PILNE! W tych polskich szpitalach stosują szczepionki, które dostał Alfie Evans

 
 
strzykawka photo
zdjęcie Maciek Bielec

Takiego skandalu w polskiej służbie zdrowia jeszcze nie było. Okazało się, że w wielu polskich szpitalach stosowano szczepionki, które powinny zostać zutylizowane! Poniżej przedstawiamy listę placówek oraz nazwy szczepionek.

Problem dotyczy przede wszystkim województw lubuskiego, dolnośląskiego oraz pomorskiego. Co szokujące, w niektórych placówkach medycznych wstrzykiwano pacjentom szczepionki, które były źle przechowywane.

Szczepionki były źle przechowywane

Wszystko związane jest z tym, że ośrodki te miały przerwy w dostawie prądu z powodu awarii, które następowały wskutek fatalnych warunków pogodowych, między innymi przez wichury.

Wstrząsające jest to, że część placówek zamiast zutylizować źle przechowywane medykamenty postanowiła nadal wstrzykiwać je pacjentom przychodni. Wszystko działo się w okresie od października 2017 r. do stycznia 2018 r. Przewiduje się jednak, że jeszcze w jakichś szpitalach stosuje się nieuprawnione szczepionki. 

Dziennikarze portalu Dziennik.pl dotarli do listy placówek oraz nazw lekarstw, które były przechowywane w sposób niewłaściwy, a potem mogły zostać podane pacjentom.

Te szczepionki wstrzyknięto Alfiemu Evansowi

Co ciekawe, na liście szczepionek znajdują się również te, które podawano zmarłemu w dramatycznych okolicznościach Alfiemu Evansowi. Przypomnijmy, że chłopcu najpierw wstrzyknięto: Infanrix IPV Hib, Prevenar, Boxsero i Rotavirus, a później mimo, że zaczął czuć się już gorzej malcowi zaaplikowano następną porcję, leków na które składały się: enigmatyczny środek o charakterze eksperymentalnym zwalczający meningokoki, Rotarix, a także Infanrix IPV Hib.

Na liście szczepionek, którą opublikował Dziennik.pl można doszukać się nazw medykamentów, które wstrzykiwano Alfiemu Evansowi.

   za wrealu24.pl

PILNE! W tych polskich szpitalach stosują szczepionki, które dostał Alfie Evans
ocena 5 głosów 5
Udostępnij

Napisz co myślisz