NATO odbije Donbas?

Okręty NATO wpłynęły na Morze Czarne

Na Morze Czarne wpłynęły okręty drugiej stałej grupy wojenno-morskiej NATO – podaje portal Dumskaya.

W jej składzie znalazły się fregaty marynarki wojennej Hiszpanii, Turcji i Niemiec. Okrętem flagowym jest niszczyciel rakietowy HMS Duncan.

Pod koniec kwietnia wiceminister obrony Anatolij Petrenko poinformował, że resort nie ma nic przeciwko obecności okrętów NATO w regionie czarnomorskim.

Ciężkie uzbrojenie i cztery wagony z żołnierzami ukraińskiej armii przybyły do kontrolowanej przez Kijów miejscowości Rubiżne w Donbasie – powiedział dziennikarzom rzecznik Milicji Ludowej proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej Andriej Maroczko.

„O tym, że Kijów zamierza rozwiązać konflikt w Donbasie wyłącznie metodami siłowymi, świadczy ciągłe koncentrowanie uzbrojenia i sprzętu w pobliżu linii walk. Do miejscowości Rubiżne transportem klejowym przewieziono dziewięć BMP, dwie wyrzutnie rakietowe „Grad” i cztery wagony ze składem osobowym” – poinformował Maroczko.

Jak dodał, przybycie dodatkowych sił odnotowano też w miejscowości Biłowodsk. Według Milicji Ludowej wysłano tam kompanię z batalionu „Połtawa” Gwardii Narodowej Ukrainy.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201805027888307-Okrety-NATO-Morze-Czarne/

https://www.koniec-swiata.org/do-donbasu-ogarnietego-wojna-przybylo-ciezkie-uzbrojenie-wideo/

   za neon24.pl

NATO odbije Donbas?
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz