Z OJCA NA SYNA – GINĄCA TRADYCJA

Spotkania przedsiębiorców na konferencjach, galach czy w trakcie innych uroczystości to okazja do rozmów, bywa że bardzo pouczających. Jeśli rozmówcami są panie i panowie „w wieku trolejbusowym” (młodym czytelnikom, zwłaszcza tym, którzy nie pochodzą z Warszawy wyjaśniam, że gdy po stolicy jeździły autobusy na szelkach czyli trolejbusy, ich numery zaczynały się od liczby 50 i szły w górę) to rozmowa prędzej czy później Czytaj całość    za www.klubinteligencjipolskiej.pl

czytaj dalej

Ta wiadomość wstrząśnie zwolennikami PiS-u. Legendarny opozycjonista zdradza, że dymisja Antoniego Macierewicza jest nieunikniona. ,,Został tylko na prośbę Morawieckiego, żeby…” [WIDEO]

Macierewicz zostaje? Legendarny opozycjonista zdradza, ży dymisja jest nieunikniona. ,,Widziałem polecenie wydane swojemu premierowi”

Duża część sympatyków obecnego rządu cieszy się z pozostawienia na stanowisku Antoniego Macierewicza jako szefa MON-u. Ale zdaniem Krzysztofa Wyszkowskiego, to kwestia czasu, kiedy zostanie on zdymisjynowany.

Dziś odbyło się zaprzysiężenie ministrów:

Tyle czasu zmarnowaliście zaklinając rzeczywistość…

– napisał prof. Sławomir Cenckiewicz, odnosząc się do spekulacji medialnych, mówiących o odsunięciu Macierewicza. Jednak Wyszkowski zdradza, że to tylko odsunięcie decyzji w czasie:

Sławku – ja widziałem POLECENIE wydane „swojemu premierowi” usunięcia Macierewicza w najbliższym czasie. Macierewicz został tylko na prośbę Morawieckiego, żeby nie łączyć jego powołania z dymisją Antoniego

– napisał na Twitterze.

https://www.youtube.com/watch?v=MsVu1yHFj-0

Artykuł Ta wiadomość wstrząśnie zwolennikami PiS-u. Legendarny opozycjonista zdradza, że dymisja Antoniego Macierewicza jest nieunikniona. ,,Został tylko na prośbę Morawieckiego, żeby…” [WIDEO] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

To już koniec Niemiec. Policja: „Nie mamy szans”

Gwałtowne ataki na niemiecką policję osiągnęły rozmiary epidemii. Zgodnie z oficjalnymi statystykami winna temu jest polityka otwartych drzwi kanclerz Angeli Merkel. Federalny Urząd Policji Kryminalnej (Bundeskriminalamt, BKA) zgłosił 36 755 ataków na policję niemiecką w 2016 r. – czyli średnio 100 dziennie, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do poprzednich lat. Przemoc – w tym […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Dywersja zamiast V kolumny Putina

rey_0.jpg
Osławiony Marcin Rey, człowiek, który zajmuje się tropieniem w Polsce tzw. V Kolumny Putina, udzielił wywiadu periodykowi „Nowa Europa Wschodnia” (nr 6/2017), co świadczy tylko o tym, że uznawany jest on w środowiskach gierdoyciowych za „autorytet”. W opinii wielu ludzi Rey działa w ścisłym porozumieniu z ukraińskimi władzami, a jego zadaniem jest neutralizowanie nieprzychylnych banderowskiej Ukrainie tendencji w polskim świecie politycznym.

Rey do tej pory ferował na prawo i lewo opinie i oskarżenia o „agentach Putina”, czym narażał się nawet na procesy karne. Kilka razy musiał zamilknąć – teraz, jak się okazuje po lekturze tego wywiadu – zmienił taktykę. Już nie mówi o agenturze, ale o „dywersji Kremla”. Ma to być nie tylko bardziej prawdziwe, ale i bardziej skuteczne. Mówi na ten temat tak:

„Mamy też klasyczną agenturę, w Polsce agentów jest jednak niewielu. W ostatnich latach mieliśmy tylko jeden przypadek zatrzymania pod zarzutem współpracy z rosyjskimi służbami polskiego obywatela, który zajmował się dywersją polityczną: Mateusza Piskorskiego, założyciela partii Zmiana. Jestem przekonany, że znakomita większość osób oskarżanych o agenturalność, agentami nie jest – przynajmniej od strony prawnej. Ostrzegam też przed nadużywaniem określenia agent, gdyż naraża to całą analizę i walkę z dywersją na uproszczenie i ośmieszenie. Dla ludzi wierzących w propagandę Kremla trzeba być miłym, bo do sporej części z nich można dotrzeć i spróbować ich wyleczyć. Nazywanie ich agentami sprawia, że tylko zamykają się na argumenty”.

To bardzo istotna zmiana, ale wynika ona raczej z analizy nieskuteczności taktyki „agenturalnej”, pewnie mocodawcy Reya mu to zalecili. Ogromny skandal jakim jest przetrzymywanie w więzieniu od o półtora roku Mateusza Piskorskiego było apogeum opcji „agenturalnej”. Sprawa ta zapędziła władze w ślepy zaułek (prawny), z którego nie ma dobrego wyjścia. Dlatego zmiana akcentów przedstawiciela ukraińskiej dywersji w Polsce (tu akurat to określenie jest jak najbardziej na miejscu) – jest bardzo charakterystyczne.

Dla Reya są dwa środowiska najbardziej podatne na „dywersję Kremla” – to ugrupowania i środowiska narodowe i ruch kresowy (szczególnie zaś ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski). To naturalne, ale najbardziej niepokoi go wpływ tych środowisk na PiS, i tym zajmuje się najwnikliwiej. Uważa np., że Wydawnictwo „Warszawska Gazeta” wydawane przez Piotra Bachurskiego pełni rolę wentyla bezpieczeństwa dla PiS, co wydaje się akurat prawdą. Mówi na ten temat tak:

„Jednym z jej przejawów [dywersji] są media Piotra P. Bachurskiego, takie jak „Warszawska Gazeta”, prowadzące zmasowaną agitację w obszarach, wobec których PiS zachowuje się w sposób umiarkowany, to jest przeciwko Ukrainie czy Niemcom. Tymczasem w Rosję media te nie uderzają prawie nigdy [to akurat nie jest prawdą, pismo to jest także wściekle antyrosyjskie, co wskazuje na jego pisowskie konotacje – JE]. Antagonizowanie sobie ponad miarę Niemiec, naszego najważniejszego partnera w NATO, jest bardzo szkodliwe i zasługuje na co najmniej taką samą uwagę, jak konfliktowanie się z Ukrainą. Jednocześnie w mediach Bachurskiego niemal w każdym numerze pojawia się w miarę prominentny polityk PiS, który udziela wywiadu, próbując w ten sposób zagospodarować to środowisko”.
Groźne jest także środowisko kresowe, które próbuje zdobywać poparcie rządowego establishmentu: „Przejawem wzajemnego zbliżania się różnych grup prawicowych jest skład wspomnianego Honorowego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich. Jego członkami zostało również kilkunastu polityków, głównie z Kukiz 15 i PiS, w tym wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Obaj związani są ze środowiskiem kresowym i szukają w nim poparcia politycznego. Wyraźnie widać, że ksiądz Isakowicz-Zaleski próbuje w zorganizowany sposób wpływać na szerokie środowiska”.

okl nowa new.jpg

Ale szczególnie niebezpieczna z tego punktu widzenia jest dla Reya sytuacja na Podkarpaciu: „Od jakiegoś czasu w Przemyślu obserwujemy radykalną agitację antyukraińską, w której tworzeniu bierze udział lokalna Wspólnota Samorządowa Doliny Sanu. Kontrolują ją znani z antyukraińskich poglądów Mirosław Majkowski i Andrzej Zapałowski. Nie są w stanie objąć władzy w Przemyślu, ale zdobywając kilkunastoprocentowe poparcie, stają się języczkiem u wagi lokalnej polityki. Ci panowie, wykorzystując miejscowe zadawnione spory polsko-ukraińskie, a także wykorzystując radykalnych nacjonalistów, byli w stanie rozgrzać do czerwoności prawicowy elektorat i stworzyć na Podkarpaciu klimat daleko idącej niechęci w stosunku do Ukrainy. Tym klimatem zarazili dużą część rządzącego na Podkarpaciu establishmentu. Powoduje to, że zarówno władze regionalne, jak i parlamentarzyści PiS brylują raczej w kwestiach wołyńskich niż współpracy regionalnej. Do tego dochodzi prosta arytmetyka wyborcza. Jeżeli przyjmiemy, że Podkarpacie to około jednej piątej elektoratu PiS, nie sadzę, żeby na Nowogrodzkiej podejmowano jakąkolwiek decyzję, która może spowodować utratę tej grupy”.

Konkluzja zaś jest taka: „Samo PiS nie przyjęło narracji środowisk skrajnej prawicy, nieraz prorosyjskiej, jednak pragmatyzm polityczny, kalkulacja wyborcza i branie pod uwagę bliskich partii środowisk, które są ofiarami radykalnej kremlowskiej dywersji informacyjnej, są przyczyną niejednoznaczności polityki wschodniej rządu. Obecnie nie wiemy, czy ma być ona endecka, czy prometejska, i stąd pojawiające się pytania, czy Jarosław Kaczyński odszedł od polityki wschodniej Lecha Kaczyńskiego. Lider PiS nie rozstrzyga wewnętrznego sporu dotyczącego polityki wschodniej, bo mógłby stracić zbyt wielu wyborców”.

Osobną sprawą są dla Reya wpływy „rosyjskiej dywersji” na SLD i PSL: „Wpływy rosyjskiej dywersji na PSL mają stosunkowo długą historię i, w odróżnieniu od przypadków partii prawicowych, nie można powiedzieć, by w szczególny sposób zwiększyły się w ostatnich trzech latach. Ludowcy są akurat dosyć zdyscyplinowaną ekipą, która w kwestiach wschodnich reprezentuje postawę co najmniej ambiwalentną. Widać to po decyzjach podejmowanych przez polityków PSL, takich jak umowa gazowa czy propozycje zniesienia nałożonych na Rosję sankcji. Ludowcy próbują też żerować na sentymencie antyukraińskim”.

A w SLD „czarną owcą” był i jest Leszek Miller: „Jeżeli zaś chodzi o SLD, to warto zwrócić uwagę na to, co działo się z tą partią w 2015 roku. Nagle, w marcu 2015 roku, zanim Paweł Kukiz wykonał swoją woltę wobec Ukrainy, to właśnie SLD na czele z Leszkiem Millerem rozpoczął antyukraińską kampanię”.

Ciekawe w tym wszystkim jest to, kogo Rey nie wymienia jako objętych „dywersją rosyjską”. Jest to PO, Nowoczesna, „Gazeta Wyborcza” i w ogóle cały obóz „postępu” w Polsce. To potwierdza tylko jedno – są to partie i ośrodki objęte intensywną dywersja ukraińską, prezentujące skrajną odmianę antynarodowego mesjanizmu i internacjonalizmu. Gotowe są one do bagatelizowania i rozgrzeszania banderyzmu i podporządkowania polskich interesów interesom kliki w Kijowie. Reprezentantem i eksponentem tych sił jest właśnie Marcin Rey.

Jan Engelgard

Dzial:

   za www.mysl-polska.pl

czytaj dalej

Rekordowa liczba salafitów w Niemczech

Niemieckie służby podały najnowsze dane dotyczące przebywających w tym kraju salafitów, czyli wyznawców radykalnej odmiany islamu opowiadającej się za powrotem do korzeni tej religii. Obecnie do tej grupy ma więc należeć ponad 10,8 tysiąca osób, co oznacza wzrost ich liczny o pół tysiąca w porównaniu do sytuacji we wrześniu, chociaż salafici powoli starają się wycofywać z publicznej aktywności.

Federalny Urząd Ochrony Konstytucji w Niemczech monitoruje wszystkie radykalne grupy religijne i polityczne, ale to właśnie dane na temat radykalnego islamu zawsze przyciągają uwagę opinii publicznej zza naszej zachodniej granicy. Tym razem służby poinformowały, że na terenie Niemiec pozostaje aktywnych blisko 10,8 tys. osób klasyfikowanych jako wyznawców radykalnej odmiany religii muzułmańskiej, jaką jest salafizm.

Tym samym do porównaniu do września bieżącego roku ich liczba wzrosła o blisko pół tysiąca, przy czym przed rokiem do tej grupy zaliczano 9,7 tys. wyznawców islamu, a przed sześcioma laty było ich mniej niż 4 tys. Zdaniem służb ideologia salafitów jest atrakcyjna dla sporej części muzułmanów w Niemczech, a ich radykalizacja jest możliwa dzięki naukom przekazywanym w meczetach oraz za pośrednictwem sieci internetowej.

Jednocześnie salafici powoli schodzą do podziemia, wycofując się z publicznego obnoszenia ze swoimi przekonaniami. Wcześniej duże kontrowersje w Niemczech powodowała dystrybucja ich wersji Koranu, […]     źródło: www.autonom.pl

czytaj dalej

Płoną flagi Izraela

W Szwecji i w Niemczech płoną flagi Izraela i nikt na zachodzie się tym nie oburza. Ostatni Marsz Niepodległości w Polsce został skrytykowany na całym świecie i nazwany pochodem nazistów. Hasła chwalące białą rasę zostały uznane za niedopuszczalne i faszystowskie. Lewackie wycie z powodu tego wydarzenia trwa do dzisiaj. Tymczasem w kilku stolicach europejskich miast doszło do demonstracji w trakcie których spalono żydowskie gwiazdy Dawida i flagi Izraela. I co? I nic, bo co wolno wojewodzie… Na próżno czekać na słowa potępienia dla organizatorów licznych antyizraelskich demonstracji, które odbyły się w weekend niemal całej zachodniej Europie. Zostały one spowodowane decyzją […]

Wolna Polska – Wiadomości Wolna Polska – Wiadomości – Informacje Świat Polska

    źródło: wolna-polska.pl

czytaj dalej

Z OSTATNIEJ CHWILI. Koncesja TVN wisi na włosku! Ogromna kara i …

Prawica w naszym kraju od lat modli się o odebranie koncesji neoliberalnej i – w opinii wielu – antypolskiej stacji TVN. I najprawdopodobniej zbliża się dzień, gdy te marzenia się spełnią! Tak zdecydowanej reakcji na łamanie wszelkich standardów przez dużego nadawcę nie było od dawna. TVN SA, nadawca programu TVN24, ma ogromne problemy, a jego […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Kpią z nas na potęgę. „To jedzą tylko Europejczycy i świnie”

Jesteśmy obiektami drwin w krajach południowoamerykańskich, które eksportują do nas milionami ton swoją żywność. Co gorsza – niemal każdy z nas co najmniej kilka razy w tygodniu spożywa produkty, o których mowa, niejednokrotnie z przekonaniem o ich wysokiej jakości. Już w 2011 roku UE podpisała z krajami Ameryki Południowej – m.in. Brazylią, Ekwadorem, Gwatemalą i […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

To po publikacji jej materiałów Donald Trump rozwścieczył światowe elity. Teraz mówi: ,,Wolałabym przyjąć milion Polaków niż jednego muzułmanina” [WIDEO]

Jayda Fransen to znana działaczka Britain First, o której było głośno za sprawą głośnej afery na Twitterze. Donald Trump udostępnił jej antymuzułmańskie tweety, czym wywołał duży skandal (więcej TUTAJ). Działaczka w rozmowie z wRealu24.pl udowadniała, że w przeciwieństwie do muzułmanów Polacy brytyjskim nacjonalistom nie przeszkadzają.

Polacy doskonale rozumieją jak wiele zagrożeń i niebezpieczeństw pochodzi z islamu, równocześnie rozumiejąc jak ważna jest dla nich narodowa siła i tożsamość. Polska, tak samo jak Wielka Brytania, jest krajem chrześcijańskim, dlatego chcielibyśmy razem współpracować, celem obrony naszej ziemi i wiary

– mówiła wcześniej, a teraz podkreślała:

Pozwólcie więc, że powiem, iż wolałabym przyjąć do naszego kraju milion Polaków niż jednego islamskiego imigranta. Ludzie muszą zrozumieć, że były takie czasy, kiedy w dużej mierze polegaliśmy na Polakach

– przypominała.

Np. podczas II wojny światowej. I sposób, w jaki brytyjski rząd zdradził Polaków, to absolutny międzynarodowy skandal, który okrył hańbą nasz naród. Jest mi wstyd za ten zdeprawowany rząd i to, jak kompletnie opuścili Polaków po tym, jak oni walczyli na naszym niebie, bronili naszej ludności, a my ich po prostu sprzedaliśmy komunistom

– dodawała.

https://www.youtube.com/watch?v=lEx6ELNPvGM

Artykuł To po publikacji jej materiałów Donald Trump rozwścieczył światowe elity. Teraz mówi: ,,Wolałabym przyjąć milion Polaków niż jednego muzułmanina” [WIDEO] pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

Tron Antychrysta czyli tajne przyczyny uznania przez Trumpa Jerozolimy za stolicę Izraela

Apokalipsa rozwija się…Cały świat debatuje i roztrząsa decyzję Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela. Ale co to oznacza w praktyce i dlaczego ten fakt tak wszystkich wzburzył i zaniepokoił? Niektórzy mówią, że to jedynie uznanie faktu. Rzeczywiście, siedziba premiera i parlamentu kraju, Knesetu, już od dawna znajduje się w Jerozolimie. Ponoć każde państwo posiada prawo do uważania za swoją stolicę każdego miasta położonego na swoim terytorium. Inni twierdzą, że decyzja Donalda Trumpa zburzy równowagę, i bez tego niepewnego świata, pomiędzy religijnymi i narodowymi grupami tak w Izraelu jak i poza jego granicami. I ci ludzie także mają rację. No […]

Wolna Polska – Wiadomości Wolna Polska – Wiadomości – Informacje Świat Polska

    źródło: wolna-polska.pl

czytaj dalej

Europa w szoku. Morawiecki ujawnił fakty o Polsce, które zatajano latami!

Te słowa nie mogły nie wstrząsnąć Polską i Europą! Desygnowany kilka dni temu na premiera Mateusz Morawiecki ujawnił fakty dotyczące naszego państwa, które mrożą krew w żyłach. Tego nie odważył się powiedzieć nikt po 1989 roku. Mateusz Morawiecki zostanie dziś 15. premierem III RP. Jest następcą Beaty Szydło, która rządowi stworzonemu przez Prawo i Sprawiedliwość […]    źródło: newsweb.pl

czytaj dalej

Prezydent Turcji uznał Izrael za państwo terrorystyczne

Prezydent Turcji uznał Izrael za państwo terrorystyczne
Na Bliskim Wschodzie nadal niespokojnie. W wielu krajach organizowane są antyamerykańskie demonstracje, zaś Izrael zmaga się z protestami Palestyńczyków i atakami rakietowymi ze Strefy Gazy. Wszystko zaczęło się od uznania Jerozolimy za stolicę Izraela. W niedzielę w Bejrucie, stolicy Libanu, miały miejsce demonstracje pod ambasadą USA. Protestujący Libańczycy i Palestyńczycy podpalili wizerunek Donalda Trumpa oraz amerykańskie i izraelskie flagi. Doszło również do zamieszek z siłami bezpieczeństwa, które próbowały pozbyć się tłumu ludzi stosując gaz łzawiący i armatki wodne. Tymczasem sytuacja w samym Izraelu wcale nie jest lepsza, choć trzeba przyznać, że bunt Palestyńczyków jest stosunkowo łagodny – przynajmniej teraz. W…

   za: alexjones.pl

czytaj dalej

Inspirowane przez USA wykluczenie Rosji z Olimpiady kolejnym pyrrusowym zwycięstwem niedomagającego Imperium Chaosu

Inspirowane przez USA wykluczenie Rosji z Olimpiady kolejnym pyrrusowym zwycięstwem niedomagającego Imperium Chaosu
USA: „Rosjanom wstęp wzbroniony, bo świat jest NASZ!” Według najnowszych (2014 r.) danych Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) głównymi winnymi dopingu sportowego są: Rosja (148), Włochy (123), Indie (96), Belgia (91), Francja (91), Francja (91), Turcja (73), Australia (49), Chiny (49), Brazylia (46) i Korea Południowa (43). Nie zaznaczono jednak wyraźnie, że liczby te obejmują wszystkie dyscypliny sportowe, nie tylko olimpijskie. Na przykład z 49 wykroczeń Australii 20 dotyczy ligi rugby. Czy takie dane powinny być wykorzystane przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie Australii w olimpiadzie? Oczywiście, że nie. Nie zostało również jasno powiedziane, że przy podejmowaniu decyzji o ewentualnym objęciu jakiegoś…

   za: alexjones.pl

czytaj dalej

Podwójne standardy: przypominamy, co spotkało mężczyznę, który zaatakował jajkiem Bronisława Komorowskiego

Przedstawiciele opozycji skarżą się na interwencję policji m.in. po tym, jak grupa kobiet obrzuciła jajkami limuzynę prezydenta Andrzeja Dudy. Warto przypomnieć, co stało się z mężczyzną, który rzucił jajkiem jego poprzednika Bronisława Komorowskiego.

Obrzucenie jajkami samochodu prezydenta? Nie ma w tym nic złego. Władysław Frasyniuk w TVN24 wręcz stwierdził:

System popycha nas do tego, żeby za chwile zamiast jajek poleciały kamienie

Tymczasem atakujący jajkiem Bronisława Komorowskiego musiał liczyć się z karą:

Karę pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 2 tys. zł grzywny wymierzył warszawski sąd obywatelowi Ukrainy Iwanowi S. za znieważenie w 2013 r. w Łucku ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, na którego ramieniu rozgniótł jajko

– informował serwis Polskie Radio.

[caption id="attachment_45387" align="aligncenter" width="833"] moment zatrzymania rzucającego jajkiem[/caption]

Kładź się plackiem przed rządowymi limuzynami, rzucaj w nie przedmiotami, blokuj legalne manifestacje, wyzywaj i szarp nieprzychylnych ci dziennikarzy, a potem lataj do mediów i wypisuj w mediach społecznościowych o brutalności policji i brunatnym rządzie

– podsumował Jan Kunert, dziennikarz Polsat News.

Tu o zatrzymaniu pisarki po rzuceniu jajkiem:

https://niezlomni.com/dziennikarz-newsweeka-oskarza-dostaje-miazdzaca-odpowiedz-policji-ktora-pokazuje-naprawde-robila-ofiara-rezimu-foto-wideo/

Artykuł Podwójne standardy: przypominamy, co spotkało mężczyznę, który zaatakował jajkiem Bronisława Komorowskiego pochodzi z serwisu Niezłomni.com.

   źródło: niezlomni.com

czytaj dalej

CHAZARZY KIEDYŚ, CHAZARZY DZIŚ

Publikujemy ważny tekst ze strony prowadzonej przez emerytowanych oficerów amerykańskiego wywiadu, która jest uważana za tubę propagandową Pentagonu. Autorzy odkrywają głęboko skrywaną prawdę o Chazarach, wykorzystując m.in. zaawansowaną wiedzę na ten temat laureata nagrody Nobla Aleksandra Sołżenicyna w ksiązce „Rosja i Żydzi. 200 lat razem”. Tłumaczenie artykułu z oryginalnego tekstu angielskiego  na polski – zdanie po zdaniu Czytaj całość    za www.klubinteligencjipolskiej.pl

czytaj dalej