Dyrektor Radia Maryja znowu krytykuje PiS! „Jeśli ktoś ma władzę, to nie może tego bezwzględnie używać”

 
 
radio maryja photo
zdjęcie Pim Stouten

Kilka dni temu władze klubu Prawa i Sprawiedliwość zakazały swoim posłom uczestnictwa w marszu św. Huberta, którego organizatorem jest m.in. toruńska rozgłośnia. Bez wątpienia można stwierdzić, że przyjaźń o. Tadeusza Rydzyka i PiS-u robi się bardziej szorstka. Teraz duchowny udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl, w którym skrytykował rząd m.in. za projekt dot. zakazu hodowli zwierząt futerkowych. „Gdy słyszę o pomyśle zakazu hodowli zwierząt futerkowych, pytam: gdzie ja jestem? Może niedługo zakażą hodowli kurczaków? – pyta duchowny.

To już kolejny atak redemptorysty na Prawo i Sprawiedliwość w sprawie zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Przypomnijmy, w styczniu o. Tadeusz Rydzyk nie krył swojego zdenerwowania i skrytykował rząd, że w Polsce szanuje się zwierzątka, a równocześnie zabija się dzieci. – I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest? To jest jakaś schizofrenia – mówił założyciel Radia Maryja. – Tu się zastanawiają nad tymi futerkami, rozdzierają szaty. Ale człowieka wolno zabić. I to prawica jest? I to ludzie są? – kontynuował duchowny.

Obserwujmy i miejmy swój rozum. Św. Piotr, gdy miał wątpliwość które pokarmy są czyste, a które nie, otrzymał wizję i słyszał: „bierz i jedz. To jest dla ciebie. To wszystko jest dla człowieka – mówi o. Rydzyk w rozmowie z wPolityce.pl.

Gdy słyszę o pomyśle zakazu hodowli zwierząt futerkowych, pytam: gdzie ja jestem? Może niedługo zakażą hodowli kurczaków? Zbadajmy sprawę, a nie uskuteczniajmy nalot na hodowców. My mamy rozmawiać na argumenty: prawdy, dobra wspólnego, a nie kierować się argumentem siły. Nawet, jeśli ktoś ma władzę, to nie może tego bezwzględnie używać. Dla mnie to nienormalne. Człowiek jest panem całego stworzenia – dodaje.

W dalszej części o. Rydzyk zacytował fragment Psalmu 8 i odniósł się do aborcji, która bardziej pustoszy Polskę teraz niż za czasów II wojny światowej i PRL. – W Psalmie 8. czytamy: „Kim jest człowiek, że o nim pamiętasz? Że troszczysz się o niego?… wszystko złożyłeś pod jego stopy”. Działania wymierzone w hodowców zwierząt futerkowych są dla mnie nienormalne. Jakie to lobby działa? O co tu chodzi? Nie przesadzajmy. Nie musimy wszyscy być wegetarianami. Człowiek się liczy, życie człowieka – niech ono będzie poszanowane. Aborcja – w Polsce zostało wymordowanych kilka razy więcej dzieci, niż wymordowano przez Stalina i Hitlera razem. Trzeba mieć hierarchię wartości – tłumaczy.

   za wrealu24.pl

Dyrektor Radia Maryja znowu krytykuje PiS! „Jeśli ktoś ma władzę, to nie może tego bezwzględnie używać”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz