Miasto króla Dawida odkryte? Starożytna strona związana z biblijnym królestwem, mówią archeolodzy.

W ciekawych czasach odkryto fragment miasta króla Dawida.

Archeolodzy w Izraelu odkryli starożytne miejsce, które może dać świeży wgląd w starożytne królestwo biblijne Dawida i Salomona.

Naukowcy z Uniwersytetu Bar-Ilan podczas wykopalisk odkryli szczątki dużego domu nazwanego „rezydencją gubernatora”, który został zniszczony przez pożar w 8 th w pne podczas asyryjskiej kampanii wojskowej.

Imponujący czteropokojowy dom, położony w Tel Eton na przedgórzu Judy, miał co najmniej dwa piętra, a jego parter rozciągał się na 2420 metrów kwadratowych. Zajmując wysokie miejsce na szczycie kopca, dom był starannie zbudowany z głębokimi fundamentami. Duże kamienie murowane zostały umieszczone w narożnikach i wejściach do budynku, a według ekspertów wykorzystano wysokiej jakości materiały budowlane.

Odkrycie to może rzucić nowe światło na wspólne królestwo rządzone przez Dawida i jego syna Salomona, co zostało opisane w Biblii. Królestwo było wówczas zjednoczoną monarchią obejmującą królestwa Izraela i Judy.

Zdjęcie lotnicze Tel Eton, patrząc na południe.

Część budynku w Tel Eton datuje się na okres w historii, który zbiegł się z rzekomym wspólnym królestwem, według prof. Avrahama Fausta i Dr. Yaira Sapira. Niedawno archeolodzy opublikowali swoje odkrycia w czasopiśmie Radiocarbon

Budowa tak ważnej rezydencji na szczycie kopca, z imponującymi widokami na okolicę, jest ważnym wydarzeniem w historii miejsca, według Fausta i Sapira, szczególnie w kontekście rozwoju starożytnego miasta.

Jednak archeolodzy zauważają, że “związek z Davidem nie opiera się na bezpośrednich dowodach archeologicznych, ale wyłącznie na poszlakach”. Niemniej jednak, wzniesienie rezydencji i rosnąca wielkość Tel Eton mogłyby uczynić związek z Dawidem wiarygodnym, twierdzą naukowcy.

W ostatnich latach pojawiło się wiele fascynujących odkryć w regionie. W pobliżu Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie odkryto niedawno skarby w postaci monet z brązu, pozostałości po starożytnej żydowskiej rewolcie przeciwko Imperium Rzymskiemu .

W lutym archeolodzy ogłosili odkrycie znaku z gliny, który może być opatrzony podpisem biblijnego proroka Izajasza.

Inne znaleziska obejmują szkielet kobiety ciężarnej , której historia sięga 3.200 lat, w izraelskiej dolinie Timny, w miejscu, które kiedyś nazywało się Kopalniami Króla Salomona.

W miejscu starożytnego miasta na Zachodnim Brzegu archeolodzy polują również na świadectwa tabernakulum, w którym niegdyś znajdowała się Arka Przymierza.

Niektórzy eksperci uważają również, że znaleźli zaginione rzymskie miasto Julias, dawniej wieś Betsaida, w której mieszkali apostołowie Jezusa, Piotr, Andrzej i Filip.

źródło: http://www.foxnews.com/science/2018/05/03/king-davids-city-discovered-ancient-site-linked-to-biblical-kingdom-archaeologists-say.html

   za detektywprawdy.pl

Miasto króla Dawida odkryte? Starożytna strona związana z biblijnym królestwem, mówią archeolodzy.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz