To zatrzęsie Europą! Merkel podjęła szokującą decyzję

 

To miała być wielka tajemnica, jednak szybko została odkryta. Wiemy co zamierza Angela Merkel. Uznawana za jedną z najpotężniejszych kobiet świata Niemka chce poszerzyć swoją władzę.

Zarządzanie samymi Niemcami już nie wystarcza kanclerz naszych zachodnich sąsiadów. Angela Merkel chce oficjalnie zarządzać całą Europę. Kolejnym faktem potwierdzającym tę tezę jest to, że już kilka miesięcy temu namaściła swoją następczynię, Annegret Kramp-Karrenbauer, która ma zastąpić Merkel w trakcie bieżącej kadencji.

Angela Merkel chce być szefową KE

Niemiecka polityk już ostrzy sobie zęby na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Wszystko związane jest z tym, że za rok kończy się kadencja obecnego przewodniczącego KE Jean Claude-Junckera.

Brukselskie korytarze aż huczą od plotek. Pojawiły się informacje, które zdradziły plany Angelę Merkel. Do opinii publicznej wyciekło bowiem, iż pierwszy raz szefem KE ma zostać kobieta i ma chodzić o polityka z Niemiec. O całej sprawie poinformował Ryszard Czarnecki.

Przeciek z Brukseli

– Teraz w brukselskich kuluarach mówi się o niemieckim przewodniczącym w kontekście eksportu nie tyle wewnętrznego – jak w wypadku Webera, z Brukseli do Brukseli – ile zewnętrznego: z Berlina do Brukseli. Za tymi samymi unijnymi kulisami aż huczy, że po raz pierwszy w dziejach Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i Unii Europejskiej (UE) szefem Komisji Europejskiej zostanie… kobieta – poinformował eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Z zachodnimi sąsiadami nasz kraj prowadzi wielką wymianę handlową, więc wszelkie roszady na szczytach niemieckiej władzy są bardzo istotne dla naszego kraju. Internauci spekulują, że dotychczasowa szefa niemieckiego rządu może nadal nieoficjalnie sterować państwem, powiększając hegemonię Niemiec w Europie, dzięki temu, że zasiądzie na brukselskim „tronie”.

„Król” i „królowa” Europy

Pieszczotliwe „królem Europy” nazywany jest Donald Tusk, wiele wskazuje na to, że teraz pojawi się również „królowa”. Wątpliwości co do tego nie ma Ryszard Czarnecki.

– Jeśli tak, to ten eurorebus zaczyna być równie pasjonujący, jak przewidywalny. Jeśli następcą Jeana-Claude’a Junckera ma być po pierwsze polityk niemiecki, po drugie kobieta, to w zasadzie sprawa jest jasna – argumentował polityk.

   za wrealu24.pl

To zatrzęsie Europą! Merkel podjęła szokującą decyzję
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz