A. Merkel UCIEKA do Brukseli! Niemiecka gospodarka doprowadzona do …

 
 
merkel photo
zdjęcie Ramiro Sánchez-Crespo

Do tej pory niemiecka gospodarka uznawana była za solidną. Nagle wszystko się zmieniło. Reakcji Angeli Merkel mówi wszystko. Niemcy w najczarniejszych snach nie przewidywali, że może do czegoś takiego dojść.

Po II wojnie światowej niemiecka gospodarka zbudowana na rabunku mienia polskiego oraz żydowskiego miała się doskonale i dzięki temu Niemcy mogły prowadzić politykę budowania swojej hegemonii w Europie.

Idą ciężkie czasy dla Niemiec

Jednak ostatnio podjęte przez niemieckie władze decyzje polityczne szybko zrujnowały wytworzoną potęgę. Oczywiście nikt nie twierdzi, że Niemcy upadną z dnia na dzień, jednak według badań przyszłość naszych zachodnich sąsiadów nie zapowiada się kolorowo.

Według ujawnionych niedawno danych wskaźniki niemieckiej gospodarki lecą na łeb, na szyję, a całą strefę euro czeka nieunikniony krach. Najprawdopodobniej kanclerz Angela Merkel jest w posiadaniu tych informacji, bowiem już teraz planuje ucieczkę do Brukseli.

Niemiecka gospodarka hamuje

Niemiecka gospodarka nie tylko nie rozwija się, ale wręcz zaczyna drastycznie zwalniać. Zamiast wzrosnąć po ostatnich fatalnych wynikach, wskaźnik Sentix związany z nastrojami inwestorów zmalał z 19,6 do 19,2 pkt. Problem dotyczy zresztą całej strefy euro.

W tym zakresie więc Polska może dziękować Bogu, że nie zdecydowała się jeszcze na przyjęcie euro. Jednak przegrzanie niemieckiej gospodarki nie jest zbyt dobrą informacją dla Polski. Spada bowiem wskaźnik zamówień, a Polska prowadzi przecież ogromną wymianę handlową z Niemcami.

Sami Niemcy również zaczynają nie wyrabiać. Siła nabywa pieniądza w Niemczech spadła na tyle, że obywatele niemieccy chcący żyć na godnym poziomie muszą pracować na 2, a nawet na 3 etaty. W związku z powyższym przepracowanie staje się powoli niemiecką chorobą narodową, przeciążeni Niemcy przestają dawać sobie radę.

Angela Merkel ucieka do Brukseli

Wszystko to widzi Angela Merkel, która już planuje ucieczkę z Niemiec stojących nad przepaścią gospodarczą na ciepłą posadę do Brukseli. Zgodnie z przeciekami, które ujawnił Ryszard Czarnecki, kanclerz Niemiec planuje już niebawem zostać szefową Komisji Europejskiej. Niemiecka polityk poszłaby zatem w ślady Donalda Tuska, który również uciekł ze swojego kraju na unijną posadę widząc słabnące sondaże poparcia dla Platformy Obywatelskiej.

Rdzennych Niemców szczególnie oburza to, że oni muszą się przepracowywać, aby zapewnić sobie godne życie, podczas gdy państwo niemieckie przyznaje coraz większej liczbie uchodźców wysokie zasiłki socjalne i w tej polityce upatrywane jest źródło problemów niemieckiej gospodarki.

   za wrealu24.pl

A. Merkel UCIEKA do Brukseli! Niemiecka gospodarka doprowadzona do …
ocena 3.7 głosów 3
Udostępnij

Napisz co myślisz