Prasa alarmuje: Polska może stracić miliardy z Unii. Powód? Czeski polityk, broniąc Polski, bezlitośnie obnażył absurd unijnych ataków [WIDEO]

Jak czytamy na łamach ,,Rzeczpospolitej”, Polska ,,może stracić w przyszłości miliardy euro unijnych funduszy za łamanie praworządności”.

Gazeta powołuje się na informacje ze źródeł dyplomatycznych, które mówią o pomyśle ,,powiązania wypłaty funduszy z unijnej polityki spójności z warunkiem przestrzegania praworządności”.

Według scenariusza opisanego przez naszego dobrze poinformowanego rozmówcę można by tam było zapisać, że brak praworządności, na potrzeby wypłaty unijnych funduszy, stwierdza Rada UE (ministrowie państw UE) w głosowaniu większościowym na podstawie np. raportu Komisji Weneckiej

pisze ,,Rz”, twierdząc, że w ten sposób uniknięto by skomplikowaną i właściwie niemożliwą do zastosowania dziś procedurę z artykułu 7 unijnego traktatu.

Czym jest praworządność, o którą toczy się gra? Jiří Payne, czeski polityk i poseł do Europarlamentu podczas niedawnej debaty zabrał głos w obronie Polski. Jak widać na jego słowa unijni notable pozostali głusi:

https://youtu.be/0bpboB0driQ?t=2m40s

Artykuł Prasa alarmuje: Polska może stracić miliardy z Unii. Powód? Czeski polityk, broniąc Polski, bezlitośnie obnażył absurd unijnych ataków [WIDEO] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Europa zamarła. Te słowa Macierewicza to wyrok dla Tuska!

Od co najmniej dwóch lat neoliberalna opozycja w naszym kraju przekonuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości urządza swoiste „polowanie” na obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Człowiek, który przez 7 lat był premierem Rzeczypospolitej Polskiej jest przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego darzony szczególną antypatią. Głównie ze względu na zdumiewającą uległość wobec Berlina i Brukseli podczas […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Robiłeś zakupy w Kauflandzie? Lepiej sprawdź stan swojego konta!

Niemcy znów wywołują ogromne zamieszanie na polskim rynku spożywczo-przemysłowym. Po aferze z podszywaniem się pod polskie marki i nieuczciwych praktykach finansowych, o których pisaliśmy już miesiące temu TUTAJ i TUTAJ, przyszedł czas na… „dodatkowe” obciążanie kart płatniczych klientów. Wielu Polaków mogło być mocno zdziwionych po powrocie z Kauflanda. Konta osób, które robiły zakupy w Kauflandzie, […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Polska ma wielki problem. Ukraińcy planują MASOWY bunt!

Ukraińców w Polsce przybywa w tempie błyskawicznym. Już niemal w każdym mieście – nawet niewielkim, powiatowym – można spotkać imigrantów zza naszej wschodniej granicy.  Polakom raczej nie przeszkadzała imigracja obywateli Ukrainy do naszego kraju. Taki stan rzeczy spowodowany był faktem, że jeszcze kilka lat temu było ich u nas kilkunastokrotnie mniej.  Dziś spełnia się coś, […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Brukselskim urzędnikom opadły szczęki. Polska rezygnuje z dotacji!

W Brukseli, Strasburgu, Berlinie i innych zachodnioeuropejskich miastach pełnych europejskich polityków musiała zapanować nie lada konsternacja. Od miesięcy grożą Polsce odebraniem środków unijnych i liczą, że w ten sposób uda się wymusić na rządzie w Warszawie uległość wobec „partnerów” z zachodu. Zderzenie z rzeczywistością jest jednak brutalne. Ku przerażeniu kanclerz Merkel, Donalda Tuska, Fransa Timmermansa […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Adam Andruszkiewicz nie zniknął! Gromadzi internautów i ma plan!

Adam Andruszkiewicz po odejściu z klubu Kukiz15 nie próżnuje. Działa po cichu, lecz prężnie i już gromadzi wokół siebie ludzi, wspólnie z którymi planuje konkretne działania. Jego facebookowa grupa, wstępnie nazwana „Drużyny A” rośnie w siłę. W niespełna tydzień dołączyło do niej ponad 13,5 tys. internautów, a licznik rośnie tak szybko, że administratorom nie wystarcza […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Wicepremier Morawiecki totalnie odleciał! „Nasza gospodarka będzie …”

Mija pięć lat od kiedy Polska przystąpiła do ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej). Z tej okazji, w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, odbyła się specjalna konferencja, w której udział wziął sam wicepremier Mateusz Morawiecki. Okazuje się, że minister rozwoju ma ambitne plany jeżeli […]    za wrealu24.pl

czytaj dalej

Aborcja na świecie – najbardziej aktualna mapa. Polska wyróżnia się na tle Europy [MAPA]

Aborcja należy do tematów, który rozpala opinię publiczną. Zwykle przy takich okazjach pada argument o porównanie Polski z innymi krajami na świecie. Dzięki tej mapie widzimy, w gronie jakich państw znajdujemy się.

Polska jest w grupie krajów, gdzie aborcja dozwolona jest w przypadku zagrożenia życia, zdrowia fizycznego lub psychicznego matki, gwałtu lub wad dziecka. W Europie bardziej restrykcyjne przepisy obowiązują w Irlandii (kolor czerwony).

Najbardziej aktualny stan prawny aborcji na świecie.

Artykuł Aborcja na świecie – najbardziej aktualna mapa. Polska wyróżnia się na tle Europy [MAPA] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Dane podatkowe zagranicznych firm mają być ujawnione

Sejm w drugim czytaniu zaakceptował bez poprawek nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych CIT, dzięki czemu po jej ostatecznym uchwaleniu możliwe będzie ujawnienie informacji o rozliczeniach podatkowych dokonywanych przez największe firmy. Głównym założeniem proponowanych zmian jest pokazanie społeczeństwu, które międzynarodowe firmy rzeczywiście płacą należne państwu daniny i rzeczywiście traktują poważnie polski rynek.

Zmiany w ustawie o podatku CIT dotyczą właśnie możliwości ujawniania podstawowych danych podatkowych największych firm działających na terenie naszego kraju, co jak na razie znalazło poklask wśród wszystkich klubów parlamentarnych, stąd w czasie drugiego czytania odpowiedniego projektu w Sejmie nie zgłoszono żadnych poprawek. Tym samym dokument po przegłosowaniu w parlamencie umożliwi wgląd do rozliczeń głównie zagranicznych koncernów aktywnych na polskim rynku.

Sprawozdawca projektu, Artur Soboń z Prawa i Sprawiedliwości, nie ukrywa, iż celem pomysłodawców jest wykazanie, czy międzynarodowe koncerny rzeczywiście płacą podatki w naszym kraju i działają z korzyścią dla społeczeństwa, tak jak zazwyczaj można usłyszeć z ich deklaracji. Parlamentarzysta zwraca uwagę, iż małe i średnie firmy w Polsce są głównymi płatnikami podatku dochodowego, natomiast to właśnie wielkie korporacje opracowują schematy optymalizacyjne mające na celu uniknięcie zapłaty należnych danin.

Zwolennicy takiego rozwiązania przywołują przykłady państw zachodnioeuropejskich, które już dawno zdecydowały się na podobny krok, stąd choćby […]     źródło: www.autonom.pl

czytaj dalej

,,Wyborcza” postanowiła porównać ceny w polskim i niemieckim Lidlu. Różnica zaskoczyła nawet dziennikarzy gazety

,,Gazeta Wyborcza” postanowiła porównać ceny w niemieckim Lidlu z ich polskim odpowiednikiem. Wniosek? W jednym przypadku różnica w cenie wynosiła aż 85 proc. na naszą niekorzyść. Większość produktów była tańsza w sklepach niemieckich.

,,GW” przyznaje, że obserwacje zwykłych klientów potwierdzają fachowe badania. Zaangażowano do badania agentów platformy TakeTask specjalnie na zamówienie „Wyborczej” metodą „tajemniczego klienta” (sklepy nie były uprzedzane o wizytach agentów).Porównano 86 produktów. Wniosek jest jest jednoznaczny: w Polsce jest drożej, mimo że Niemcy zarabiają ponad trzy razy więcej.

Koszyk 86 zakupów w polskim Lidlu kosztował 623,80 zł, w niemieckim 566,26 zł. Szczególnie widać to na jedzeniu: trzy na cztery produkty są za Odrą tańsze. W przypadku Acentino octu balsamicznego Balsamico 500 ml polscy klienci muszą zapłacić 85 proc. więcej. Alesto mieszanka studencka egzotyczna 200 g to różnica 9,99 vs 6,74 PLN.

Jak to można wyjaśnić:

Moim zdaniem wynika to ze strategii, jaką Lidl obrał dla tych produktów w Polsce, gdzie zwykle są pozycjonowane jako produkty premium (wyższej jakości), na których sieć realizuje wyższą marżę

– powiedział Wyborczej Sebastian Starzyński, prezes platformy TakeTask. Z kolei Lidl tłumaczy, że w Niemczech ma więcej sklepów, co przekłada się większą siłę nabywczą przy składaniu zamówień u dostawców, co z kolei skutkuje innymi cenami produktów.

źródło: Gazeta Wyborcza

Artykuł ,,Wyborcza” postanowiła porównać ceny w polskim i niemieckim Lidlu. Różnica zaskoczyła nawet dziennikarzy gazety pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Tak będzie wyglądała granica polsko-niemiecka w 2054 r.? Ta przeróbka znanego filmu podbija sieć [WIDEO]

Jesień 2054 roku. Granica Polski i Niemiec – tak brzmi opis prześmiewczego filmiku, który cieszy się dużą popularnością w sieci. Przyczyną takiej przeróbki jest masowy napływ imigrantów do naszego zachodniego sąsiada.

https://www.youtube.com/watch?v=96Em4VXnxw8

Artykuł Tak będzie wyglądała granica polsko-niemiecka w 2054 r.? Ta przeróbka znanego filmu podbija sieć [WIDEO] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Rząd Beaty Szydło pobił historyczny rekord! Polacy nie będą zadowoleni…

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory dwa lata temu, ale w pewnych aspektach niczym się nie różni od poprzednich ekip rządowych. I choć wiele reform rzeczywiście usprawnia funkcjonowanie państwa i poprawia jakość życia to są „osiągnięcia”, z których Polacy nie są […]    za wrealu24.pl

czytaj dalej

PILNE! Zapadła decyzja ws. immunitetu Gasiuk-Pihowicz

Wniosek o uchylenie immunitetu Kamili Gasiuk-Pihowicz złożył były minister skarbu Dawid Jackiewicz (PiS). Ma on bowiem zamiar wytoczyć jej proces i domaga się zadośćuczynienia w postaci 100 tys. złotych. Poszło o skandaliczną wypowiedź Gasiuk-Pihowicz, która rozpętała prawdziwą burzę i stała się przedmiotem tego sporu.  Sprawa dotyczy tej wypowiedzi posłanki Nowoczesnej: – Ja bym chciała przypomnieć […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

22 listopada 1940 dokonano pierwszego zbiorowego mordu w Auschwitz – na Polakach

Prowokatorzy z „New York Timesa” i inni kłamcy piszą o tym niemieckim obozie śmierci, że był „polskim obozem koncentracyjnym”. Potem obłudnie przepraszają. A potem znów kłamią… Badają wytrzymałość Polaków. A przecież Niemcy zamęczyli tu 70 tysięcy Polaków.

22 listopada 1940 r. w obozie dokonano pierwszego zbiorowego mordu – na 40 Polakach. Takich polskich dat w Auschwitz będzie więcej. Przez pamięć o naszych rodakach potępiajmy kłamców i żądajmy postawienia ich przed sądem.

Zofia Kossak-Szczucka, więźniarka Auschwitz, pisała w „Dekalogu Polaka”:

Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.

KL Auschwitz-Birkenau wybudował rząd niemiecki w roku 1940. Utrzymywany był z budżetu Deutsches Reich. Stąd jego niemiecki charakter. Nie „nazistowski”, lecz niemiecki, rządowy. Utworzono go na polskiej ziemi, bo tu było najwięcej „podludzi” do unicestwienia.

Był obozem zagłady dla Polaków, Żydów i innych narodowości. Według Delegatury Rządu RP na Kraj, w Auschwitz-Birkenau około 51 proc. więźniów stanowili Żydzi, około 35 proc. Polacy, około 14 proc. przedstawiciele 30 innych narodów.

Był jednym z wielu niemieckich obozów niewolniczej pracy i śmierci. Jego wyjątkowość polegała na tym, że tu zamęczono najwięcej ludzi. Ile? Dokładnie nie wiemy, co najmniej milion. Szacuje się, że około 2/3 z nich to Żydzi. Po nich największą grupą byli Polacy. Umierali tu także obywatele sowieccy, Romowie, Belgowie, Czesi, Słowacy, Duńczycy, Francuzi, Grecy, Holendrzy, obywatele Jugosławii, Norwegowie, Rumuni, Węgrzy, Włosi, Hiszpanie, Szwajcarzy, Turcy, Brytyjczycy, Amerykanie, nawet nieliczni Niemcy i Austriacy, uznani za „zdrajców narodu niemieckiego”.

Cześć pamięci zamęczonych! Hańba kłamcom, którzy na ich śmierci robią po latach polityczne geszefty!

Piotr Szubarczyk, artykuł „Niemiecki KL Auschwitz” („Nasz Dziennik”, 22 listopada 2013 r.)

na zdjęciu powyżej: egzekucja pod Ścianą Straceń, obraz b. więźnia Władysława Siwka

Artykuł 22 listopada 1940 dokonano pierwszego zbiorowego mordu w Auschwitz – na Polakach pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

To nagranie na długo pozostaje w pamięci. Kiedyś ludzie oddawali życie, a dziś… [WIDEO]

Jak szybko zapominamy, komu zawdzięczamy wolność. Dziś większość nie pamięta o tych, którzy swoją krwią zapłacili za niepodległość. Nagranie, które cieszy się ogromną popularnością, pozwala przypomnieć nam, o kim powinniśmy pamiętać, nie tylko przy okazji kolejnych rocznic…

Artykuł To nagranie na długo pozostaje w pamięci. Kiedyś ludzie oddawali życie, a dziś… [WIDEO] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Zdradza, dlaczego Polska stała się teraz głównym celem ataków. ,,W tej chwili trwają prace nad przepchnięciem projektu rządu światowego, który…”

W ,,Poranku WNET” gościł Matthew Tyrmand, syn słynnego pisarza Leopolda Tyrmanda, udzielający się na łamach polskiej prasy komentator życia publicznego. Znający doskonale realia sceny politycznej USA tłumaczył, dlaczego Polska jest celem zmasowanych ataków.

Polska jest wiodącym krajem, jest na „ostrzu noża” tego, co nienawidzą globalne, lewicowe elity. Chodzi o konserwatywny sentyment społeczny, który nazywany jest nacjonalizmem, populizmem

– powiedział. Sam jest na celowniku m.in. Anne Applebaum, która stosuje wobec niego niewybredne epitety, m.in. nazwała go ,,rosyjskim trollem”. Tymczasem Tyrmand o dziennikarce mówi wprost:

Zmieniła kurs. Pisała o Rosji jako o członku globalnej rodziny, który już dojrzał do demokracji i należy go popierać. Oczywiście chodziło tutaj o przykrywanie kwestii katastrofy smoleńskiej. Po wyborach w 2015 roku pojawiały się relacje w mediach, w Waszyngtonie, gdzie Applebaum oskarżała Polskę o bycie krajem prawicowym, nazistowskim – cały standardowy zestaw inwektyw. Po ostatnich wyborach okazało się, że te same przymiotniki używane są wobec amerykańskiej prawicy, Donalda Trumpa, konserwatystów. Nawet najbardziej „użyteczny idiota” czytający „New York Times” mógł zobaczyć, że emocjonalne wycieczki Applebaum nie mają pokrycia w rzeczywistości, bo dotyczą ludzi, których oni znają. Merytoryczna zawartość jej tekstów mocno spadła właśnie dzięki temu, że atakując Donalda Trumpa, prawicę tymi samymi słowami pokazuje, że jest niewiarygodna

Teraz celem ataków jet Polska, która stała się prawdziwym ,,czarnym ludem”. Zresztą nie tylko ona:

medialna lewica używa Polski, Węgier, zwolenników Brexitu jako argumentu dla swoich racji. W tej chwili są prace nad przepchnięciem projektu rządu światowego, który zredukuje rolę państw narodowych i przekaże ich władze, możliwości i finanse w ręce globalistycznych elit. Robią co mogą, by złamać wolę państw narodowych, takich jak Polska, Węgry czy ostatnio Austria. Jedną z metod było nieustanne wetowanie, organizowanie referendów, był dziwny wynik wyborów w Austrii, gdzie tak naprawdę te wybory zostały odwołane i powołano nowego prezydenta. Usiłują to zrobić wszystkimi metodami i próbują nazwać wszystkich, którzy są przeciwko nim nazistami, faszystami – to są nalepki, które można tym ludziom przykleić. Wtedy łatwo jest powiedzieć, że z takimi ludźmi nie będą rozmawiać. Przyklejanie takich nalepek oznacza, że ci ludzie tracą, ich potencjał, zwycięstwo oddala się. W związku z tym używają ostatniej formy walki – nazywanie wszystkich nazistami. W związku z tym mamy to, co mamy

źródło: wPolityce.pl

Artykuł Zdradza, dlaczego Polska stała się teraz głównym celem ataków. ,,W tej chwili trwają prace nad przepchnięciem projektu rządu światowego, który…” pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Mianowani przez partie zdecydują o ważności wyborów

Mianowani przez partie zdecydują o ważności wyborów
Czy na ulice polskich miast znów wyjdą tłumy? Scenariusz z lipca wydaje się raczej mało prawdopodobny, jednak ocena prezydenckich projektów zmian w KRS i Sądzie Najwyższym jest podobnie krytyczna jak tych zaproponowanych latem przez środowisko Zbigniewa Ziobry. Dokumenty trafią pod obrady Sejmu już dzisiaj. W piątek o godz. 19:00 pod Pałacem Prezydenckim ma się odbyć masowy protest. Organizatorem, podobnie jak w letnim okresie jest organizacja pozarządowa Akcja Demokracja, która teraz liczy na podobny odzew ze strony społeczeństwa, podkreślając, że stawka jest równie wysoka. „Bez wolnych sądów i wolnych wyborów nie ma wolnej Polski! Na sąsiadującej z nami Białorusi najpierw przejęto…

   za: alexjones.pl

czytaj dalej

Internauta przeanalizował Marsz Niepodległości minuta po minucie. Przedstawił wnioski, które demaskują kłamstwa na temat ,,nazizmu”. Teraz apeluje: Tłumaczyć i rozsyłać na świat!

Dostępny jest pełen zapis Marszu Niepodległości. Jeden z internautów o nicku MarekRulez obejrzał materiał pod kątem haseł, które były niesione przez uczestników. Zabrakło tych, o których mówiły media…

Spisałem treść banerów w języku ojczystym, wszystkie, które udało mi się odczytać. Może ktoś przetłumaczyć na angielski? A najlepiej gdyby twórcy tego kanału wrzucili to tłumaczenie na angielski w treść materiału filmowego jako napisy. Czasy podane w chwili przejścia baneru przez linię utworzoną przez latarnie znajdujące się najbliżej względem kamery. Tłumaczyć i rozsyłać na świat, niech każdy sam oceni te „faszystowskie”(sic) hasła

– napisał w komentarzu. Oto hasła:

2:14- od lewej „My chcemy Boga” „Marsz Niepodległości” // „We want God”
5:26- „Oławscy Patrioci” „Wojownicy’15”
7:01- „Wielkopolska Prawica”
7:23- „Gazeta Polska Klub w Miliczu”
7:34- „Maryjo Królowo Polski Miej w Opiece Naszą ojczyznę. Królestwa swego strzeż”
8:28- „Deus Vult Obóz Narodowo- radykalny”
9:21- „Solidarni 2010 Belgia”
11:13- „Konin”
11:27- „Przysucha”
11:50- „Xportal.pl”
12:27- „Kolscy Patrioci”
12:32- „Jezusowi cześć i chwała”
13:10- „Młodzież Wszechpolska”
13:52- Mario „Zawsze w Prawą strone”
17:33- „Narodowe Siły Zbrojne Kraśnik”
18:33- „Aborcja to zabijanie dzieci”
21:00- „Klub Gazety Polskiej Strzegom”
21:28- „Narodowy Krasnystaw” „Polskość to normalność”
23:09- „Wolni i Solidarni”
23:48- „Dzielny Tata.pl”
24:20- „Cześć i Chwała Harcerzom z Zielonki 11.11.1939”
25:53- „Lwów i Wilno Pamiętamy”
27:09- „Ruch narodowy Śląsk”
28:28- „Solidarność Walcząca”
28:36- „Boże przywróć Polsce Katolicką Monarchię , przywróć Królestwo Polskiej Korony”, „Polska Katolicka, Nie Laicka”
28:59- „Jak się wyrosło w komunizmie to nie można było nie mieć antykomunistycznego podejścia”
29:02- „Bóg Honor Ojczyzna; Stara Wiara”
29:05- „Żądamy prawdy o zabójstwie Jerzego Popiełuszki”

30:33- „Czysta Krew Trzeźwy Umysł SXE (Antyhipisi) ; Europa będzie biała albo bezludna; Maksym „tasak” Marcinkiewicz;  Szturmowe południe” – tu faktycznie szła grupka neopogańskich neonazistów

Ale dalej znowu:

31:27- „Wolna Polska kontra Czerska Mać”32:07- „Nie dla islamu w Polsce”
36:30- „Patriotyczny Wałbrzyski Kocioł”
37:37- „Endecja” „My chcemy Boga”
38:05- „Ruch Kontroli Wyborów i Ruch Kontroli Władzy”
38:15- „Zjednoczeni Patrioci”
38:32- „Polsko zbudź się POBUDKA”
41:28- „Panie Prezydencie żądamy ujawnienia Aneksu

Na Twitterze pojawił się obrazek, który pokazuje logikę mediów:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=D3COi982ko8

Artykuł Internauta przeanalizował Marsz Niepodległości minuta po minucie. Przedstawił wnioski, które demaskują kłamstwa na temat ,,nazizmu”. Teraz apeluje: Tłumaczyć i rozsyłać na świat! pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej