Polska wygrała batalię z UE. Jest korzystna decyzja!

 
UE photo
zdjęcie anavalado

Unia Europejska uległa. Unijni urzędnicy chcieli uderzyć w Polskę, teraz oficjalnie się z tego wycofują. Organizacja jest wyraźnie osłabiona po Brexicie, w związku z czym z obawy przed kolejnymi rozłamami musi liczyć się z protestami państw członkowskich.

Takowe zgłosił między innymi nasz kraj, czy Węgry, a Brukseli zabrakło argumentów by przeforsować swój projekt.

UE chciała zabrać Polsce pieniądze

Unia chciała uciąć budżet takim krajom jak Polska, by dać więcej pieniędzy państwom z południa. W związku z twardą postawą polskiego rządu w tym zakresie plany te spaliły na panewce.

– Jak chodzi o duże pieniądze w polityce, to nie ma przypadków. To się nałożyło na ogólną presję i na to, że Komisja Europejska nie chce przesadnie alienować polskiego społeczeństwa przez prowadzenie walki z polskim rządem – stwierdził Ryszard Legutko.

Początkowo unijny urzędnicy chcieli obciąć budżet między innymi na politykę spójności o kilkanaście procent, co kosztowało by Polskę utratę kilkudziesięciu miliardów złotych. Mimo kłopotów finansowych Unii Europejskiej, ostatecznie dokonano redukcji tylko o kilka procent.

Unia odpuściła

– Tego się można było spodziewać, ponieważ w Unii są różne napięcia, a budżet jest sprawą dość drażliwą. Polityka spójności i polityka rolna to kwestie, które wywołują wiele emocji, gdyby cięcia były zbyt duże, to by mocno zirytowały. Pewnie uznano, że nie warto– dodał europoseł.

W związku z powyższym opozycja w Polsce zalała się łzami. Za wszelką cenę chciała przed wyborami pokazać nieudolność polskiego rządu, a tymczasem okazało się, że władzom naszego kraju udało się wynegocjować w Brukseli korzystniejsze warunki.

Proponowane linki:

  1. Prawicowa dziennikarka wyszła z TVN poobijana
  2. Upadek ludzkości. Wiemy w jaki sposób zabito Alfiego Evansa
  3. Dziennikarz: „To dlatego musieli zabić Alfiego Evansa”. Straszna prawda…

Źródło: niezalezna.pl

   za wrealu24.pl

Polska wygrała batalię z UE. Jest korzystna decyzja!
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz