, którego poparcie społeczne nie jest podważane nawet na Zachodzie, za „reżim Władimira Putina”.

Warto przypomnieć, że obowiązującym prawem w stosunkach pomiędzy Polską a Rosją jest Traktat o przyjaznej i dobrosąsiedzkiej współpracy z dnia 22 maja 1992 r. Wraz z umową z 22 lutego 1994 r. o grobach i miejscach pamięci ofiar, są one jednostronnie przez Polskę naruszane w rozmaity sposób. Z przykrością należy stwierdzić, że Polska za pośrednictwem swoich władz pokazuje, że jej rozumienie suwerenności polega na sobiepaństwie i zupełnie dowolnym, wyłącznie na własną korzyść, interpretowaniu umów międzynarodowych. W tym samym czasie tenże minister Czaputowicz, idąc śladem swego poprzednika, wylewa łzy nad sprawą wraku Tu-154 i pomnika w Smoleńsku…

Jeszcze jedno słowo o samej sprawie Skripala. Merytorycznie należy postawić pytania, po co Rosja miałaby to robić; jeżeli nawet, to dlaczego teraz, a nie np. tydzień po MŚ oraz dlaczego zamachu na Skripala dokonano w sposób tak amatorski? Odpowiedź na każde z tych pytań prowadzi do wniosków red. Witaszczyka. Jest sprawą oczywistą, że nie o takie wnioski chodzi rządowi brytyjskiemu, jego sojusznikom i mediom zachodnim. Wszyscy znający natychmiast odpowiedzialnych za otrucie Skripala i jego córki, i ogłaszający winę Rosji i osobiście prezydenta Putina, pokazali – pewnie bez intencji – do jakiego stopnia upadku doszedł na Zachodzie rzymski obyczaj prawny i dobry obyczaj w ogóle.

Zasady prawa rzymskiego zostały na Zachodzie pogrzebane. Prymat prawdy nad ideologią, będący fundamentem cywilizacji łacińskiej – nie istnieje. Aprioryzm i formułowanie osądów dotyczących odpowiedzialności bez śledztwa i procesu, to nowe standardy Zachodu. Dominuje prymitywna retoryka w służbie coraz bardziej prymitywnej ideologii, która przekłada się nawet na zachowania ministrów, jak ministrowie rządu brytyjskiego Boris Johnson i Gavin Williamson, którzy wykazali się prostactwem nie znanym w historii dyplomacji brytyjskiej. Do takiego poziomu doszło państwo, które jeszcze 80 lat temu rządziło niemal połową świata i wyznaczało standardy polityki międzynarodowej. Jak słusznie zauważył prowadzący blog geopolityczny ClubOrlov, Dmitry Orlov: „Specjalny status (Wlk. Brytanii) w stosunkach z USA sprawił, że przestał istnieć powód do prowadzenia samodzielnej i niezależnej polityki zagranicznej i odtąd Brytania grała zawsze już tylko drugie skrzypce w stosunku do Waszyngtonu. [Wielka Brytania] pozostając od czasów wojny krajem semi-okupowanym przez USA, pozbawionym pełnej suwerenności, pozwoliła, żeby jej własne organy przeznaczone do prowadzenia polityki międzynarodowej uległy atrofii z powodu nieużywania”. M. in. z powyższych powodów uważam, że za sprawą Skripala w istocie stoi USA.

Na zakończenie pozostaje odpowiedzieć na pytanie, o co chodzi w sprawie Skripala?
Na pewno nie o boleść nad losem przewerbowanego agenta. Prawdopodobnie o sukcesy Rosji i Asada w wojnie syryjskiej, gdzie na razie nie wypaliła kolejna prowokacja z bronią chemiczną, nie wykluczone, że również o storpedowanie projektu Nord Stream 2, który uderza w interesy amerykańskie (wciągnięcie Niemiec do wspólnego oświadczenia ws. Skripala może być przesłanką do tezy o szantażu) i naturalnie, jako trzeci faktor, o zniszczenie dobrej atmosfery wokół sportowego święta i ewentualne zdegradowanie jego poziomu i znaczenia poprzez bojkot.

Wszystko to elementy nowej zimnej wojny Zachodu z Rosją prowadzonej od drugiego Majdanu. Na usługach tej wojny Zachód, depcząc swoje dawne wartości, ma machinę medialną, która buduje psychozę strachu, atmosferę niewyobrażalnego zagrożenia, demonizuje Rosję i jej prezydenta. Polska jest częścią tego upadłego Zachodu. To prawda, że peryferyjną i nie na równych zasadach, ale za to bardzo nadgorliwą w nadskakiwaniu hegemonowi i w dowodzeniu swojej wierności.

Adam Śmiech
Myśl Polska, nr 13-14 (25-31.03.2018)

Dzial:

   za www.mysl-polska.pl

czytaj dalej

Niemiecko-polskie uzgodnienia w sprawie przyszłości energetycznej obydwu krajów i Europy

Niemiecko-polskie uzgodnienia w sprawie przyszłości energetycznej obydwu krajów i Europy
W sobotę, 17 marca br. oficjalną wizytę w Polsce złożył nowy szef niemieckiego MSZ – Heiko Maas. W trakcie wizyty w Warszawie spotkał się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. Komunikat Biura Prasowego MSZ jest bardzo oszczędny jeśli chodzi o kluczowe problemy w relacjach z Berlinem, tj. sprawę reparacji wojennych, polityki klimatyczno-energetycznej czy też przywrócenie Polakom w Niemczech statusu mniejszości narodowej.Szef niemieckiego MSZ z wizytą w WarszawieObaj ministrowie deklarowali „strategiczne partnerstwo” w relacjach pomiędzy Polską a Niemcami i skupiali się na współpracy w ramach Unii Europejskiej czy też Trójkąta Weimarskiego.„Bardzo się cieszę, że…

   za: alexjones.pl

czytaj dalej

Dojenie kraju trwa. Prawie 1,6 mln złotych nagród dla pracowników TK

„Fakt” informuje o kolejnych premiach jakie za obecnej władzy przyznano wiernym funkcjonariuszom. A my zastanawiamy się gdzie w tej sytuacji jest NIK? Według dziennika na premie w Trybunale Konstytucyjnym przeznaczono 1 578 650 zł. Nagrody otrzymało 113 pracowników, każdy z nich średnio po 13 tysięcy złotych. Sędziom tymczasem wypłacono tzw. „trzynastki”. Rok 2017 był rokiem szczególnym ze względu na ustawową reorganizację Trybunału Konstytucyjnego, co wiązało […]

Artykuł Dojenie kraju trwa. Prawie 1,6 mln złotych nagród dla pracowników TK pochodzi z serwisu Parezja.

   za parezja.pl

czytaj dalej

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej – Przed Narodowym Dniem Życia – apel o uchwalenie ustawy „Zatrzymaj aborcję!”

Warszawa, 19 marca RP 2018 Przed Narodowym Dniem Życia – apel o uchwalenie ustawy „Zatrzymaj aborcję!” (oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej) Prawica Rzeczypospolitej wzywa do niezwłocznego uchwalenia obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję!”. Nadchodzący Narodowy Dzień Życia stanowi doskonałą okazję, by przedłożyć do podpisu Prezydenta Rzeczypospolitej ustawę gwarantującą prawo do urodzenia się każdemu choremu dziecku. Przedłużanie tych prac służyłoby jedynie relatywizacji sprawy, w której prawie milion Polek i Polaków dało władzy tak mocne wsparcie. Sześć lat temu identyczny projekt był już rozpatrywany przez Sejm i wówczas zyskał jednogłośne poparcie ugrupowań stanowiących obecną większość…

czytaj dalej

Nowy program Nowoczesnej: Euro, imigranci, aborcja…

Podczas Rady Krajowej Nowoczesnej sformułowano wiele nowych haseł programowych ugrupowania. Wśród założeń pojawiło się wstąpienie do strefy euro czy wychowywanie dzieci przez pary jednopłciowe. Nowoczesna chce walczyć z Kościołem oraz polityką historyczną rządu. Wśród haseł programowych znajdziemy m.in. prawo do aborcji, legalizację związków jednopłciowych z możliwością wychowywania dzieci, wejście do strefy Euro, czy podniesienie wieku emerytalnego. […]

Artykuł Nowy program Nowoczesnej: Euro, imigranci, aborcja… pochodzi z serwisu Parezja.

   za parezja.pl

czytaj dalej

HGW zniknęła. Oskarżony opowiedział o przekrętach w ratuszu i pociągnął ją na dno

Hanna Gronkiewicz-Waltz przepadła! Prezydent Warszawy znalazła się w ogromnych tarapatach po tym, jak swoje zeznania złożył znany mecenas, oskarżony o czynny udział w złodziejskiej reprywatyzacji.  Gronkiewicz-Waltz już się nie wywinie! – podaje z całą pewnością dziennik „Fakt”, który należy raczej […]    za wrealu24.pl

czytaj dalej

Przedsiębiorcy będą mogli łatwiej zatrudniać imigrantów

Rząd Mateusza Morawieckiego ma zamiar wprowadzić ułatwienia dla polskich pracodawców chcących zatrudnić imigrantów, a także dla ukraińskich przedsiębiorców zakładających działalność w naszym kraju. Ta informacja cieszy właścicieli firm, ale twierdzą oni jednocześnie, iż zmiany trzeba było wprowadzić już dużo wcześniej z powodu braku rąk do pracy, chociaż w Polsce wciąż istnieje bezrobocie, zaś z powodu niskich wynagrodzeń wielu młodych Polaków nadal musi wyjeżdżać do Europy Zachodniej.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński w rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów potwierdził, że nadzoruje przygotowanie „pakietu rozwiązań ułatwiających zatrudnianie Ukraińców i zakładanie firm przez Ukraińców w Polsce (…) żeby migranci, którzy do nas przyjeżdżają, trafiali do takich miejsc, gdzie jest rzeczywiście na nich zapotrzebowanie”. Nad projektem pracuje więc zespół pod nadzorem Kwiecińskiego, który zamierza przede wszystkim zmienić niektóre przepisy dotyczące branż budowlanej i transportowej.

Pod tym hasłem kryje się głównie chęć opracowania listy zawodów, w których wprowadzona zostanie uproszczona ścieżka zatrudnienia imigrantów, dlatego według wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda w tej sprawie trwają konsultacje i na razie rozważana jest zmiana odpowiedniego rozporządzenia. Szwed twierdzi przy tym, iż przepisy będą dotyczyć nie tylko ukraińskich pracowników, ale ogółem „obywateli państw trzecich”.

Przedsiębiorcy są zadowoleni z zapowiedzi zmian, ale twierdzą, że są one wprowadzane zbyt późno. W […]     źródło: www.autonom.pl

czytaj dalej

Celna i bolesna riposta Makowskiego! Gorzkie słowa o uległości wobec Żydów

Ryszard Makowski – satyryk, tworzący niegdyś kabaret “Pod Egidą”, a obecnie publicysta tygodnika “Sieci” w swoim felietonie opublikowanym na portalu wPolityce.pl niezwykle krytycznie wypowiedział się na temat uległej postawy Prawa i Sprawiedliwości wobec ataków ze strony Izraela i innych środowisk […]    za wrealu24.pl

czytaj dalej

Rusin apeluje do Kaczyńskiego i Morawieckiego: „Zatrzymajcie ten zegar śmierci!”

Celebrytka i była żona Tomasza Lisa Kinga Rusin zaangażowała się w kolejną akcję wymierzoną przeciwko działaniom władzy. Domaga się zaprzestania odstrzału żubrów w Puszczy Boreckiej. Kinga Rusin od pewnego czasu znana jest z aktywności proekologicznej. Teraz w dramatycznych słowach zaapelowała na jednym z portali społecznościowych o zaprzestanie odstrzału żubrów w Puszczy Boreckiej. Zwróciła się z […]

Artykuł Rusin apeluje do Kaczyńskiego i Morawieckiego: „Zatrzymajcie ten zegar śmierci!” pochodzi z serwisu Parezja.

   za parezja.pl

czytaj dalej

Polski duchowny ujawnił działania Franciszka, ale przesadził. Teraz ostro tego pożałował. Nietykalny papież

Pontyfikat papieża Franciszka wzbudza ogromne kontrowersje nie tylko wśród wiernych świeckich, publicystów i dziennikarzy, ale coraz głośniej o niektórych działaniach papieża krytycznym głosem wypowiadają się kapłani. W ostatnim czasie ks. prof. Edward Staniek z Krakowa w homilii w kościele Sióstr […]    za wrealu24.pl

czytaj dalej

Cejrowski: Urzędasy powinni trafić na 18 lat do więzienia za posadzenie niewinnego człowieka

Wojciech Cejrowski w rozmowie z TVP Info tradycyjnie konkretnie i radykalnie podsumował, co powinno stać się z sędzią oraz prokuratorem, którzy na 18 lat wsadzili do więzienia niewinnego człowieka. „Odszkodowanie odszkodowaniem. Forsa takich spraw nie załatwia, może trochę pomaga. Musi się zdarzyć sprawiedliwość” – powiedział Cejrowski. „Kara dla urzędasa, bo prokurator jest urzędasem, powinna być […]

Artykuł Cejrowski: Urzędasy powinni trafić na 18 lat do więzienia za posadzenie niewinnego człowieka pochodzi z serwisu Parezja.

   za parezja.pl

czytaj dalej

Gugała o reparacjach: Oddano nam Gdańsk, Wrocław i inne miasta

Dziennikarz Polsatu Jarosław Gugała wypowiedział się na temat reparacji wojennych. Jego zdaniem polegały one na oddaniu nam przez Niemców kilku miast. Jeśli chodzi o reparacje, to jest to narracja na użytek wewnętrzny. Przypomnę, że niemieckie reparacje polegały na oddaniu nam 100 tys. kilometrów kwadratowych ziemi i oddaniu nam takich miast jak Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Koszalin, Zielona Góra i innych – powiedział na antenie radia […]

Artykuł Gugała o reparacjach: Oddano nam Gdańsk, Wrocław i inne miasta pochodzi z serwisu Parezja.

   za parezja.pl

czytaj dalej

Posłowie Kukiz’15 zajmą się polskim zielarstwem

Posłowie Kukiz’15 zainaugurowali prace Parlamentarnego Zespołu ds. Polskiego Zielarstwa. Tematem pierwszego posiedzenia będzie sytuacja naturalnych produktów ziołowych, leków i suplementów diety. Na początku roku trzej posłowie ugrupowania Kukiz’15 doprowadzili do powstania Parlamentarnego Zespołu ds. Polskiego Zielarstwa. Obecnie zasiadają w nim działacze Kukiz’15: Maciej Masłowski, który wcześniej zasiadał m.in. w parlamentarnym zespole ds. marihuany medycznej, Jarosław Sachajko-członek m.in. Sejmowej […]

Artykuł Posłowie Kukiz’15 zajmą się polskim zielarstwem pochodzi z serwisu Parezja.

   za parezja.pl

czytaj dalej