Od przeniesienia ambasady USA do Jerozolimy zaczęło wrzeć.

Jerozolima photo
zdjęcie EpiskopatNews

Izraelskie Siły Obronne w poniedziałek w mediach społecznościowych oświadczyły, że rozpoczęły ukierunkowane strajki lotnicze w obozie szkoleniowym Hamasu w Strefie Gazy, w odpowiedzi na to, co mówiono, że działalność terrorystyczna odbywa się wzdłuż ogrodzenia, na którym odbywają się protesty.

Bardzo ciekawy sposób informowania o napadzie… Niebawem USA wypowie wojnę Iranowi na facebooku. Nie wiem czy zdążą przeczytać….

Od kilku godzin trwają starcia na granicy, w których zginęło już 41 Palestyńczyków i około 2000 jest rannych.

Świat przeciwny niebiblijnemu Izraelowi komentuje ów atak na Palestyńczyków:

“- Izraelski reżim morduje licznych Palestyńczyków z zimną krwią podczas ich protestów w największym na świecie więzieniu pod gołym niebem – napisał na Twitterze szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif, odnosząc sie do starć w Strefie Gazy. Nazwał ceremonię przeniesienia ambasady krokiem, który ma “odwrócić uwagę” i ocenił, że poniedziałek to “dzień wielkiego wstydu”.”

onet.pl

Nie wiadomo na ile jest to gram ale Turcja zanegowała USA:L

“Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył z kolei, że USA utraciło swoją rolę “kluczowego pośrednika w rozmowach dotyczących spraw na Bliskim Wschodzie”. – USA wybrało bycie częścią problemu, a nie rozwiązania – powiedział podczas przemówienia w brytyjskim think tanku Chatham House.”

onet.pl

Sprawa robi sie co raz bardziej poważna:

Wieczorem w sprawie starć w Gazie odbędzie się specjalne posiedzenie Ligi Państw Arabskich.

Z kolei Kuwejt złożył wniosek o zwołanie we wtorek posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącego sytuacji na granicy Strefy Gazy i Izraela – podał Reuters, powołując się na źródła dyplomatyczne. Kuwejt, podobnie jak Polska, jest obecnie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa.”

Może się dziać w ciągu najbliższych kilku dni i tygodni, a już 14 czerwca odbędzie się pierwszy mecz mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji.

   za detektywprawdy.pl

Od przeniesienia ambasady USA do Jerozolimy zaczęło wrzeć.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz