Tragiczny bilans majówki! Dziesiątki zabitych.

 
 
policja photo
zdjęcie olo81

Komenda Główna Policji poinformowała o dotychczasowym bilansie tegorocznej majówki. Od piątku do czwartku na polskich drogach doszło do ponad 550 wypadków, w których zginęło ponad 50 osób, a ponad 700 zostało rannych! Policjanci zatrzymali ponad 2,5 tysiąca kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Policyjna akcja potrwa do 6 maja.

W majówce, która rozpoczęła się 25 maja do policyjnych kontroli zostało zaangażowanych nawet 5 tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci zabezpieczają najczęściej główne wyjazdy i wjazdy do większych miast. Kontrole w głównej mierze dotyczą przekraczania prędkości i jazdy pod wpływem alkoholu.

Pogoda bardzo ‘czaruje’ i ludzie często myślą, że przy danej prędkości są w stanie zapanować nad pojazdem, a okazuje się, że nie do końca dają radę. Stąd dochodzi później do otwarcia oczu na rzeczywistość, która niestety bardzo szybko się zbliża – powiedział Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Kumulacja policyjnej akcji nastąpi wieczorem 6 maja. To wówczas możemy się spodziewać największej liczby policyjnych patroli. Na polskie drogi ma wyjechać ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skupią się głównie na kierowaniu ruchem, kontroli prędkości pojazdów i trzeźwości kierowców. Ponadto, sprawdzany będzie sposób przewożenia pasażerów, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia ładunków.

   za wrealu24.pl

Tragiczny bilans majówki! Dziesiątki zabitych.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz