Frans Timmermans znowu straszy Polaków! Krystynie Pawłowicz puściły nerwy! „Do cholery, dość lewaku!”

pawłowicz photo
zdjęcie MEDIA WNET

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans po raz kolejny postraszył Polaków art. 7 traktatu o UE. W poniedziałek oznajmił, że na tym etapie nie ma szans na wycofanie art. 7 uruchomionego przez KE w związku z obawami o stan praworządności w Polsce. Timmermans udowodnił, że unijnym urzędnikom nie zależy na jakimkolwiek kompromisie tylko na całkowitej uległości. Na ciągłe wymagania i krytykę zareagowała posłanka Krystyna Pawłowicz, która w bardzo ostrych słowach zaatakowała wiceszefa KE.

Dokonaliśmy jakiegoś postępu, ale nie jesteśmy jeszcze w miejscu, żeby powiedzieć, że problemy zostały rozwiązane – powiedział PAP Timmermans.na pytanie, czego więcej oczekuje od polskich władz, odpowiedział, że jest to jasno wskazane w rekomendacjach Komisji. – Na koniec chodzi o niezależność wymiaru sprawiedliwości. Jeśli mamy praworządność, jest jasny podział władzy, a sądownictwo jest niezależne. Wciąż mamy obawy w tej sprawie – dodał.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska decyzję o uruchomieniu wobec Polski procedury z art. 7 Traktatu o UE podjęła w grudniu ubiegłego roku. Unijny urzędnicy dali Polsce trzy miesiące na wprowadzenie w życie rekomendacji dotyczących praworządności. Polski rząd został zobowiązany do zmian m.in. w ustawie o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa, a także do przywrócenia niezależności i legitymacji Trybunału Konstytucyjnego.

Bardzo duża część polskiego społeczeństwa ma dość ciągłego straszenie i grożenia przez Fransa Timmermansa. Emocje udzieliły się też posłance Krystynie Pawłowicz, która w ostrych słowach zwróciła się do wiceszefa Komisji Europejskiej.

„Po licznych ustępstwach PL,Timmermans ciągle: nie ma szans na wycofanie art 7. Do cholery,dość lewaku!Nie strasz! Odkrywamy karty. No,zastosuj ten art 7 ! Ale UE NIE MA kompet.w spr wymiaru sprawiedl państw członk,a nadto wg art 7 MUSI być JEDNOMYŚLNOŚĆ w Dec” – napisała na swoim profilu na Twitterze.

 

   za wrealu24.pl

Frans Timmermans znowu straszy Polaków! Krystynie Pawłowicz puściły nerwy! „Do cholery, dość lewaku!”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz